Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja dwumiesięczna świnka jest w ciąży ?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
AndziaM
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 2014, 9:41
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Świnki morskie: Maniek i Andzia ♥
Kontaktowanie:

Moja dwumiesięczna świnka jest w ciąży ?

Postautor: AndziaM » 11 stycznia 2014, 9:55

Witam. Wczoraj zakupiłam świnkę do mojego prosiaka, który ma cztery miesiące. W sklepie pan zapewniał mnie, że jest to chłopak, a ja głupia się nabrałam. Dziś sprawdziłam w internecie jak rozpoznać płeć i co ? To jest dziewczynka.
Jest mi bardzo wstyd, wiem że powinnam przed zakupem drugiej świnki to poczytać..
Myślę o kastracji mojego prosiaka, ale jest taki problem, kiedy pani w zoologu trzymała świnkę "próbując sprawdzić płeć"
Miała coś białego w intymnym miejscu. Kiedy przywiozłam ją do domu godzinkę później, to doszło między nimi do stosunku..
Boję się, że ta malutka świnka jest w ciąży, przecież ona może poronić, bądź umrzeć. Mój samczyk liże jej odbyt, grucha, "chowa ją za siebie". A ona, piszczy. Co ja mam zrobić? Nie chcę narażać ich życia, a nie mam jak ich oddzielić, kastracja może się odbyć dopiero w tygodniu, ale czy to dobry pomysł ? Czy samiczka ma szanse przeżyć poród? To taka kruszyna..
Bardzo przepraszam za moją nieodpowiedzialność.:(
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2014, 23:16 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do odpowiedniego działu :)


Awatar użytkownika

Muppetka
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 13:40
Świnki morskie: Zuzia <3 Figa <3 Lola <3
Kontaktowanie:

Re: Moja dwumiesięczna świnka jest w ciąży ?

Postautor: Muppetka » 11 stycznia 2014, 10:38

Trudno stało się , ale powinnaś je oddzielić narazie, tak przynajmniej sądze, poszukaj jakiegoś rozwiązania...
Jedna z moich świnek przyjechała do domu z "niespodzianką" bowiem w klepie zoologicznym samiczki były prawdopodobnie trzymane z samczykami. Zależy ile ma miesięcy zakupiona świnka...

"Nie ma na świecie potworów, ale są ludzie."

AndziaM
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 2014, 9:41
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Świnki morskie: Maniek i Andzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Moja dwumiesięczna świnka jest w ciąży ?

Postautor: AndziaM » 11 stycznia 2014, 13:02

Świnka ma dwa miesiące.. Czy jest szansa, że jeśli jest w ciąży to urodzi zdrowe świnki ? I przeżyje poród?


Muppetka
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 13:40
Świnki morskie: Zuzia <3 Figa <3 Lola <3
Kontaktowanie:

Re: Moja dwumiesięczna świnka jest w ciąży ?

Postautor: Muppetka » 11 stycznia 2014, 14:44

Cóż wydaje mi się, że moja Figa była w podobnym wieku, więc życzę powodzenia, bo raczej powinno się wszystko udać.
Przynajmniej u mnie się udało. ;)
W razie czego udaj się do jakiegoś weterynarza, który zna się na świnkach, doradzi Ci co i jak. ;)
Ja niestety nie wiedziałam, że moja mała była w ciąży, poprostu w pewnym momencie w klatce pojawiła się jeszcze jedna świnka. xD
Uważaj na nią, bo raczej nie wskazane jest żeby świnka np. wskakiwała na domek itp.
A jak dalej sama zdecydujesz, możesz zatrzymać młode (oczywiście zależy od ilości w miocie), ale pamiętaj, musisz zapewnić im odpowiednie warunki (głównie chodzi mi tu o klatkę) i w zapobiec ponownemu zajściu w ciąże, zarówno matki jak i młodych córeczek. ;)

"Nie ma na świecie potworów, ale są ludzie."

idalia25
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 17:06
Kontaktowanie:

Re: Moja dwumiesięczna świnka jest w ciąży ?

Postautor: idalia25 » 29 kwietnia 2014, 14:55

Najlepiej je jak najszybciej odziel je i pójdzi z nią jak najszybciej do weterynarza

Przykro mi z powodu świnki



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas