Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pusia

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Nacia 141
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 lipca 2016, 16:34
Lokalizacja: Lublin
Świnki morskie: Pusia, Czarnulka
Kontaktowanie:

Pusia

Postautor: Nacia 141 » 8 lipca 2016, 21:58

Ogłoszenie nie aktualne. Zasięgnę profesjonalnej informacji u specjalisty.
Dziękuję wszystkim o troskę o moją świnkę.
Załączniki
1.jpg
Pusia
2.jpg
Pusia
2.jpg (10.58 KiB) Przejrzano 2650 razy
Ostatnio zmieniony 9 lipca 2016, 8:25 przez Nacia 141, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Samiczka do pokrycia

Postautor: Moreni » 8 lipca 2016, 22:08

Hm, ale wiesz, że u świnek starszych niż rok pierwsza ciąża zwykle kończy się komplikacjami a przy porodzie potrzebna jest pomoc weterynarza? Spojenie łonowe u ponad rocznych świnek się zrasta i jeśli samiczka nie rodziła wcześniej, kości nie są w stanie rozejść się na tyle, żeby płód mógł normalnie opuścić kanał rodny.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiczka do pokrycia

Postautor: befana30 » 8 lipca 2016, 22:19

Hmmm... nie bedziesz tolerowala obiektywnych komentarzy znaczy...? Jak juz Moreni wspomniala pierwsza ciaza dla swinki ponad rocznej jest niebezpieczna- zagrozenie smierci dla samiczki i oseskow jest realne z calkiem naturalnych powodow.
Nie sadze, by w wieku 14 lat "zabawa" w hodowle byla inteligentnym posunieciem- sama przechodzilam ciaze mojej swinki, wiec zdaje sobie sprawe jakie zagrozenia i komplikacje sie z tym wiaza, sugeruje przemyslec jeszcze raz ta kwestie tym bardziej, ze chodzi o zycie swiniaka.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: Samiczka do pokrycia

Postautor: zuziabasia2 » 9 lipca 2016, 7:06

Mam nadzieję, że nikt Ci nie pomoże w realizacji tak głupiego pomysłu. Chcesz zamordować świnkę, czy jak? Jak chcesz drugą to zaadoptuj!


Konto usunięte

Re: Samiczka do pokrycia

Postautor: Konto usunięte » 9 lipca 2016, 7:12

Może chce sobie dziewczyna dorobić do "kieszonkowego" kosztem prośka :evil: Zaraz poleci tekst, że świnek nie sprzeda w sklepie zoologicznym tylko trafią do znajomych :bored:


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Pusia

Postautor: GalaxySparkle » 25 lipca 2016, 19:57

Nie widziałam wątku przed edycją pierwszego posta, ale Wasze odpowiedzi mówią mi wszystko. :/ Nwm, kim jest ten specjalista, ale mam nadzieję, że to ktoś normalny i poważny, kto nie zachęca do zabawy w boga kosztem świnek. Szkoda mi tej świneczki. :(


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Pusia

Postautor: befana30 » 25 lipca 2016, 20:05

GalaxySparkle pisze:Nie widziałam wątku przed edycją...


Forma ogloszenia, w ktorym dziewcze poszukiwalo samca "do wypozyczenia", by pokryc swoja 16-miesieczna samiczke zapewniajac, ze swinka zdrowa, a pozyczony prosiek bedzie pod dobra opieka, przy czym zaznaczyla, ze nie bedzie tolerowac komentarzy w sensie, ze "nie mozna, pseudohodowla" o ile dobrze pamietam, stad pewnie taka forma odpowiedzi- przynajmniej w moim przypadku :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Pusia

Postautor: GalaxySparkle » 25 lipca 2016, 20:13

Co ci ludzie mają w głowach?? :| Mam nadzieję, że już zmądrzała, bo naprawdę szkoda tak pięknej świneczki.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas