Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki :(

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Świnki :(

Postautor: asia20 » 12 maja 2012, 22:17

Witam wszystkich.Trafiła dzisiaj do mnie świnka z młodymi.Razem z klatką w której oprócz mieszanki ziarna nie było nic.tylko woda.Świnkę widziałam wcześniej,wydawała się ok.Poza olbrzymim brzuszkiem nic jej nie było.Dzisiaj to obraz nędzy i rozpaczy. Nie wiem czy niedokarmiona była czy co,czy drugi pod rząd poród (samiec skorzystał z rui poporodowej)i osłabienie świnki złożyly sie na to wszytsko. Bo czy po porodzie świnka może byc aż tak chuda???Maluch podobnie.Z wywiadu wiem,że poprzedni miot był ok.Na całe szczęście,że nie ma w miocie samczyka.Dałam zielonkę,świnki wsuwają.Samica ma grzybicę ale z tym sobie poradzimy. Modle się,żeby udało się odratować.Szkoda świneczek. Możliwe,że zakażenia dostała jakiegoś? wiem tez,że druga świnka od tej samej pani podobnie urodziła schudla i padła. młode też.czy to efekt pokrewieństwa? czy zaniedbania.


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Świnki :(

Postautor: Konto usunięte » 12 maja 2012, 22:49

A czy moge prosic o namiary na ta pania?


Konto usunięte

Re: Świnki :(

Postautor: Konto usunięte » 13 maja 2012, 3:04

...
Ostatnio zmieniony 2 sierpnia 2012, 2:00 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Świnki :(

Postautor: Talia » 13 maja 2012, 8:09

Tak, myślę że stan samiczki spowodowany jest zarówno kolejnym porodem jak i złą dietą.
Musiała być zaniedbywana od dłuższego czasu, bo biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie maluchy odkarmiała miesiąc to zostaje jeszcze ponad miesiąc na odbudowanie masy do kolejnego porodu, gdyby miała właściwą dietę to nabrałaby prawidłowej masy.
Wiem jak jest u moich świnek, już jakieś 2tyg po porodzie zaczynają wracać do formy, wtedy już maluchy nie piją tyle mleka, jeszcze ok miesiąc samica jest na full wypasionej diecie, a potem przechodzi na mniej kaloryczną bo już zaczyna obrastać tłuszczem.
Gdyby samiczka miała dobrą dietę nie byłaby w takim stanie, całe szczęście że nie wpadła w toksemie.

Co do zieleniny, jeśli matka karmi maluszka to możesz podawać, z ilością uważaj na początku, bo jeśli nie jadła wcześniej to może dostać biegunki.


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Świnki :(

Postautor: asia20 » 13 maja 2012, 9:57

Niestety maluszek nie przeżył.Matka tez w kiepskim stanie.Boję się,że do weta nie dojedzie żywa.Dodam ,że to świnki skinny.Samiczka ma ok 2 lata jak nie lepiej.Fotki wam nie wstawię.ewentualnie na maila.Idę zobaczyć do niej.


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Świnki :(

Postautor: Talia » 13 maja 2012, 10:03

Bardzo mi przykro :(
Mamusi możesz rozrobić wodę z glukozą i taki napój podawać do picia. Mam nadzieje, że da radę.
Teraz koniecznie ogranicz zielenine, bo ona wzmaga laktacje i samiczka może dostać zapalenia gruczołów mlekowych.


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Świnki :(

Postautor: asia20 » 16 maja 2012, 10:34

niestety samiczka nie przeżyła,Pozostałe świnki od tej pani są u mnie. A jako,że mam warunki na ich trzymanie zostaną u mnie. Samczyk naturalnie w osobnej klatce jest


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Świnki :(

Postautor: Talia » 16 maja 2012, 19:44

Bardzo mi przykro :(

A w jakim stanie jest reszta świnek?


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Świnki :(

Postautor: Aperea » 17 maja 2012, 6:38

Czytam to i mi się w głowie nie mieści, jak można być na tyle okrutnym by doprowadzić zwierzątko do takiego stanu?! To jakiś hodowca? Czy raczej chodowca :evil: ?!
Czy ta Pani ma jeszcze jakieś zwierzęta :?:


Konto usunięte

Re: Świnki :(

Postautor: Konto usunięte » 17 maja 2012, 14:12

Prosiłbym o zgłoszenie tej Pani, do SPŚM. Jeśli ma jeszcze jakieś zwierzęta, to można by jej zrobić koło pióra ;]


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas