Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 9 października 2012, 19:57

Słuchaj jest zimno i wieje cały czas. Poczekam aż się pogoda chociaż trochę poprawi i ja wyzdrowieje. Koniec tematu,bo już znowu się zaczyna -.-


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 9 października 2012, 20:10

No jesień w końcu. Mam wrażenie, że od wszystkiego szukasz sobie wymówek, ale jak chcesz.


Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 9 października 2012, 21:00

Ja szukam wymówek.? Weź się zastanów,a później wyciągaj pochopne wnioski.


Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 9 października 2012, 21:06

Ja się zastanowiłam, to ty masz nie do końca przemyślane te wymówki ;) Nie ważne, nie o tym temat.


Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 9 października 2012, 21:08

Ja nie mam żadnych wymówek dziewczyno tylko,że nie mam zamiaru się jeszcze bardziej rozchorować,ale spoko wmawiaj sobie,że mam jakieś wymówki ;]


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: vagina_denata » 9 października 2012, 21:15

Jak na mój gust, jeżeli świnka jest ciężarna, to Świnka_Rozetka już niedługo będzie mogła to osobiście stwierdzić i wtedy podjąć odpowiednie kroki. To nie jest choroba wymagająca natychmiastowej diagnozy, więc jak wizyta odwlecze się tydzień to świat się nie zawali.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

monika1986
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 października 2012, 13:32
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: monika1986 » 10 października 2012, 13:49

witam kupiłam świnkę która już była w ciąży myślę że niebawem urodzi bo czułam ruchy maluchów. gdy jeszcze nie wiedzialam o ciąży dokupiłam jej kumpele bynajmniej mam taką nadzieję że to samica nie znam sie na tym. ta druga jest mniejsza i młodsza i teraz nie wiem czy na czas porodu mam ja oddzielić czy mogą być razem boje się żeby mamusia lub to drugie coś nie skrzywdziło maluszków.


Awatar użytkownika
MerleFinka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 17:57
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: MerleFinka » 10 października 2012, 17:59

monika1986 pisze:witam kupiłam świnkę która już była w ciąży myślę że niebawem urodzi bo czułam ruchy maluchów. gdy jeszcze nie wiedzialam o ciąży dokupiłam jej kumpele bynajmniej mam taką nadzieję że to samica nie znam sie na tym. ta druga jest mniejsza i młodsza i teraz nie wiem czy na czas porodu mam ja oddzielić czy mogą być razem boje się żeby mamusia lub to drugie coś nie skrzywdziło maluszków.
Twoim obowiazkiem jest przede wszystkim poznac plec swinki , ktora dokupilas.
Tak na moje oko wydaje mi sie , ze sama dokupilas samca i stworzylas pare , stad ciaza. Mowisz , ze kupilas juz ciezarna , powiedz zatem kiedy i ile ja masz a wylicze Ci kiedy powinnas juz widziec brzuch i kiedy urodza sie mlode ...
Tak czy inaczej , kumpela jak to mowisz , jesli faktycznie jest samcem "powinna" byc jak najszybciej oddzielona i wyslana na zabieg by mogla jeszcze pocieszyc sie swoimi dziecmi.
Samice maja ruje porodowa a oznacza to , ze swinka jest w stanie ledwie co urodzic maluchy a juz po chwili samiec moze ja ponownie zaplodnic , z czego chetnie skorzysta beda w tej samej klatce.

Moje hobby. Moja pasja . Od zawsze , na zawsze .

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Talia » 10 października 2012, 19:35

Udaj się do weterynarza który zna się na gryzoniach, jeśli druga świnka okażę się chłopcem nalezy je oddzielić, jeśli są to dwie samiczki to mogą zostać razem nawet na czas porodu.


monika1986
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 października 2012, 13:32
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: monika1986 » 11 października 2012, 8:40

pierwsza świnkę kupiłam dokładnie 6 września w sklepie odrazu mi powiedzieli ze to samica ale wtedy była normalna szczupła że tako powiem. poczytałam troche w necie że świnki to zwieżęta stadne i dokupiłam druga po jakichś 2 tygodniach w sklepie mówili że jest to samica ale 100% pewności niema bo jest bardzo młoda żeczywiście była dużo mniejsza od łatki. czyli są razem około 3-4 tygodnie a łatka już ma ruchy maluchów w brzuszku. pojechałam do tego zoologa i zapytałam czy była z samcem pani odpowiedziała że tak więc już kupiłam ciężarną świnke. bym podesłała zdjęcia ale nie wiem jak i byście pomogli czy kropka to nie kropek. nie chce rozmnażać celowo świnek ale skoro łacia jest w ciąży to chce by maluchy były zdrowe i znajdę im dobry domek ja uwielbiam zwierzątka i nie jestem w stanie ich skrzywdzić więc proszę nie snuć podejrzeń że celowo chcę mnożyć świnki


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

  • Dołącz do nas