Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

plec swinki

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
niespodzianka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2015, 9:29
Kontaktowanie:

plec swinki

Postautor: niespodzianka » 12 marca 2015, 10:03

witam ,mam problem .pol roku temu kupilismy swinke morska , dziewczynke . Po miesiacu weterynarz potwierdzil plec. minely nastepne tygodnie , stwierdzilismy ze kupimy druga dziewczynke . 12 lutego jak wrocilam z pracy prwie nie dostalam zawalu widzac trzecia swinke jeszcze mokra a przy niej mama. Sama sprawdzilam plec na podstawie zdjec w internecie i okazalo sie ze ta pierwsza swinka to samiec - na 100% .wczoraj wybralam sie na sprawdzenie plci malej bo ma juz 4 tygodnie.Weterynarz nie potrafil mi nic powiedziec nawet ile trwa ciaza u swinek i kiedy je rozdzielic - jakas masakra. Pomozcie - jak rozpoznac plec u 4 tygodniowej swinki , moze jakis dobry weterynarz.
Iza


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: plec swinki

Postautor: wie-kot » 12 marca 2015, 11:51

Wstaw zdjęcie :)

Nooo i zmień weterynarza ;)

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Elly
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 3 października 2014, 16:09
Kontaktowanie:

Re: plec swinki

Postautor: Elly » 12 marca 2015, 15:55

Poszukaj na stronie SPŚM polecanych weterynarzy znających się na świnkach, a na razie wstaw zdjęcie, może uda nam się pomóc.


pumba12
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 marca 2015, 19:33
Kontaktowanie:

Re: plec swinki

Postautor: pumba12 » 1 kwietnia 2015, 9:00

Jak sobie poradziałaś? Byłaś u lekarza?


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: plec swinki

Postautor: kira » 20 czerwca 2015, 21:58

Jak układa się w Y to samiczka, a jak w kółeczko to samczyk.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: plec swinki

Postautor: Amiya » 25 czerwca 2015, 16:44

Płeć bez problemu da się określić u 2 tygodniowej świnki.
Na tym blogu są dokładne zdjęcia i bez problemu powinno udać się tobie porównać płeć świnki.
http://www.swinka.vot.pl/jak_rozpoznac_plec.html
Musisz ją dotykać po narządach intymnych (trochę głupio to brzmi, ale inaczej nie będziesz mieć pewności) i jak wyczujesz jakieś małe kuleczki (jądra), to będzie to samiec, a jeśli nic nie wyczujesz to samiczka.

Jak masz samca i samicę to dobrze będzie jedno wykastrować/wysterylizować lub trzymać w oddzielnych klatkach. Zależy jakiej płci jest trzecia świnka (jak samiec, to dobrze jest wysterylizować samice, jeśli samiczka, to powinno wykastrować się samca).
U mnie weterynarz nie umie w ogóle rozpoznać płci świnek, dlatego robię to sama i ostatniego prosiaka zamówiłam w hodowli, więc wiem, że to będzie samiec na 100%, bo hodowczyni płeć rozpoznała. :)

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.

Zoe
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lipca 2018, 8:53
Kontaktowanie:

Re: plec swinki

Postautor: Zoe » 19 lipca 2018, 9:06

Proszę o pomoc w odszyfrowaniu plci. Świnka ma 6 tyg. miala być samiczką ale wyglada mi podejrzanie. :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas