Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Tycie->ciąża-kłopoty?!

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Tycie->ciąża-kłopoty?!

Postautor: Asia909 » 15 stycznia 2013, 17:43

Witajcie :D
Mam taką sprawie otóż gdy dostałam Tosie miała miesiąc (24.12.12r.). Ważyła 450 g. Wczoraj ją znów ważyłam i waży około 600 g.
Tosia nigdy nie gryzła. Od około tygodnia gdy ją dotknę lewego boku to rzuca się na moją rękę z zębami. W prawdzie nie jest gruba. Postaram się zrobić zdjęcie z góry ale nic nie zauważycie bo jest szczupła. Czy to może być ciąża? Nie mam pojęcia czy miała kontakt z samcem.
Jakie są objawy ciąży u świnek? :sad:
Pozdrawiam wszystkich gorąco! :]

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
monicace
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 14:00
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Zosia, Mania
Kontaktowanie:

Re: Tycie->ciąża-kłopoty?!

Postautor: monicace » 16 stycznia 2013, 10:25

Specjalistą od ciąży świnek to ja może nie jestem, bo u mojego kudłacza nic nie zauważyłam. Jednak u mnie było trochę inaczej, bo świnka była dość chuda kiedy ją kupowałam, więc jak po pewnym czasie nieco przytyła, to bardzo się z tego cieszyłam. W zasadzie nie ma żadnych konkretnych objawów. Na początku nie da się poznać, czy świnka będzie miała młode, czy nie i można rozwiać wątpliwości jedynie za pomocą USG. Potem świnka tyje, troszkę inaczej chodzi, więcej pije i częściej domaga się jedzenia. Pod koniec ciąży jest spokojniejsza i więcej leży. Moja świnka też broniła się ząbkami, gdy zbliżałam rękę do jej brzusia i tylnej łapki. Czego teraz wcale nie robi. Ale jak jest się początkującym posiadaczem świnki, to dużo można przegapić. :) Moja oprócz tego normalnie skakała, biegała, bawiła się, więc poza objawami, które wymieniłam wcześniej wszystko było w normie. :)
Jeśli chodzi o wagę, to świnka może być po prostu duża, ewentualnie może tyć od podawania jej dużej ilości owoców, marchewki i innych kalorycznych przysmaków, lub zbyt małej dawki ruchu. W każdym razie lepiej iść do weta i rozwiać swoje wątpliwości niż zamartwiać się. :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Tycie->ciąża-kłopoty?!

Postautor: Asia909 » 17 stycznia 2013, 16:50

W sobotę idę do weterynarza. Ale to w innej sprawie a o ciąże też się zapytam. Ale USG nie będę robić. Nie ma sensu. ;)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

  • Dołącz do nas