Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: madzia0902 » 1 marca 2016, 10:11

Znam ten wzrok spod byka bo Stefan też tak na mnie patrzy jak mu norki zabraniam gryźć :D Lulu mi przytyła 18 g od porodu to chyba nie mam czym się martwić co nie ? Moim dzisiaj mija równy tydzień ale ten czas szybko leci :O Nie wiem jak ja dam radę się z nimi rozstać :( No maluchy już mają donośne głosy dzisiaj mnie rano obudziły bo się zaczęły kłócić o coś :D Jutro mija 6 tygodni od kastracji Stefana ale tak sobie myślę że chyba nie dam go do klatki z małymi bo w 100cm dwóch dorosłych i 5 maluchów to może być im za ciasno, jak myślisz? Ale to musiał być fajny widok jak tak chodziły za Tobą :D A Pusia waleczna mama, piękny instynkt miała. Ja jak patrzę na Lulu to wydaje mi się że czasem ma ich dość :D Muszę przypilnować jedną świnkę żeby częściej do cyca dochodziła bo waży tylko 103g a największa 133g więc różnica spora no ale ona też najmniejsza się urodziła ale codziennie tyje to może po prostu taka drobniutka będzie :)


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: befana30 » 1 marca 2016, 21:04

Ja bym go jednak do klatki nie dawala, jak juz 6 tyg minelo to masz spokoj, ale powstrzymalabym sie na np wspolnym wybiegu w dzien, a na noc kazde w swoje mieszkanko :) bedzie im zdecydowanie za ciasno, poza tym Stefan bedzie chcial przodowac w stadzie i pewnie zacznie gruchac na mlode probujac na nie wejsc, a ze kawal swiniaka z niego to te malenstwa by przygniotl niechcacy- wtedy dopiero bys miala pisk i wrzask! :lol:
Jak Lulu tyje to dobrze, tzn ze je rowniez dla siebie, a nie tylko dla mlodych, a jesli sama je odgania po karmieniu to jeszcze lepiej, bo u mnie ta foszasta dama dalaby sie dla nich pokroic- no gdybym ich nie oddzielila to naprawde pewnie by przy nich "wyschla" do kosci, wiecznie widzialam jakiegos malca przy cycku, a jak tylko odszedl jeden to juz nastepny sie pchal i tak non-stop, bez chwili wytchnienia stad drastyczne rozwiazanie na koniec, ale Lulu dobrze robi, bo male sobie poradza- jedza, systematycznie tyja, choc malo to wazne by przybieraly na wadze :)
Mozesz rowniez wypuscic wszystkie na wybieg zostawiajac Lulu z tym najmniejszym szkrabem np na 2 godz w zamknietej klatce i tak codziennie przez nastepny tydzien :) wtedy napewno nikt temu malenstwu nie bedzie przeszkadzal ani sie przepychal podczas jedzenia ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: madzia0902 » 2 marca 2016, 8:39

O dobry pomysł z zostawieniem samej Lulu z najmniejszą :) a co do Stefana to właśnie tak robię w dzień są razem na wybiegu a w nocy każdy idzie do siebie, ale z niego i tak jest jakiś ciapek :D Wczoraj dałam im natkę więc Stefan szybko dygnął jedną i poszedł z nią do norki żeby w spokoju jeść, na to Krecik poszedł za nim wszedł do norki wygonił Stefana i w spokoju sobie skubał jego natkę :D no myślałam że padnę ze śmiechu :D Lulu od porodu przytyła niby 52g mam nadzieję że mnie waga w konia nie robi :/ Dzieciaki już nawet karmę chrupią, mają 8 dni więc myślę że najgorsze za nami i nie powinno już się nic stać :) No Twoja to prawdziwa mamusia była, moja nie daje wejść sobie maluchom na głowę :D ale to i lepiej bo nie muszę podejmować drastycznych kroków tak jak Ty :)

Kolacja :)

Obrazek


świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: świnkawikamorska » 2 marca 2016, 11:08

Ale piękne i zdrowe! Przytul ode mnie Lulu! :)

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: befana30 » 2 marca 2016, 11:52

