Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Poród i kanibalizm

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Konto usunięte

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Konto usunięte » 30 czerwca 2012, 14:29

To jest ewidentne poronienie,biedma mamusia i biedne maluszki,wlasnie dlatego nie wolno rozmnazac swinek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
poksia
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 22:32
Świnki morskie: Tosiu, Czaruś ;*
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: poksia » 30 czerwca 2012, 14:49

Ojeju :( Biedna mamusia też to musiała przeżyć. Z tym rozmnażaniem świnek to niestety jest odwieczny problem i dalej będzie bo sama mam świnkę od dziewczyny, która połączyła parkę, żeby były maluchy. Niestety tacy są ludzie.
Zajmij się teraz biedną samicą. Pójdź do weta, żeby zobaczył czy z nią wszystko dobrze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: asia20 » 30 czerwca 2012, 16:54

To co na foto to jest sama glówka tylko.Nie wiem czy w tej czy w drugiej jak oglądałam gołym okiem było widać ,,oczka" a w zasadzie same dziurki na oczka.I jak kto zauważy ząbki na jeden bok poszły.Świnka zaszła w ciąże krótko przed przybyciem do mnie.Bo u mnie ok 2 miesiące była już. Nie podam wagi bo nie ważę. Mogły sie te główki w takim stanie jak są urodzić? Tu nawet skóry nie ma. ino same gołe mięśnie i kości. Mam jeszcze dwie fotki ale za żadne skarby nie chcą się załadować.


Awatar użytkownika
Laraine
Użytkownik
Posty: 619
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 20:53
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Nadia, Neska, Zuza

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Laraine » 30 czerwca 2012, 18:13

Asia, a reszta ciała jest? Czy tylko główki?
Powinnaś z nią iść do weta na usg, bo coś mogło w niej zostać - a wtedy nie obejdzie się bez zabiegu.
I zaopatrz się w wagę, powinnaś ją regularnie ważyć.

Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim
Nie kupuj. Adoptuj!

kama2020

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: kama2020 » 30 czerwca 2012, 20:28

Hm, po takim czasie powinny być już wykształcone, ja podejrzewam wadę genetyczną.


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: asia20 » 30 czerwca 2012, 20:43

Co do wagi to racja. Ale nie wiem jaka najlepiej.Reszty cała nie ma. Samiczka wydaje sie byc okazem zdrowia. Wet nie ma nic do zarzucenia.Mam teraz problem z inna świnka jedną z tych pierwszych co dostałam.Najmniejsza najmarniejsza,juz odkarmiona ale niestety pojawiła się grzybica.


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Aperea » 30 czerwca 2012, 20:49

Mnie niestety takie widoki nie ruszają (nie żebym była nieczuła, ale pracowałam w schronisku dla zwierząt, które mnie mocno zahartowało), szkoda świnki, jednakże one nie zjadają młodych, taki instynkt posiadają zwierzęta, które robią gniazda (myszy, chomiki) by w ten sposób uchronić się przed atakiem potencjalnego drapieżnika zwabionego zapachem padliny. Są zagniazdownikami w razie zagrożenia po prostu uciekają. To poronienie bankowo.
Grzybicę u świnek leczy się dość łatwo. Są specjalne płukanki dostępne u lekarza weterynarii. Wybierz się.


rafciol

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: rafciol » 20 lipca 2012, 23:12

ja bym chyba traume mial gdybym zobaczyl cos takiego w klatce. Moim zdaniem to poronienie swinki z wadami genetycznymi. wlasnie dlatego poronila ze swinki mialy tak duzy niedorozwoj. Gdyby poronienie wystapiolo z innej przyczyny , plod swinki wygladal by zupelnie inaczej, poprostu przypominal by swinke.


Awatar użytkownika
Karolinax15
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 15 września 2012, 14:00
Świnki morskie: Ted i Ron
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Karolinax15 » 16 września 2012, 17:44

popłacze sie he he biedaki :(


Awatar użytkownika
Kohtalo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 22:48
Świnki morskie: Luna i Orion
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Kohtalo » 16 września 2012, 17:49

Karolinax15 pisze:popłacze sie he he biedaki :(

Jeżeli masz zamiar napisać jakiegoś posta, to pisz z sensem i na temat, co? Nie rób śmietnika z forum i tematów, jakie są na nim.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

  • Dołącz do nas