Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Talia » 12 października 2012, 23:19

Spokojnie, ludzie mają swoje życie ;)
Ja bym zostawiła razem, aczkolwiek obserwuj bo bywa że młode samiczki gonią maluszki, nie powinna nic zrobić ale maluchy mogą się wystraszyć. No i moje samiczki przed porodem bywają bardziej kłótliwe.


Awatar użytkownika

monika1986
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 października 2012, 13:32
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: monika1986 » 13 października 2012, 11:47

dziękuję za rade poprostu troche mnie to stresuje nie miałam wcześniej do czynienia ze świnkami tym bardziej ciężarnymi i nie wiem kiedy spodziewać się porodu a chce by samiczce i maluchom zapewnić odpowiednie warunki. Talia jeśli byś mogła napisz mi jeszcze jakie znaki mogą zwiastować poród maluszki już sie ruszają nie biorę samicy na ręce bo się boję że coś zrobie nie tak tylko ją puszczam by biegała po pokoju to narazie jest jeszcze żwawa trochę kraczato chodzi ale energii jej nie brak


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Talia » 13 października 2012, 14:30

Niestety nie ma takich oznak, można patrzeć na rozwarcie, ale rozwarcie może być i na kilka godzin przed porodem i na tydzień przed.


Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 14 października 2012, 20:15

Talia - moje świnki się kłócą codziennie i Majka jest przez to trochę nie spokojna oraz wyczułam dzisiaj,że coś się rusza w jej brzuchu lecz pewności nie mam,bo gdy ją chciałam wziąć na ręce pogłaskać to brykała z nerwów.


sebcio111
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 października 2012, 13:12
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: sebcio111 » 16 października 2012, 13:22

chcesz dla swinek jak najelpiej czy dla siebie ? kupując swinki powinnas liczys sie z tym ze nawet jak bedzie -20 a ty bedziesz miec 40 stopni gorączki musisz isc ze swinkami do weterynarza .


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Talia » 16 października 2012, 15:18

sebcio, ale po co jeśli sytuacja tego nie wymaga? Ciąża to nie choroba.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: vagina_denata » 16 października 2012, 15:57

sebcio111 pisze:chcesz dla swinek jak najelpiej czy dla siebie ? kupując swinki powinnas liczys sie z tym ze nawet jak bedzie -20 a ty bedziesz miec 40 stopni gorączki musisz isc ze swinkami do weterynarza .

Tak i przy okazji swinkę przeziębić albo ugotować. Zupełnie bez potrzeby, bo co ten weterynarz niby pomoże? Urodzi za świnkę?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 17 października 2012, 6:39

sebcio111 pisze:chcesz dla swinek jak najelpiej czy dla siebie ? kupując swinki powinnas liczys sie z tym ze nawet jak bedzie -20 a ty bedziesz miec 40 stopni gorączki musisz isc ze swinkami do weterynarza .


Uważaj na słowa,bo jeśli nie wiesz jaka jest sytuacja to nie wypowiadaj się na ten temat.

vagina_denata - nie rozumiem o co Ci chodzi.? Wiem tylko,że do weta tak czy siak będę musiała iśc,bo muszę im pazurki obciąć,a sama się boję poza tym już sama sprawdziłam to,że moja świnka jest w ciąży,bo się coś rusza.


Konto usunięte

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Konto usunięte » 17 października 2012, 10:42

Świnka_Rozetka czyli już mogę ci gratulować zostania babcią?? :)


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Talia » 17 października 2012, 12:37

Świnka_Rozetka pisze:
sebcio111 pisze:chcesz dla swinek jak najelpiej czy dla siebie ? kupując swinki powinnas liczys sie z tym ze nawet jak bedzie -20 a ty bedziesz miec 40 stopni gorączki musisz isc ze swinkami do weterynarza .


Uważaj na słowa,bo jeśli nie wiesz jaka jest sytuacja to nie wypowiadaj się na ten temat.

vagina_denata - nie rozumiem o co Ci chodzi.? Wiem tylko,że do weta tak czy siak będę musiała iśc,bo muszę im pazurki obciąć,a sama się boję poza tym już sama sprawdziłam to,że moja świnka jest w ciąży,bo się coś rusza.


Daj spokój pazurkom, od za długich pazurków się nie umiera, a ciężarówek lepiej nie wynosić nigdzie.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

  • Dołącz do nas