Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak rozpoznać ciąże

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
DarkForest94
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28 czerwca 2014, 0:47
Lokalizacja: Katowice
Świnki morskie: Pusia,Klaudia
Kontaktowanie:

Jak rozpoznać ciąże

Postautor: DarkForest94 » 5 lipca 2014, 12:02

Witam !
Chciałbym się dowiedzieć jak można rozpoznać u świnki ciąże ponieważ ja myślę żę moja świnka jest w ciąży bo ma troszkę większy brzuszek niż zawsze ale mogę się mylić dodam że raz współżyła z moim samcem który niestety nie żyje [*]
ale jeśli okaże się że jest z nim w ciąży to będę skakał z radości bo przynajmniej coś bd miała po nim :)
Aha dodam też że je więcej niż jadła


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Jak rozpoznać ciąże

Postautor: Nejvii » 5 lipca 2014, 12:23

Nie popieramy pseudohodowli, a tym właśnie jest rozmnażanie zwierząt bez rodowodu. Mało to świnek jest do adopcji w SPŚM?

Ile czasu minęło od połączenia świnek? Ciąża u prosiaków jest widoczna dopiero w późnym okresie. Należy regularnie ważyć świnkę, aby dostrzec ją wcześniej. Ciężarna przybiera charakterystycznego kształtu gruszki, choć zdarza się, że do samego rozwiązania nie widać objawów.


DarkForest94
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28 czerwca 2014, 0:47
Lokalizacja: Katowice
Świnki morskie: Pusia,Klaudia
Kontaktowanie:

Re: Jak rozpoznać ciąże

Postautor: DarkForest94 » 8 lipca 2014, 22:57

Jakieś trzy tygodnie. Myślałem, że pierwsza świnka była samicą i kupiłem drugą samiczkę. Okazało się, że pierwsza świnka jest samcem właśnie po zakupie samiczki i za bardzo nie było jak uniknąć współżycia.


Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Jak rozpoznać ciąże

Postautor: Nejvii » 8 lipca 2014, 23:47

Zdarza się niestety.

Pozostaje tylko waży świnkę. Ciąża trwa 68-72, a jej oznaki są widoczne dopiero 2/3 tygodnie przed porodem. Jeżeli mama jest młoda i waży poniżej 700g, bardziej prawdopodobne są komplikacje okołoporodowe.



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas