Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nasza świnka szuka męża ;)

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Postautor: nika0209 » 18 sierpnia 2013, 18:46

Mogę. Moje dziecko ma już prawie 9 lat. Wie, że gdyby nie zdobycze medycyny, mogłoby jej nie być na świecie. Widzi na ulicy chorych, niepełnosprawnych ludzi. Wie (odpowiednio do wieku) skąd biorą się tacy ludzie i dlaczego. Ogląda programy w TV i widzi jak lew zabija łanię, żeby nakarmić swoje dzieci oraz jak umiera chore lub poranione zwierzę. Uczy się życia tak jak to dyktuje dziś świat.
Co do świnek... ciąża u świnki nie jest równoznaczna ze śmiercią. Poleceni tu lekarze wyraźnie powiedzieli, że jeśli świnka nie jest chora, jest pod opieką lekarzy, to nie ma żadnych przeciwskazań do dopuszczenia jej. Miałam świnki, kiedy wielu z Was nie było jeszcze na świecie. Rodziły się nawet kiedy nikt z nas nie wiedział, że właśnie odbywa się poród. Żadnej z moich świnek nic się nie stało. Rozumiem postulaty przeciwników, ale moim zdaniem, na tym forum jest zbyt dużo bufonady i przesady. Parę osób coś wie i robi coś dobrego, ale do licha nie mają prawa tak ingerować. Pisałam już - gdybym chciała mnożyć do upadłego, kupiłabym samca w zoologu i mnożyła. Zwróciłam się do forumowiczów z polecenia lekarzy w nadziei, że znajdę pomoc. Znalazłam jedynie kubeł pomyj. Kupiłam świnkę w sklepie, dbam jak o własne dziecko i zrobię co uznam za stosowne, a moi rodzice - lekarze wet. będą w razie czego asystować przy porodzie. O ile zdecyduję się na dopuszczenie świnki. Nikt nie ma prawa ani wyszukiwać moich danych u lekarza, ani zabierać mi świnki, ani zgłaszać moich rodziców gdziekolwiek jako barbarzyńców. Bo wszyscy razem nie zdołacie w swoich życiach uratować tyle zwierzęcych istnień co oni!!! I nikt z Was nie będzie tak bezinteresowny jak choćby moja mama w walce z oprawcami zwierząt.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest satysfakcjonująca :)

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 20 sierpnia 2013, 23:55

Dziś przekazałam informacje nt. tego forum Głównemu Wet-owi. Oprócz tego rozmawiałam z lekarzem z SGGW na temat ciąży i porodu świnek morskich. Szanowni Forumowicze, właściciele świnek - nie dajcie się zwariować!!! Świnki można rozmnażać i nic nie stoi na przeszkodzie!!! Należy tylko dbać o to żeby świnka była pod kontrolą lekarza, a najlepiej takiego, który na siłę nie będzie Wam wciskał specjalistycznych badań. Świnka chora, szczególnie z cystami na jajnikach raczej w ciążę nie zajdzie. Oczywiście nie namawiam do bezdusznego rozrodu. Dopuszczajcie tylko wtedy kiedy macie chętnych i w dodatku chętnych odpowiedzialnych, na małe świntuszki.
SPŚM powinno uczyć i zachęcać do adopcji, a nie szkalować i straszyć. Pan dr Związek - Główny Wet., raczej nie był zadowolony z otrzymanych dziś informacji.
Prowadzącym forum i SPŚM podpowiadam - mowa jest srebrem, lecz milczenie - złotem!
Tym akcentem kończę wątek. Jeszcze raz proszę Forumowiczów - mądrze słuchajcie, a w razie potrzeby idźcie do lekarzy - oni wiedzą najlepiej. A ci na SGGW mają najszerszy dostęp do wszelkich nowości. Jednocześnie nie są nastawieni na maksymalizację zysku przez naciąganie na niepotrzebne badania. Zdrowa świnka może się rozmnażać, a problemy zawsze mogą wystąpić, tak jak u nas, ale NIE JEST TO NORMĄ!!!
Pozdrawiam
nika


Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Lucky » 21 sierpnia 2013, 22:59

Po co rozmnażać? Mnóstwo świnek czeka na nowy dom.

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: SPŚM » 26 sierpnia 2013, 11:23

nika0209 pisze:Dziś przekazałam informacje nt. tego forum Głównemu Wet-owi...
Pan dr Związek - Główny Wet., raczej nie był zadowolony z otrzymanych dziś informacji.


Hmm... mnie osobiście mówił co innego, ale zachowam to dla siebie, skoro milczenie jest złotem:)
Tym bardziej, że 20.08 rozmawiałem z nim, w Częstochowie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 17:11
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Miya
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Joan » 26 sierpnia 2013, 18:55

zdrowy pies też sie może rozmnażać, czemu nie.., a jednak normalni, myślący, kochający zwierzęta i przewidujący ludzie tego nie robią.. oczywiście mowie tu o psach bez papierów które można spokojnie porównać do nierodowodowej świnki...
każde zwierzę nie posiadające rodowodu jest kundelkiem, a człowiek rozmnażający takie zwierzęta jest pseuduchem. tyle.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

  • Dołącz do nas