Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy może być w ciąży?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Magda8
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 13:56
Kontaktowanie:

Czy może być w ciąży?

Postautor: Magda8 » 11 stycznia 2016, 20:25

Od kilku dni mam małą świnkę samiczke no... właśnie samiczke a kupowałam samczyka, z klatki z samczykami...nie wiem jak ona się tam znalazła ale boję się, że zle sie to skończyło bo przeglądając forum trafiłam na wiele tematów o tym, że ktoś kupił świnkę w ciąży..a ona taka mała,nie wiem ile dokładnie świnka ma. Jest tak mała, że mieści mi się na dłoni. Co robić?
Do tego ma cztery palce w tylnej łapce...też o tym pisałam temat i gdybyście mogli zajrzeć to z góry dzięki.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Czy może być w ciąży?

Postautor: kira » 11 stycznia 2016, 21:20

Świnka będąca w ciąży przybiera na wadze dopiero po 5 tygodniach. Dobrze by było ważyć świnkę regularnie i prowadzić dotyczące tego notatki, bo wtedy łatwo i szybko można rozpoznać czy świnka jest w ciąży , no chyba, że świnka ma skłonność do tycia. Jednak jedyną pewną metodą by sprawdzić czy świnka jest w ciąży jest zrobienie USG u weterynarza.

O, nie! Tylko nie warzyć! To ostatnie, co byśmy chcieli zrobić biednej świneczce...
GalaxySparkle

________________________
Pozdrawiam
Julia

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy może być w ciąży?

Postautor: befana30 » 12 stycznia 2016, 9:48

problem w tym, ze skoro jest malutka tzn ze rosnie- co za tym idzie i tak bedzie systematycznie tyc nawet, gdy w ciazy nie jest- czyli usg chyba by najlepiej sprawe rozwiazalo :)
Poza tym po ok.5 tygodniach ciaza staje sie widoczna, patrzac od gory swinka nabiera gruszkowatego ksztaltu i z czasem bardziej sie uwidacznia brzuszek, mozna dostrzec pierwsze ruchy malenstw, ktore beda coraz czestsze i widoczne golym okiem bez potrzeby przykladania reki do bokow swineczki.
Swinka wtedy je wiecej i chetniej, domagajac sie co chwile czegos do zniamniania ;) prowadzenie kalendarzyka z waga tez fajny pomysl, bo latwo wypatrzyc pozniejsza roznice w tyciu gdy w koncowej fazie bedzie szybciej i wiecej przybierala na wadze.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas