Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Poród i kanibalizm

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Konto usunięte

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Konto usunięte » 27 czerwca 2012, 16:09

Też mi się wydaje, że poronienie. Już trochę porodów "odebrałem" i raczej nie było zjadania.
Ewentualnie był problem z chowem wsobnym, stąd wady niedorozwojowe.


I daj zdjęcia, to ocenimy. [lubię treści drastyczne:D ]


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: vagina_denata » 27 czerwca 2012, 19:24

ruby_anger pisze:Troche mnie dziwi fakt,ze wczesnsiej pisalas,ze masz swinki,ktore zabralas sasiadce,byly ciezarne,jakies padly z wycienczenia inna miala grzybice itd...a teraz "zwiedniete zebra" i odgryzione glowki,nie wiem jak innym,ale mi tu cos nie teges...

Chyba jesteś przewrażliwiona, równie dobrze można stwierdzić, że domy tymczasowe są nie teges, bo co druga świnka chora.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Konto usunięte » 27 czerwca 2012, 19:39

vagina_denata pisze:
ruby_anger pisze:Troche mnie dziwi fakt,ze wczesnsiej pisalas,ze masz swinki,ktore zabralas sasiadce,byly ciezarne,jakies padly z wycienczenia inna miala grzybice itd...a teraz "zwiedniete zebra" i odgryzione glowki,nie wiem jak innym,ale mi tu cos nie teges...

Chyba jesteś przewrażliwiona, równie dobrze można stwierdzić, że domy tymczasowe są nie teges, bo co druga świnka chora.
Nie w tym sensie "nieteges" chodzilo mi o to,ze to moze byc cos powaznego,mozliwe,ze poronioenie lub inne komplikacje od tych grzybic itp...nie jestem przewrazliwiona


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: asia20 » 27 czerwca 2012, 20:16

I za to,że się nimi zajęłam teraz mi sie obrywa.Tak miałam tamta samicę,która padła i młode padły.Teraz trafiła sie kolejna.Z innego źródła.NIE JEST TAK,ŻE NIE ZAUWAŻYŁAM RESZTEK PŁODÓW W KLATCE.nie róbcie ze mnie potwora.Zaglądam wieczorem przed spaniem i rano. Wieczorem nie było! rano,świeże ślady krwi zauważyłam to odrazu przegląd podłoża. i ZNALAZŁAM.Właśnie przerzucam fotki i za chwilę wkleje linki. Jak się ma kilka świnek to i kilka przypadków więcej niz normalnie. To nie są rasowe świnki z hodowli,tylko z róznych źródeł i warunków.


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: asia20 » 27 czerwca 2012, 20:17

niestety ciagle mi wyskakuje błąd w przesyłaniu...będę musiała kogos poprosić,aby wrzucił fotki za mnie.


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: asia20 » 30 czerwca 2012, 11:24

OD RAZU ZAZNACZAM ABY NIE OGLĄDAŁY FOTKI OSOBY O SŁABYCH NERWACH

niestety ze względów technicznych wrzuciła mi się na fotosik tylko jedna fotka.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bb ... 9d558.html


Awatar użytkownika
Laraine
Użytkownik
Posty: 619
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 20:53
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Nadia, Neska, Zuza

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Laraine » 30 czerwca 2012, 12:23

Matko boska... Twoja świnka urodziła zbyt wcześnie?

Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim
Nie kupuj. Adoptuj!

kama2020

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: kama2020 » 30 czerwca 2012, 12:50

Mi to wygląda na poronienie, wadę genetyczną. Jeżeli dobrze widziałam, nie było wykształconych m.in. oczu co może wskazywać na niedostateczny rozwój płodu. Mogłabyś spróbować orientacyjnie podać od jakiego czasu świnka była w ciąży? Od kiedy była u Ciebie? Ile ważyła przed i po porodzie? Na tej podstawie łatwiej nam będzie podać najprawdopodobniejszą przyczynę. Możesz też napisać do jakiegoś weta i podać mu link do zdjęcia.
P.S. Ja też miałam okazje oglądać niemiłe (to chyba mało powiedziane) widoki, jednak niezwiązane ze świnkami.
I nie martw się tym, że forumowicze dużo Cię wypytują, mają podejrzenia wobec Ciebie. ;) To normalne u kochających zwierzęta ludzi, sama też tak mam. Częsty kontakt z krzywdą zwierzątek czyni człowieka bardzo wrażliwym na ich dobro i trochę nieufnym wobec nieznanych osobiście opiekunów. Przepraszam za off top i pozdrawiam Cię. Trzymaj się ;)


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Talia » 30 czerwca 2012, 12:55

Zdecydowanie wcześniak...
Ja bym zawału dostała gdybym takie coś zobaczyła w klatce... :cry:


Awatar użytkownika
Laraine
Użytkownik
Posty: 619
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 20:53
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Nadia, Neska, Zuza

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Laraine » 30 czerwca 2012, 13:12

Talia, ja też :(

Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim
Nie kupuj. Adoptuj!

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

  • Dołącz do nas