Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

ciąża u swinki??

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
sylwia8677
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 marca 2012, 21:14
Kontaktowanie:

ciąża u swinki??

Postautor: sylwia8677 » 28 stycznia 2015, 20:52

Witam dzisiaj strasznie się przeraziłam od pół roku mam świnki morskie.Weterynarz powiedział ,że to 2 dziewczynki ale gdy dzisiaj wzięłam kruszynkę zauważyłam,że jest strasznie gruba po obu bokach kurcze czy weterynarz mógł się pomylić co do płci 2 świnki?? ja widzę ,że obie to dziewczynki a co jak Kruszynka ma jakiegoś guza Jezu chyba popadam, w paranoje ale jak ją biorę to mam wrażenie ,że tam się coś rusza


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: GalaxySparkle » 28 stycznia 2015, 22:10

Jeżeli weterynarz ma specjalizację w gryzoniach, to płeć na pewno rozpoznał prawidłowo. Poszerzenie, które wygląda jak ciąża, może być od cyst na jajnikach, które często atakują świnki. Nie ma nic złego w tym, że się martwisz. Powinnaś właśnie się przejmować i śmignąć ze świnką do weterynarza, bo czy to ciąża czy choroba, konsultacja jest konieczna.


sylwia8677
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 marca 2012, 21:14
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: sylwia8677 » 28 stycznia 2015, 22:52

Jutro z rana pójdę do weterynarza ale nie wiem jak ja dzisiaj będę spała przecież ja to będzie jakiś guz albo czysta to ja się chyba zastrzelę.Gdy kupiliśmy ta niby samiczkę to pani w zoologicznym powiedziała,że to chłopak daliśmy jej na imie Crash 5miesiące temu poszłam obciąć jej paznokcie i pani weterynarz się ze mnie śmiała ,że to samiczka a nie samiec i powiedziała ,że to na 100% samiczka nie chciałam mieć młodych więc gdy kupowałam 2 świnkę to szukałam drugiej samiczki by nie mieć młodych a teraz pójdę do niej i jak się okaże ,że to ciąża to teraz ja się będę z niej śmiała ale z 2 strony czy doświadczony weterynarz mógł aż tak się pomylić kurde jak ja będę dzisiaj spała Strasznie kocham te świnki i nie przeżyje jak coś się jej stanie


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: GalaxySparkle » 28 stycznia 2015, 23:10

Niestety, tak się kupuje w zoologach. Ale nie zastrzel się, bo świnka będzie Cię potrzebować. Pani doktor też nie będzie do śmiechu, bo kolejna niepotrzebna ciąża lub kolejna choroba. Podkreślam też, że świnki muszą być leczone u weterynarza, który się na świnkach zna. Jeżeli chodzisz do takiego (jeżeli nie, to przeszukaj listę polecanych), to nie może się pomylić.


sylwia8677
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 marca 2012, 21:14
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: sylwia8677 » 29 stycznia 2015, 11:32

Byliśmy u weterynarza jednak to ciąża i to zaawansowana za tydzień góra dwa urodzi.Cieszę się ,że to ciąża a nie jakaś choroba z dwojga złego to już wole to ciąże, ewidentnie zna się na świnkach zadawałam mu mnóstwo pytań i kazał nam się z młodymi pokazać jak skończą 4 tygodnie jestem ciekawa ile ich będzie


sylwia8677
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 marca 2012, 21:14
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: sylwia8677 » 29 stycznia 2015, 13:40

a ja mam jeszcze jedno pytanie weterynarz kazał wyciągnąć hamak bo powiedział ,że jak skacze na niego to może zrobić sobie krzywdę a co z domkiem?? bo ona na niego też skacze a poza tym jak będzie rodzic w domku to w razie jakiś komplikacji nie będę w stanie jej pomóc


Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: Nejvii » 30 stycznia 2015, 11:08

Nie rozumiem dlaczego wet kazał wyjąć hamak - spokojnie możesz go zostawić, byle wisiał dość nisko. Domek natomiast radziłabym wyjąć. Świnka podczas porodu na pewno będzie chciała się w nim schować, a to skutecznie ograniczy miejsce i może dojść do tragedii.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: Sensibles » 30 stycznia 2015, 14:17

Sylwia, błąd polegał na tym, że druga świnka, którą kupiłaś, była po prostu samcem. Pani w zoologicznym często mówi to, co chcesz usłyszeć, niestety. Najważniejsze to sprzedać towar.

Dawaj znać, co z prosiakami.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

sylwia8677
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 marca 2012, 21:14
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: sylwia8677 » 31 stycznia 2015, 8:07

sensibles właśnie jak kupowałam świnkę to pani w zoologicznym powiedziała ,że nie powie mi jaka jest płec bo ona jest za młoda i nie chce mnie wprowadzić w błąd jak świnka miała 5 miesięcy to poszłam do weterynarza i on mi powiedział ,że to na 100% dziewczynka na razie kruszynka ciągle leży jak tylko urodzi to dam znać
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2015, 13:41 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj znaków interpunkcyjnych :)


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: ciąża u swinki??

Postautor: Sensibles » 31 stycznia 2015, 13:41

No ale to mówiłaś o jednej śwince, tej pierwszej, okej. Jak kupowałaś drugą, pani w zoologicznym powiedziała, że to samiczka, tak? A trafił się samiec. To miałam na myśli.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas