Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: vagina_denata » 8 listopada 2012, 12:21

Jeżeli to dobrze zbilansujesz to wystarczy w jedzeniu. Poczytaj ile wit C potrzebują ciężarne, zważ świnkę, zobacz ile wit C średnio zawierają wybrane warzywa i owoce i przelicz ile czego powinnaś jej dawać.
Oczywiście szybciej i łatwiej jest po prostu kupić wit. C w kroplach. ;)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika

Gr0m
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 21 października 2012, 20:30
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Gr0m » 8 listopada 2012, 12:40

vagina_denata pisze:Oczywiście szybciej i łatwiej jest po prostu kupić wit. C w kroplach. ;)


Niby łatwiej ale nie chcę jej męczyć, zwłaszcza, że jeszcze nawet do końca mi nie ufa ^^ .
A mój opis odpowiada opisowi ciężarnej świnki ? Bo u weta nie byłam, to tylko moje spostrzeżenia.


sloneczko
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: sloneczko » 10 listopada 2012, 9:58

Gr0m pisze:
vagina_denata pisze:Oczywiście szybciej i łatwiej jest po prostu kupić wit. C w kroplach. ;)


Niby łatwiej ale nie chcę jej męczyć, zwłaszcza, że jeszcze nawet do końca mi nie ufa ^^ .
A mój opis odpowiada opisowi ciężarnej świnki ? Bo u weta nie byłam, to tylko moje spostrzeżenia.


Nie musisz męczyc świnki podajac jej wit w kroplach, wystarczy dac jej te kropelki na kawalek tego co najbardziej lubi i odrazu jej podac. Np na ogorka.
Z Twojego opisu nie winika jednoznacznie czy jest w ciazy bo moze miec przykladowo jakies wzdecie . Jesli jednak jest w ciazy to bedzie basrdzo szybko przybierac na wadze a najbardziej w ostatnich dwoch tygodniach. Czay masz wage na ktorej mozesz zwazyc takiego malucha jak swinka? Troche dziwne ze swinka nie chce Ci siedziec na kolanach skoro wczesniej nie bylo z tym problemu. Nie ktore swinki pod koniec ciazy sa bardziej osowiale i moga chciec siedziec sobie same. W kazdym razie moja do ostatniego dnia skakala jak szalona , bawila sie . Nastepnego dnia wrocilam z pracy i zdziwilam sie ze to juz , widzac trzy male kuleczki.


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: nugatka » 10 listopada 2012, 11:26

Nigdy nie podajemy witaminy C na ogórku, ponieważ ogórek zawiera akskorbinazę, która neutralizuje witaminę C.


Gr0m
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 21 października 2012, 20:30
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Gr0m » 10 listopada 2012, 12:01

Ale wzdęcie tak długo może się u nich utrzymywać? Przed chwilą wzięłam ją na ręce i ma brzuszek jak piłka :D I rośnie jej w siłę od jakiegoś czasu. Jak ją kupiłam, to była chudziutka i drobniutka jak kruszynka :o Mam wagę kuchenną na której na 100% nie będzie chciała ustać ^^
A wit. C lepiej kupić w aptece czy w zoologicznym ? W zoologicznym mam za jakieś 10 ml 16 zł, nie wiem ile to będzie w aptece i które lepsze.


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: nugatka » 10 listopada 2012, 12:07

W aptece - Cebion, a najlepiej zbilansowana dieta. Może po prostu przytyła? Mój Kajtek swego czasu też wyglądał jakby był w ciąży, a nie znałam wtedy jeszcze jego płci. Okazał się samczykiem, który po wzięciu z zoologa przytył jak należy.


Gr0m
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 21 października 2012, 20:30
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Gr0m » 10 listopada 2012, 12:33

Ale tylko sam brzuch mu utył ? Bo Śnieżce to brzuch zaczął rosnąć, na początku mięciutki, teraz jakby trochę stwardniał no i mam wrażenie, że bardzo jej się nie podoba jak ją ze ten brzuszek złapię kiedy chcę ją podnieść. Do tego je jak szalona, Ruda się naje i przestaje, a Śnieżka zje i jeszcze szuka czy jakieś warzywko gdzieś nie zostało, no i pije ostatnio dwa razy więcej ^^


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: nugatka » 10 listopada 2012, 15:27

Ogólnie świnki nie lubią kiedy dotyka się je w okolice brzuszka i pupy. I nie macaj tego brzucha, bo jeśli rzeczywiście jest w ciąży, to może dojść do deformacji płodów.


Gr0m
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 21 października 2012, 20:30
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Gr0m » 10 listopada 2012, 15:41

Śnieżka ma 586g, właśnie ją ważyłam, ma może z 4 miesiące i ogólnie jest malutka. Jeżeli chodzi o brzuszek to przy konieczności go dotykam i to najdelikatniej jak potrafię . Aby sprawdzić jaki jest brzuch po prostu położyłam rękę na łóżku i na nią Śnieżkę .


Gr0m
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 21 października 2012, 20:30
Kontaktowanie:

Re: Czy moja samiczka jest w ciąży.?

Postautor: Gr0m » 16 listopada 2012, 23:11

Śnieżka jest w ciąży na 100%. Teraz waży nieco ponad 600g. Dziś położyłam ją u siebie na kolanach a pod brzuszek podłożyłam rękę. Po chwili głaskania zaczęłam czuć małe. Było to na tyle intensywne, że wątpię, żeby to były gazy. Momentalnie niemalże czułam jak kopią mnie łapkami :) Skoro czuję małe to poród powinien nastąpić pewnie lada moment... A ja boję się strasznie, że będą jakieś komplikacje. Nawet nie wiem co mam robić ^^


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

  • Dołącz do nas