Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Proszę pomocy!

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Proszę pomocy!

Postautor: GalaxySparkle » 11 stycznia 2015, 23:50

leonka dobrze kojarzy, moja świneczka została wykastrowana. Nie wysterylizowana, ale wykastrowana. Różnica jest taka, że sterylizacja to jakiś zabieg nie związany z wycięciem narządów. Uniemożliwia on jedynie zajście w ciążę, ale wszystko zostaje na miejscu. Sterylizacji nawet się nie wykonuje u świneczek, bo to zbyt maleńkie zwierzątka. Natomiast kastracja to już wycięcie narządów, dzięki czemu właśnie nie ma możliwości zachorowania na groźne choroby. Nie zrobiłam tego ze względu na jakiegoś świnkowego faceta, tylko właśnie dla zdrowia, a później faktycznie pozwoliło to na dołączenie świnki dowolnej płci. :) Denerwowałam się strasznie, a po zabiegu mocno przeżywałam opiekę nad pacjentką, całe to przemywanie i smarowanie ranki, trzymanie świnki w kołnierzu, który wieeele razy zdjęła. Pierwsza noc była prawie cała nieprzespana i przepłakana. Ale na 100 kolejną świnkę też bym poddała kastracji. Cieszę się, że Pepper jest bezpieczna przynajmniej od jednego rodzaju chorób.

Wybrałam weta z listy polecanych:
viewforum.php?f=20
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... 6548ee6f00
i jestem niezmiernie zadowolona. Wybierałam nie pod kątem kastracji, tylko dla dobrej, specjalistycznej opieki lekarskiej. Mojego pierwszego świnka miałam będąc jeszcze taka głupia i gdy zachorował poszłam z nim do byle jakiego weta, który nawet nie znał się na świnkach, a świnek zmarł kilka dni później. :( Pani doktor, u której byłam z Pepper na pierwszej wizycie, od razu powiedziała mi o zalecanej kastracji. To od niej dowiedziałam się o zdrowotnych zaletach tego zabiegu.

Po lokalizacji widzę, że daleko od Cb, ale na liście polecanych na pewno znajdziesz równie dobrych weterynarzy w pobliżu. Życzę wszystkiego dobrego i dużo zdrowia świnkowej mamusi. :)


Awatar użytkownika


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas