Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ciąża świnki

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
FilipMen
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 lipca 2012, 21:30
Lokalizacja: Głogów
Świnki morskie: Gucio & Maja
Kontaktowanie:

Ciąża świnki

Postautor: FilipMen » 27 lipca 2012, 21:38

Witam!
Posiadam parkę świnek od 1 czerwca. Samczyk jest od niej starszy o 1 miesiąc około. I teraz mam parę pytań związanych z ich rozwojem:

1. Od kiedy świnka morska może urodzić ?
2. Co zrobić jeżeli świnka morska jest w ciąży ?
3. Jak zauważyć czy świnka jest w ciąży a nie jest taka gruba z powodu dużych ilości jedzenia ?
4. Co zrobić jak się urodzą małe ?
5. Czym karmić samiczkę, podczas ciąży oraz kiedy urodzi ?
6. Co zrobić jak samczyk będzie chciał zobaczyć małe ? Nie dopuszczać jego ?
7. Co zrobić jak świnka urodzi a trzeba zmienić w klatce ?

Wziełem parkę świnek dlatego że one nie są ze sklepu zoologicznego tylko od znajomego Pana który ma hodowlę świnek. Powiedział że jeżeli urodzą się małe to będę mógł oddać je do niego, więc problemu z nimi nie będzie. A co jeżeli oddam świnki do tego Pana i one nie będą się gryzły z innymi ? Może będą czuły tamte świnki że one są domowe ? Co mam zrobić ?


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Ciąża świnki

Postautor: Konto usunięte » 27 lipca 2012, 21:51

Przeraza mnie jak ktos z takim brakiem wiedzy bierze sie za rozmnazanie...podstawowe pytanie:czy masz zarejestrowana hodowle?Jesli nie ,jest to nielegalne i podlega karze!Zdajesz sobie sprawe jakie powiklania moga przebiegac podczas ciazy? czy wiesz jak im przeciwdzialac? nie bierz sie za cos takiego,bo skonczy sie nieszczesciem.


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Ciąża świnki

Postautor: Cavialina » 27 lipca 2012, 22:21

FilipMen pisze:Co mam zrobić ?

Rozdziel je !

Jeśli są razem od 1 czerwca samica jest najprawdopodobniej pokryta... MASAKRA. Czy samica ma skończone 5 miesięcy i osiągnęła wagę minimum 700-800g ? Nie udzielę Ci odpowiedzi na twoje pytania - proszę Cię, bądź bardziej odpowiedzialny niż człowiek, który Ci te świnki sprzedał i rozdziel je jak najszybciej, na stałe.

Pan którego znasz nie prowadzi hodowli tylko pseudohodowlę. Nie ma żadnej zarejestrowanej hodowli w Głogowie i okolicach. Świnki które mieszkają razem muszą być tej samej płci - samica x samica / samiec x samiec

Obrazek

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Ciąża świnki

Postautor: vagina_denata » 28 lipca 2012, 0:49

Rozdziel te świnki, bo coś mi się widzi że pan "hodowca" od siedmiu boleści, po to dał ci parkę, żeby dostawać regularne zwroty w postaci małych i zarabiać na tym.

Rozmnażanie świnek tak huzia na Józia to fatalny pomysł z kilku przyczyn:
a) nie znasz przodków tych świnek, chłop, który rozdaje parki po ludziach też raczej specem w dziecinie dziedziczenia nie jest. A co za tym idzie świnki mogą być obciążone wadami genetycznymi i dawać mniej lub bardziej chore potomstwo - począwszy od wad anatomicznych (np. serca), a skończywszy na syndromie białej świnki letalnej i poronieniach.
b) ciąża nie jest bezpieczna i łatwa dla świnki. Jeżeli samica jest zbyt młoda ciąża będzie dla niej zbyt dużym obciążeniem, jeżeli zbyt stara jej kości miednicy zrosły się i nie da rady urodzić - umrze razem z młodymi w strasznym mękach.
c) ciężarna wymaga naprawdę dobrej opieki kompetentnej i doświadczonej osoby - ty z tego co widzę nie masz zupełnie pojęcia ani o świnkach samych w sobie ani tym bardziej o ich rozrodzie i przez to przy jakiejkolwiek komplikacji czy problemie jesteś bezradny. Tego, że coś jest nie tak zapewne nawet nie zauważysz.
d) to, że oddasz młode "hodowcy", niech mu ziemia ciężką będzie, oznacza tylko tyle, że to TY nie będziesz miał problemu - świnki są bezdomne, pod złą opieką (bo żadna siła mi nie wmówi, że ten koleś zna się na tym co robi) i skończą albo w zoologu albo jako karma dla węża, no życie jak w Madrycie :distrustful:

podsumowując - nic dobrego z tego nie będzie, rozdziej je. Możesz wykastrować samca (o ile jest już dorosły) i po ok. 6 tygodniach od zabiegu połączyć je ponownie.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Ciąża świnki

Postautor: Konto usunięte » 28 lipca 2012, 2:46

Witam,
chętnie odpowiem na Twoje pytania, bo też mam świnki do rozmnażania...
1. Samiczka może urodzić najwcześniej mając 3-4 miesiące, wcześniej jej narządy nie są wykształcone dostatecznie. Nie warto łączyć ich w jednej klatce wcześniej, bo miałem przypadki, że mi samica odeszła z powodu wczesnej ciąży.
2. Rozdzielić świnki do osobnych klatek. Samiec może być agresywny dla ciężarnej.
3. Trzeba regularnie kontrolować jej wagę. Nagły przyrost i zauważalna ciąża pojawiają się około 4 tygodni po zapłodnieniu.
4. Małe od urodzenia mogą jeść stałe pokarmy. Muszą pić mleko matki, dlatego nie należy ich oddzielać zbyt wcześnie. Najlepiej oddzielić tylko samczyka, około 3 tygodnia życia.
5. Pełnowartościową karmą np. Versele Laga Cavia Complete, lub Beaphar Care +. Do tego dużo sianka, wody i świeżych warzyw.
6. Nie ryzykowałbym spotkania samca z maluchami. Mam przykre doświadczenia.
7. Zmienić w klatce.

Jakbyś miał pytania, to pisz na PW:) Chętnie odpowiem. Przy okazji... skąd masz świniaczki? Bo chciałem sobie nowe sprowadzić, żeby ciągle tych samych genów nie powielać.
Pozdrawiam:)



P.S. Moi szanowni poprzednicy... tylko bez linczu. Trzeba pomóc TYM świnkom ;)


Awatar użytkownika
kudłataFranka
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 25 lipca 2012, 13:21
Lokalizacja: Chodzież
Świnki morskie: Lukrecja i Gloria
Kontaktowanie:

Re: Ciąża świnki

Postautor: kudłataFranka » 29 lipca 2012, 19:14

Jack Daniel's masz zarejstrowaną hodowlę?


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Ciąża świnki

Postautor: Aperea » 29 lipca 2012, 19:18

Zuziu jakby Ci to powiedzieć... Tu trzeba się trochę bardziej wdrożyć :)


Konto usunięte

Re: Ciąża świnki

Postautor: Konto usunięte » 30 lipca 2012, 1:04

A to trzeba rejestrować?


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Ciąża świnki

Postautor: vagina_denata » 30 lipca 2012, 15:42

Możesz przestać rżnąć głupa?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Ciąża świnki

Postautor: Cavialina » 30 lipca 2012, 16:23

No właśnie ! Przestań JackDaniel's, to oczywiste, że hodowlę trzeba rejestrować. My tu uświadamiamy, że chłopak nie powinien się brać za rozmnażanie, a ty odpowiadasz mu na pytania bo chcesz kupić nową świnkę od tego pana ? :tooth:

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

  • Dołącz do nas