Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Tosia i jej maleństwo:)

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Asia909 » 12 września 2013, 18:41

Chłop chłopa rozumie :P

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika

diamencik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Reksia Mopsia Łatka
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: diamencik » 13 września 2013, 10:46

vagina_denata pisze:Wiesz, świnki morskie prowadzą swoje młode raczej twarda ręką, terkoczą na nie, złoszczą się, karcą zębami. Jak maluch będzie za bardzo matce zawracał głowę, to samica go objedzie :)

Obserwuję takie zachowanie u Mopsi, jak mały za bardzo zawraca jej gitarę, kręci koło niej kuperkiem i turkocze, to ta przegoni go zębami :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Fionka » 13 września 2013, 11:47

Zauważyłam, że chyba Mickey nie rozumie co to jest turkotanie :D bo często siedzi w domku sam i nagle zaczyna turkotać bez powodu, po czym wyskakuje z niego w podskokach, kilka rundek dookoła klatki turkocząc i potem spać :D wydaje mi się, że mu się to po prostu podoba :) Dziś zwarzony i ma kluska moja 238g :shock:

diamencik Moja Tośka robi dokładnie to samo :P A niby taka łagodna świnka :tooth:

Asia909 co racja to racja :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Asia909 » 13 września 2013, 12:34

Moja Neska tez mruczy bez powodu np. Do poduszki :P

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Fionka » 18 września 2013, 9:46

Od wczoraj zauważyłam, że Tosia coraz częściej atakuje malucha (w sumie już nie malucha 294g :shock: ), wystarczyło, że krzyknęłam na nią "Tośka" i się uspokaja, ale jak ona go atakuje to mały bardzo strasznie piszczy wtedy, brzmi to tak jakby skomlał... Zawsze go atakuje w domku, gdy ja nie widzę...To jest normalne??
Ja wiem, że świnki prowadzą młode twardą ręką, ale aż do tego stopnia, że one tak bardzo piszczą??

Mały ma dopiero 2,5 tyg i w niedziele kończy dopiero 3 tygodnie, w poniedziałek planuje go odstawić od mamy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Fionka » 21 września 2013, 20:08

I stało się... od dziś mały sam mieszka w klatce.... nie obeszło się bez krzyku :( najpierw stał w tym samym pokoju co dziewczyny, ale ich nie widział, jednak był taki krzyk, cały czas wołał mamę, krzyczał przez dobrą godzinę :( skakał po klatce jak oszalały na domek z domku :( jego krzyk brzmiał jak płacz :cry: aż serce ściskało jak się go słyszało :sad: przestawiliśmy go do naszej sypialni, teraz dziewczyn nie czuje ale słyszy jednak już nie krzyczy.... ale widzę, że cały czas się boi, jak wchodzimy do pokoju to od razu chowa się do domku, nie wychodzi jak w nim jesteśmy, zachowuje się jak mała przestraszona świnka, która przyszła do nowego domku :( a przecież 3 tygodnie z nami już jest... jednak mały je, dla "przekupienia" go i lepszego jego samopoczucia podkładam mu co jakiś czas jakiś smakołyk i zjada go ze smakiem, widać, że wcina sianko, cavie też :) Tosia zachowuje się normalnie tak jakby Tośka w ogóle nie było... nawet jak on ja wołał to nie reagowała na to, nawet teraz w klatce podskakuje i się cieszy... szkoda mi malucha, mam nadzieje, że się szybciutko do nas przyzwyczai :)

Decyzja na ten dzień Maluch zostaje z nami :yahoo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Asia909 » 22 września 2013, 10:47

Decyzja na ten dzień Maluch zostaje z nami

:yahoo: Jupi!!! Będziecie go kastrować?

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Fionka » 22 września 2013, 12:08

Tak na ten moment w planach jest kastrowanie go i zostaje z nami i dziewczynami :) on jest świetną świnką i nie umiem go oddać, nawet do dobrego domku :)
zastanawia mnie fakt jak to możliwe, że tatuś gładkowłosy, mamusia rozetka mało potargana, a maluch ma furo rozwichrzone jak Iga :D

Maluch mało wychodzi z domku, ale wychodzi na jedzenie :D heh jak rano słyszał wołające dziewczyny o śniadanie też zaczął wołać :D heh aż dostał :) warzywkami nie pogardzi :tooth: hehe

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ulka555
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 września 2013, 13:22
Świnki morskie: Kuba i Fifi :D
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Ulka555 » 23 września 2013, 13:39

Ślicznie maluch rośnie :) powodzenia w kastracji, aby tylko maluchowi nic się nie stało :ok: :)


Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Tosia i jej maleństwo:)

Postautor: Fionka » 23 września 2013, 15:39

Tofik jest niemożliwy, rośnie z niego wielkie i skoczne prosie :) wczoraj skończył 3 tygodnie i waży 352g :O dziś postanowił bawić się w Spidermana, bo jak mu sprzątałam klatkę to tak podskakiwał, że nawet skoczył na pręty klatki i chwilę się trzymał po czym z niej zeskoczył :shock: jak leżę z nim na łóżku to też na mnie wysoko wskakuje i się wspina :]

I oczywiście kilka nowych fotek :)
Pierwsze jak jeszcze Tofik był z mamusią :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka fotek jak już jest sam w klatce :) Tofik uwielbia siedzieć na dachu domku :tooth:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas