Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

kupiłam świnke w ciąży!

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: kupiłam świnke w ciąży!

Postautor: Ulfhildr » 25 marca 2016, 10:15

No i mamy komplet ;D Zasugerowałam odsadzenie, bo podobno duża świnka zachowuje się niegrzecznie w stosunku do tej ciężarnej. Ataki z jej strony czy przeganianie nie wpłyną najlepiej na stan mamy i maluszków. Z drugiej jednak strony smutek i stres związany z samotnością... No nic, spróbuj sama i wybierz mniejsze zło.
Tak tak, sprawdź koniecznie, bo za 3- 4 miesiące możesz mieć kolejny miot ;) W tym wieku powinno już być widać gołym okiem, czy to chłopak, czy dziewczyna. Już mój 3-miesięczny Bonifacy jest tam ''zaokrąglony'', co nie pozostawia wątpliwości co do jego płci. A do tego zaleca się do Koko przez szczebelki klatki.
Sama też nie podawałabym kropelek z wit. C ale za to sok z kwaśnych owoców, tyle, że bez dodatku cukru. Mój wet sprzedał mi taki patent, bardzo chwaląc sobie jego działanie. Może to być sok z czarnej porzeczki, aronii, itp. Oczywiście z umiarem, bo samo w sobie jest słodkie. Z pewnością jednak ta witamina nie będzie z laboratorium, tylko z natury, w dużo bardziej przyswajalnej formie.
Hej, ja też czekam na malutkie świnki. Na stronie hodowli, z której mam Lorda Biszkopta wyczytałam, że jeszcze zanim trafił do mnie, zdążył odbyć schadzkę i to z 2 paniami jednocześnie. Byli razem od 13 czy 14 lutego, więc już za góra miesiąc powinnam zostać ''ciocią''. Już nie mogę doczekać się zdjęć małych Biszkopcików :D

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: kupiłam świnke w ciąży!

Postautor: befana30 » 25 marca 2016, 20:08

Ja tez bym jednak postawila na rozdzielenie swinek przede wszystkim ze wzgledu na stan psychiczny, taka mamuska przed porodem nie bedzie w stanie sie odprezyc i odpoczac skora jakas rzadzaca "zolza" bedzie co chwile ja ustawiac po katach :D widzialam po Pusi jak reagowala na Gacka- stres, zrzedzenie, marudzenie pod nosem, wszystko jej przeszkadzalo, a jak tylko zostawala sama to z miejsca sie rozkladala odprezona czy zabierala spokojnie do jedzenia :)
Tym bardziej, ze jesli starsza swinka przejawia zapedy wladcze to podczas porodu moze tak samo zareagowac na nowonarodzone maluszki, takze samiczka bedzie rodzila juz zestresowana z gruchajaca czy szczekajaca zebami towarzyszka w klatce, ktora nb wyczuje nowe towarzystwo do podporzadkowania sobie- mozesz po prostu wypuszczac je razem na wybieg, a zamykac na noc w osobnych klatkach, ale uwazam ze fondamentalne jest by mamuska rodzila bedac sama w klatce i skupila swoja uwage na malcach podczas przegryzania pepowiny i oczyszczania ich, zreszta w ekstremalnych sytuacjach kiedy gryzonie wyczuwaja niebezpieczenstwo to czesto krzywdza wlasne mlode (pomimo tego ze swinki nie sa agresywne wzgledem wlasnych oseskow) wiec lepiej tego uniknac, a zapewnic jej spokoj i cisze bo stres zle wplynie rowniez na karmienie :)
Wystarczy zreszta popatrzec na kobiety w ciazy- ja mojego meza to chcialam czasami zagryzc tak mi przeszkadzal, choc biedny potrafil jedynie...siedziec :D juz nie wspominajac o porodzie gdzie mnie irytowalo doslownie wszystko.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: kupiłam świnke w ciąży!

Postautor: Lora07 » 27 marca 2016, 15:20

Idz do weta

Kocham prosiaczki xD

Anastasia
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 marca 2016, 19:00
Kontaktowanie:

Re: kupiłam świnke w ciąży!

Postautor: Anastasia » 16 kwietnia 2016, 17:45

Świnka urodzila w nocy dwa zdrowe mlode. Juz rano biegaly za mama po calej klatce.;) postanowilam nie odzielac drugiej swinki, nie jest agresywna wobec mlodych, wrecz przeciwnie przytula sie do nich i lize po glowkach xd
Kiedy moge sprawdzic jakiej sa plci i po czym poznam samca i samice?;p


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: kupiłam świnke w ciąży!

Postautor: madzia0902 » 16 kwietnia 2016, 22:51

Mówiłam, że druga samiczka nic nie zrobi :) Gratuluję małych prosiaczków, wstaw zdjęcia jeśli chcesz z chęcią zobaczę te słodkie maluszki :). Płeć jest dość łatwo rozróżnić, poszukaj w necie, z moją 5 maluchów udało mi się rozróżnić płeć w 100 % albo zrób zdjęcia narządów płciowych maluszków to pomożemy Ci określić płeć, ale i tak jak będą miały dwa tygodnie to proponuję wizytę kontrolną u weta który potwierdzi płeć maluchów. Teraz waż codziennie maluszki na wadze kuchennej żebyś wiedziała czy zdrowo i prawidłowo rosną, no i oczywiście rozpieszczaj mamusię jedzeniem żeby bez problemu produkowała mleko i doszła do siebie po porodzie :)



befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: kupiłam świnke w ciąży!

Postautor: befana30 » 17 kwietnia 2016, 8:58

Swietnie, ze tak fajnie zgrabnie wszystko sie ulozylo :)
Maluchy przepiekne, a mamuska jeszcze ladniejsza :D
Wrzuc fotki narzadow to pomozemy ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: kupiłam świnke w ciąży!

Postautor: GalaxySparkle » 20 kwietnia 2016, 19:17

Fajne maleństwa. Dobrze, że poród przebiegł bez problemów. :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas