Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

ciąża czy nie??

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
lukr0
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 października 2013, 18:54
Kontaktowanie:

ciąża czy nie??

Postautor: lukr0 » 9 lutego 2014, 21:13

Na początku sorry jak się już temat pojawił jestem tu nowy od niedawna mam świnki morskie dwie samiczki są tzn lubią się ale jedna świnka mnie nie pokoi tzn chyba jest w ciąży bo jakiś czas temu sprawdzałem biała brzuszek troszke za duży wiedz za bardzo gruba się zrobiła i byłem u weterynarza na usg stwierdzono że nie jest w ciąży chyba że później będzie coś widać dzisiaj jak sprawdzałem ma większy i to dużo większy brzuszek niż miała i do tego troche w boki jej poszło co najważniejsze ta świnka je więcej zielonego i karmy niż ta druga samiczka doradźcie mi czy dobrze mówie??


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: ciąża czy nie??

Postautor: vagina_denata » 9 lutego 2014, 23:37

Wstaw w ten post jakieś znaki interpunkcyjne, bo kompletnie nie wiadomo o co ci chodzi.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

lukr0
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 października 2013, 18:54
Kontaktowanie:

Re: ciąża czy nie??

Postautor: lukr0 » 10 lutego 2014, 7:59

Na początku sorry jak się już temat pojawił jestem tu nowy od niedawna mam świnki morskie dwie samiczki są tzn lubią się ale jedna świnka mnie nie pokoi tzn chyba jest w ciąży bo jakiś czas temu sprawdzałem biała brzuszek troszkę za duży wiedz za bardzo gruba się zrobiła. Byłem u weterynarza na usg stwierdzono że nie jest w ciąży chyba że później będzie coś widać dzisiaj jak sprawdzałem ma większy i to dużo większy brzuszek niż miała i do tego trochę w boki jej poszło. Co najważniejsze ta świnka je więcej zielonego i karmy niż ta druga samiczka doradźcie mi czy dobrze mówię ??


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: ciąża czy nie??

Postautor: Sensibles » 10 lutego 2014, 9:47

Wstawiłeś dwie kropki i myślisz, że to uzupełnienie znaków interpunkcyjnych? Ludzie, ile Wy macie lat? Nie nauczyli w szkole, że stawiamy przecinek np. przed "ale", przed "tzn." (i po "tzn." stawiamy kropkę, zasada tworzenia skrótów), przed "bo", po wyrażeniach typu "co najważniejsze", "co należałoby podkreślić" itd., w niektórych przypadkach przed "jak". Jeden znak zapytania wystarczy + przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji.
Oprócz tego - świnka miała za gruby brzuszek, co spowodowało że zrobiła się za gruba? Tak wynika z Twojego postu, to jest bez sensu.
Weź pod uwagę, że posta na forum nie piszesz tylko dla siebie, znając sytuację, ale dajesz to do przeczytania komuś innemu, od kogo oczekujesz pomocy. Licz się z tym, że nie wszyscy są tacy wspaniałomyślni jak Ty i nie wszyscy znają dokładnie sprawę Twoich świnek. Jeśli chcesz od kogoś pomocy - umożliw przeczytanie o problemie. Mnie taki post odrzuciłby od jakichkolwiek prób pomocy, bo nie jestem w stanie go normalnie przeczytać - dlatego od kilku minut siedzę i go poprawiam, bo sam raczej tego nie zrobisz, a szkoda mi świnki, jeśli to coś poważnego etc.

lukr0 pisze:Na początku sorry, jak się już temat pojawił. Jestem tu nowy. Od niedawna mam świnki morskie - dwie samiczki. Lubią się, ale jedna świnka mnie nie pokoi, tzn. chyba jest w ciąży, bo jakiś czas temu, jak sprawdzałem, to miała brzuszek troszkę za duży - za bardzo gruba się zrobiła. Byłem u weterynarza na USG i stwierdzono, że nie jest w ciąży - chyba, że później będzie coś widać. Dzisiaj, jak sprawdzałem, ma większy (i to dużo większy) brzuszek niż miała. Do tego trochę w boki jej poszło. Co najważniejsze, ta świnka je więcej zielonego i karmy niż ta druga samiczka. Doradźcie mi, czy dobrze mówię?


Moja odpowiedź - czy świnki są w różnym wieku? Możliwe, że ta grubsza i większa jest starsza lub po prostu szybciej rośnie, a jeśli więcej je - jest trochę grubsza. Nie wiem, jakiej klasy był ultrasonograf, którym robili Twojej śwince badanie, ale mogli nie zauważyć ciąży. Z drugiej strony, skoro w przeciągu kilku dni świnka zrobiła się bardzo gruba, to byłoby dziwne, że na USG tego nie zauważono. Może byłeś u niedoświadczonego weterynarza, który nie zna się na świnkach i ciąży mógł nie rozpoznać?
Od kiedy masz świnki i czy masz PEWNOŚĆ ("pani w zoologicznym powiedziała, że samiczki" to nie "pewność") że są one samiczkami, obie? Jeśli tak, to czy były jeszcze z jakąś świnką w klatce przed kupnem? W jakim są mniej-więcej wieku?

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

lukr0
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 października 2013, 18:54
Kontaktowanie:

Re: ciąża czy nie??

Postautor: lukr0 » 10 lutego 2014, 11:40

Przepraszam, że bez tych znaków piszę ale za szybko staram się pisać i dlatego tak. A co do świnek tak mam pewność że to samiczki i to 100 % pewność a wiem, że świnka jak jest w ciąży to chce strasznie dużo jeść i właśnie ona by jadła teraz często


Paula230697
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 stycznia 2014, 18:18
Kontaktowanie:

Re: ciąża czy nie??

Postautor: Paula230697 » 10 lutego 2014, 11:46

Może jeszcze napisz:
-gdzie je kupiłeś?
-jakie tam miały warunki(chodzi m.in. o to,czy były podzielone ze względu na płeć i czy jest możliwość,żeby ta twoja samiczka była w ciąży?)
-kiedy je kupiłeś?
-w jakim(chociaż mniej-więcej) są wieku?


lukr0
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 października 2013, 18:54
Kontaktowanie:

Re: ciąża czy nie??

Postautor: lukr0 » 11 lutego 2014, 13:30

kupiłem je w sklepie zoologicznym kupiłem nie dawno ja wiem jakiś miesiac temu są w wieku do 5 miesiecy


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: ciąża czy nie??

Postautor: Cavialina » 12 lutego 2014, 9:48

Odpisałam Ci na Twoje prywatne pytanie, i odpowiedziałam jak sprawdzić ciążę. Nie rozumiem dlaczego dalej pytasz skoro dostałeś odpowiedź. Załatw wagę kuchenną i będziesz wiedział czy jest w ciąży czy nie. Proste.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas