Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Małe świnki a pokarm dla mamy

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Elisu
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 3 kwietnia 2015, 16:18
Świnki morskie: Kiki, Basia
Kontaktowanie:

Małe świnki a pokarm dla mamy

Postautor: Elisu » 11 kwietnia 2015, 21:07

Czy małe świnki mogą jeść to, co podaję ich mamie? Jest to głównie sucha karma (Versele Laga Cavia Nature), marchewka, jabłka, liście rzodkiewki i siano. Widziałam jak małe podjadają liście, ale zazwyczaj ich matka od razu im je wyrywała. Nie wiem czy świnka może mieć pojęcie o tym co jest dobre a co złe dla jej małych, być może to tylko jej duży apetyt. Mam jeszcze jedno pytanie, ale to trochę z innej beczki. Jak to jest z wapienkiem do gryzienia dla świnek? Słyszałam różne opinie.


Awatar użytkownika

Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: Małe świnki a pokarm dla mamy

Postautor: Agma502 » 12 kwietnia 2015, 9:46

Witam :) moja Mila urodzila wczoraj ;) musze zmienic weterynarza bo ten juz drugi raz sie pomylil najpierw z okresleniem płuci a teraz z ilością malych mial byc jeden prosiak a sa 3 moja mina po powrocie z pracy bezcenna :) male maja sie dobrze i juz jedza sianko innego jedzonka jeszcze nie ruszaja.Dla jednego juz dom mam a jeszcze dla dwóch niespodziewajek musze znaleźć.Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Małe świnki a pokarm dla mamy

Postautor: Bibu » 12 kwietnia 2015, 10:08

Hej. Małe świnki generalnie mogą jeść od urodzenia to, co dorosłe, ale warzywa wprowadzaj im stopniowo. Sianko, karma, jak najbardziej. Jakieś małe kawałki pietruszki, marchewki tez potem można wprowadzić :)

Wapienka nie powinny jeść ponieważ mają skłonność do kamieni w nerkach a są one z wapnia przyswajanego w pokarmie, wiec nie powinno się dawać świnkom w ogóle wapienka :)


Awatar użytkownika
Mimi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2014, 18:44
Świnki morskie: Mimi/August i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Małe świnki a pokarm dla mamy

Postautor: Mimi » 14 kwietnia 2015, 17:41

hej :)
tak dla ciekawostki. Jak nasza Tośka urodziła to te dwa małe brzdące na drugi dzień już piły z poidełka. Bystrzaki :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas