Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

połączenie rodzinki

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
smrodek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 września 2012, 13:10
Kontaktowanie:

połączenie rodzinki

Postautor: smrodek » 27 września 2012, 13:23

Witam,
szukałam podobny temat na forum, ale nic z tego :( chyba, że to ja jestem taki nieogar i nie potrafię znaleźć. W każdym razie liczę na Waszą pomoc.
Kupiliśmy w czerwcu bierzącego roku dwie świnki morskie ( Rumcajs i Rozalinda Smrodkowie - tak nazwał je mąż, ąż strach pomyśleć jak nasze dzieci nazwie.) Trzy dni temu Rozalinda urodziła potomstwo (podwójne potomstwo;). Jak się nie starałam, to nie udało mi się złapać ją na tym gorącym uczynku -> wstałam młode już hycały sobie po klatce. Zgodnie z tym co wszędzie piszą Rumcajsa zabrałam do oddzielnej klatki, chociaż nie wiem, czy on nie zdążył już 'skorzystać z chwili'. Wczoraj zaniosłam go do weterynarza i został tam wysterylizowany. Teraz nie wiem czy to był dobry pomysł, zrobiliśmy to z myślą o rodzince, było im smutno i tęsknili za sobą, ale teraz Rumcajs jest jeszcze bardziej osowiały, dobrze że chociaż je coś tam:( A więc do sedna sprawy: kiedy możemy połączyć rodzinkę, biorąc pod uwagę, że samiec został wysterylizowany wczoraj, a w klatce mamy samiczke tuż po porodzie i dwie 3-dniowe świnki niewyznaczonej płci :unsure:
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: połączenie rodzinki

Postautor: kin28 » 27 września 2012, 15:14

Po pierwsze nie rozmnażamy świenek ;) Po drugie - całkiem możliwe, że saciem zdążył zapłodnić samiczkę. O ile się nie myle, ale głowy nie dam to samca po 6 tygodniach od kastracji można połączyć z samiczką. Maluchy zaś chyba po 4 tygodnich (ale lepiej poczekać na wypowiedzi innych, nie jestem pewna) trzeba oddzielić względem płci. Daj tu zdjęcia ich podwozi, to powiemy jaka to płeć ;)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Omega
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 31 sierpnia 2012, 11:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Misia [*]
Kontaktowanie:

Re: połączenie rodzinki

Postautor: Omega » 27 września 2012, 15:23

Tak zgadza się Kin samiec po kastracji musi odsiedzieć sam 6 tygodni. To taka kwarantanna, bo po zabiegu samiec jest jeszcze płodny (może być właśnie aż do 6 tygodni , bo przy kastracji zostają usuwane jądra, ale mimo wszystko znajdują się jeszcze plemniki w nasieniowodach). A samiczka po porodzie też jest płodna, więc możesz mieć zaraz następny miot. A z małymi to nie mam pojęcia :|

Zapałki 10gr, benzyna 30zł, widok palącej się szkoły... bezcenne! =]

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: połączenie rodzinki

Postautor: Irulo » 27 września 2012, 15:27

Zapewne nie wiedziałaś nic o świnkach, zanim je kupiłaś. Tak się nie robi, zwierzę to odpowiedzialność i również czuje! Nie rozmnaża się świnek nielegalnie. Sad but true! Jakim cudem świnka nie urodziła wcześniej, skoro masz je od czerwca? A może wtedy nie łączyłaś?
Moja świnka po porodzie zachowywała się normalnie, by odejść po 3 dniach. Jeśli samiec był nieodpowiednich rozmiarów a samiczka za młoda bądź stara, możesz się z nią powoli żegnać, ale ja nic nie piszę.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: połączenie rodzinki

Postautor: vagina_denata » 27 września 2012, 15:33

Też byś była osowiała, jakby ci jajka obcięli ;p
Płeć da się określić już u takich maluchów, pomocna będzie ta strona: http://www.cavyspirit.com/sexing.htm możesz też wrzucić zdjęcia (wyraźne) brzuszków świnek. Jak masz chłopaka, to trzeba go będzie oddzielić od samic PRZED upływem 4 tygodni (ale też nie za wcześnie).

Irulo nie ciskaj się tak, to mógł być wypadek, ile razy się zdarza, ze w zoologu dadzą nie tą płeć co trzeba.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

  • Dołącz do nas