A smialas sie z Gacka, ze nie ma poszanowania :naughty: :lol:
Ten tez odwazny jak ma dziewczyny poterroryzowac zza pretow albo z daleka, ale jak ma z nimi stanac oko w oko to sie robi potulna trusia :lol:
Krecik the best, ale bedzie z niego cwaniak :D kurcze, wez no zobacz dobrze czy faktycznie samiec, bo moze z Krecika sie zrobi dziewczyna to zostawisz :) szkoda by go bylo wydawac, taki pocieszny juz z wyrobionym charakterkiem :)
A wlasnie, jak ci sie uda to wstaw moze zdjecia tylkow, zobaczymy co tam "w trawie piszczy" :D
Lulu ladnie przybiera na wadze takze nie trzeba sie martwic, mlode tez juz po niebezpieczenstwie, bo teraz sa w stanie jesc samodzielnie- najgorsze byly te pierwsze dni :)
A spojrz teraz jeszcze raz na zdjecie- jak czlowiek patrzy na te wszystkie swinie przy Lulu to sie zastanawia jakim cudem udalo jej sie wszystkie szkraby w brzuchu wymiescic, tez nieraz patrzalam na Pusie i mlode i niedowierzalam :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: madzia0902 » 2 marca 2016, 13:30

No to jest szok jak ona tam te maluchy zmieściła :O A ja się zastanawiałam czy wróci do swojej figury po porodzie :D ahahah a tu w ciągu chwili ją wklęsło, nie to co człowiek że jak się rozpasie w ciąży to później 3 lata nie może dojść do siebie :D Codziennie im zaglądam czy coś się nie zmieniło i może chłopak nie stał się dziewczynką :D ale nie :/ chociaż masz rację zrobię zdjęcia i tu wrzucę to potwierdzicie albo odrzucicie moją tezę co do płci. Świnkawikamorska z chęcią bym Lulu przytuliła ale przez to że była w ciąży bałam się ją brać na ręce więc tego typu oswajanie jeszcze przede mną ale to dopiero jak maluchy wychowa, nie będę jej teraz niepotrzebnie stresować.


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: ita79 » 2 marca 2016, 17:00

jakie słodkie kolorowe prosiaczki :) .. udane zdjęcie . Czarnulek jakie ma jasne łapki . Oryginalny stworek. Wszystkie zresztą są piękne.. a co najważniejsze zdrowe. Z ulgą czytam wątek , jak to wszystko bez komplikacji przebiega u Ciebie. Oby tak u wszystkich zdrowie świnkom dopisywało


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: madzia0902 » 2 marca 2016, 17:27

ita79 pisze:jakie słodkie kolorowe prosiaczki :) .. udane zdjęcie . Czarnulek jakie ma jasne łapki . Oryginalny stworek. Wszystkie zresztą są piękne.. a co najważniejsze zdrowe. Z ulgą czytam wątek , jak to wszystko bez komplikacji przebiega u Ciebie. Oby tak u wszystkich zdrowie świnkom dopisywało



No Krecik jest cudny cały czarny a wszystkie 4 łapki białe :) Brązowa też jest świetna tylko akurat tutaj nie widać bo złą stroną siedzi ale jest cała brązowa a tylko jedną tylną nóżkę ma różową :) No też się cieszę że się udało bez komplikacji, bo tyle strasznych historii w necie się naczytałam, że przerażona byłam :O Ale myślę że najgorsze już za nami :)


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: madzia0902 » 4 marca 2016, 19:39

Zrobić tym gagatkom samemu zdjęcia narząd graniczy z cudem, udało mi się zrobić tylko dwa w miarę wyraźne :/ Ale jeśli potwierdzicie że to samiczki to raczej z resztą płci też się nie mylę

Obrazek

Obrazek

A tak łakomczuszki już jedzą normalne jedzonko :)
https://www.youtube.com/watch?v=zvNk-iL ... e=youtu.be


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować klatkę na poród ? Maluchy już są :D

Postautor: befana30 » 4 marca 2016, 21:27

No, ja tez mysle, ze to samiczki- matko jak u skinnow wszystko widac w powiekszeniu :O :D kazda wypuklosc, wgiecie, przy moich to musialam najpierw sciersc na boki rozstawic by lepiej zerknac :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas