Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ciąża?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: yanian » 24 sierpnia 2013, 21:18

Fionka właśnie też mi tak doktorka powiedziała, że ona mogła go dopuścić np dopiero po tygodniu.

Co do USG, to chciałam wezwać dzisiaj lekarke do domu, ale mi powiedzieli, że jeżeli chodzi o ciąże to potrzebny sprzęt jest na miejscu, a USG robią tylko w czwartki, ale jak by się coś złego działo to żeby szybko przyjechać.

Patrzyłam dzisiaj Basi to rozwarci i nic, na połowę kciuka gdzieś.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: Fionka » 24 sierpnia 2013, 21:45

yanian spokojnie będzie dobrze :) puki Basia zachowuje się normalnie i jest żywa to musi znaczyć, że dobrze się czuje i nic złego się nie dzieje :) a dzieciaczki są Twojego świniaka :) a przez USG to lekarz przy tak małym zwierzaku też nie jest w stanie określić dokładnie kiedy będzie rozwiązanie, nasz wet powiedział, że maluchy są ukostniałe to tydzień i będą już, a tu mija 1,5 tyg i nie ma :) Więc w Twoim wypadku USG to tylko potwierdzenie, że maluchy są i się ruszają, ale sama mówisz, że czuć ich ruchy wiec też wiesz o ich obecności i jak się ruszają to musi być wszystko w porządku :) u mojej Tośki to aż tańcują tak je czuć :D wierze, że wszystko będzie dobrze i niedługo rano znajdziesz Baśkę z dzieciakami :) i może racja, że jak jest ok to lepiej, aby nie stresować jej USG, bo może do czwartku spokojnie urodzi bez stresu :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: yanian » 25 sierpnia 2013, 23:17

Proszę o pomoc.
Czy jak jest rozwarcie miednicy to pośrodku czuje się kręgosłup? Tzn między tymi kośćmi miednicy jest koniec kręgosłupa? Bo jeżeli tak, to jest rozwarcie na kciuk.


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: Asia909 » 26 sierpnia 2013, 9:13

No tak w tym miejscu.
Miednica jest miedzy tylnymi lapkami. Tam gdzie konczy sie kregoslup tam powinno byc rozwarcie.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: yanian » 26 sierpnia 2013, 20:57

Na tym zdjęciu kość miednicy jest pokazana wyżej. Czy to sprawdza się tak jak ta kość jest pokazana czy na samym zakonczeniu? Bo tam gdzie na zdjęciu to ona ma bardzo duże rozwarcie a na końcówce to ma od jednej kości do drugiej na kciuk, a po środku czuć kręgosłup i ten kręgosłup na końcu zrobił się jakiś wypukły.

Obrazek


Olivianna
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 16 lipca 2013, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Askja
Colima
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: Olivianna » 27 sierpnia 2013, 16:33

spokojnie! za bardzo panikujesz, świnka to wyczuje i będzie się jeszcze bardziej stresowała. Skoro na usg musiałaś czy tam też musisz czekać i nie masz możliwości udać się do innego weta to nic nie zrobisz. Czekaj cierpliwie.

Obrazek

Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: yanian » 27 sierpnia 2013, 18:54

Basia ma rozwarcie od 2 dni a w necie pisze że powinna w przeciągu 2 dni urodzić i nic. Od wczoraj mało wychodzi z domku, cały czas leży i mało je.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: vagina_denata » 27 sierpnia 2013, 19:16

yanian, dobrze, że monitorujesz świnkę, ale za bardzo panikujesz. Dopóki młode się ruszają jest ok, poczekaj do czwartku na USG i dopytaj weterynarzy co sądzą o całej sytuacji.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: yanian » 27 sierpnia 2013, 21:44

Bardzo się martwie, bo to świnka synka, zapłakałby się jak by coś jej się stało, pozatym ja też ją badzo polubiłam.
Biedulka dzisiaj wyszła do paśnika i nawet nie stała przy nim, ale tak jakoś dziwnie na boku leżała. Strasznie się płochliwa zrobiła i jak się przechodzi koło klatki to tak ucieka, że aż trociny wylatują.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Ciąża?

Postautor: vagina_denata » 27 sierpnia 2013, 23:40

Właśnie widzę, że się strasznie całą sytuacją stresujesz i prawdę mówiąc doskonale o rozumiem, ale twoje nerwy nic tu nie pomogą :)
Wydaje mi się, że świnka zaszła w ciążę już u ciebie, a ruchy maluchów, które niedawno wymacałaś to nie był objaw bardzo wysokiej ciąży, tylko jedne z pierwszych wyczuwalnych ruchów. Stąd też brak dotychczasowego porodu.
To, że jest mało ruchliwa też nie jest niczym dziwnym, w końcu to mała samiczka i noszenie młodych musi być dla niej bardzo dużym obciążeniem. Pamiętam, że moja świnka w zaawansowanej ciąży głównie leżała, a była już dorosła i większa od Basi (dostałam ją z niespodzianką, więc też zorientowałam się dosyć późno, że mam świnki w śwince).

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 43 gości

  • Dołącz do nas