Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: vagina_denata » 4 grudnia 2012, 21:09

Wg mnie samiczka.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Madlen
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 26 listopada 2012, 10:26
Lokalizacja: Małopolska
Świnki morskie: Biszkopt :)
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: Madlen » 5 grudnia 2012, 10:27

Też tak sądzę że to samiczka :)

Elvis i Elza na zawsze w moim sercu...[*]

Obrazek


Awatar użytkownika
malheureux
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 27 stycznia 2012, 22:16
Lokalizacja: okolice Konina
Świnki morskie: Binusia i Petit :)
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: malheureux » 18 grudnia 2012, 14:45

Samiczka. Jak uda Ci się zrobić jeszcze jedno zdjęcie lepszej jakości to zapodaj.

Obrazek
Obrazek

miyamoto
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 20:24
Lokalizacja: Rzeszów
Świnki morskie: Daisy :)
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: miyamoto » 2 lutego 2013, 7:57

Witam Wszystkich. Jestem tu nowa i bardzo proszę o wyrozumiałość. Otóż mam podobny problem, z tym, że my oczekujemy jeszcze na poród naszej Daisy. Kupiliśmy ją jako ok. 5,5 tygodniowego prosiaczka w sklepie zoologicznym. Było to dokładnie 09.12.2012. Bardzo się martwię o nią, ponieważ to jeszcze bardzo młodziutka świnka, a my od jakiegoś czasu stwierdziliśmy, że musi być w ciąży. Na początku oczywiście nie widać było tego, tymbardziej, że Daisy to peruwianka z domieszką rozetki i jest bardzo kudłata. Niby nic jej nie jest, je chętnie ale mniej się rusza, dużo odpoczywa. Pewnie dlatego iż zbliża się termin porodu. Brzuch ma jak balonik ale to się wyczuwa w dotyku dopiero, bo jak pisałam jest kudłata. I co najważniejsze wyczuwam u niej wyraźne ruchy świneczki (ek). Czy tak młodziutka świnka , w zasadzie dziecko, bezpiecznie urodzi i dochowa potomstwa? Jak jej pomóc. Wszyscy ją bardzo pokochaliśmy i boimy się o jej zdrowie i sam poród. :sad:


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: Asia909 » 2 lutego 2013, 11:16

miyamoto
mam identyczny problem. Raczej miałam bo już jestem pewna, że jest w ciąży. Nie bierzcie jej na ręce bo możesz uszkodzić maluchy. Dla pewności idź z nią do weta. Zapewnijcie śwince dodatkową dawkę witaminy C i różnorodne jedzenie. :) Gdy dotkniecie jej delikatnie brzuszka to można wyczuć w tym etapie ciąży kopanie małych.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

miyamoto
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 20:24
Lokalizacja: Rzeszów
Świnki morskie: Daisy :)
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: miyamoto » 13 lutego 2013, 8:25

Witajcie kochani ponownie. Z wielka dumą chcę donieść, że moja Daisy została szczęśliwą mamusią :yahoo: Urodziła 11.02.2013, trzy cudowne prosiaczki. Jeszcze nie znam płci, ale maluszki są zdrowe, mamusia też i poród przebiegł bez komplikacji. Jak pisałam obawiałam się tego, ze względu na baaardzo młodziutki wiek Daisy. Maluszki dziś maja trzy dni, a już podgryzaja sianko i skubią karmę siedząć kuperkami w misce :tooth: Są wogóle rozkoszne i teraz szukam im nowych domków. Jeśli jedno z nich okaże się samiczką, to zostawię ją z mamusią, będzie miała towarzystwo. Proszę tylko Was o szybką poradę, kiedy mogę wziąć prosiaczki na ręce i sprawdzić ich płeć. Wiem, że samczyki należy najpóźniej w 3 tyg. życia odłączyć od reszty. W ten sposób zresztą moja Daisy została mamusią, w sklepie musiały być razem wszystkie świnki. Niebawem dodam zdjęcia naszych cudów, a tymczasem pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za ewentualne rady. :D


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: Aperea » 13 lutego 2013, 9:11

Można brać na ręcę od samego urodzenia jeśli jest taka konieczność.


Awatar użytkownika
krasnoluders
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lutego 2015, 19:04
Świnki morskie: Zosia i Syriusz
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka niespodziewanie urodziła...

Postautor: krasnoluders » 26 lutego 2015, 19:23

Witajcie,
To mój pierwszy post tutaj. Sytuacja jest wyjątkowa. Kupiłem moją świnkę na początku stycznia. Dzisiaj gdy wróciłem do domu w klatce biegała moja świnka i jej dziecko. Czytałem już ten temat. Ale wolę się dopytać i upewnić.
Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Czy powinienem się udać do weterynarza ze świeżo upieczoną mamą i jej dzieckiem?
Narazie jestem w lekkim szoku i nie wiem czy powinienem coś konkretnego zrobić. Czy po prostu dbać o już dwie moje świnki tak jak zwykle?

pozdrawiam,
Patryk

Pozdrawiam
Patryk

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas