Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Płeć

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Płeć

Postautor: namelessnicol » 4 listopada 2016, 17:20

Mam małe pytanie. Czy narządy płciowe samiczek różnią się od siebie? To znaczy czy każda ma identyczne czy jedna może mieć większą a druga mniejszą?
Ps. Jak zachowuje się samiec wobec samiczki?


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Płeć

Postautor: madzia0902 » 5 listopada 2016, 0:05

mogą się różnić, ale nie jakoś bardzo, czasem nawet komuś niedoświadczonemu trudno jest rozróżnić samca i samicę :D Samiec zazwyczaj kręci kuprem (tak jakby chodzi w miejscy tylnymi łapkami) i grucha przy tym. Chociaż samiczki też tak robią żeby pokazać że to ich teren i to one dominują ale myślę że robią to dużo rzadziej niż samiec.


namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Re: Płeć

Postautor: namelessnicol » 5 listopada 2016, 23:36

madzia0902 pisze:mogą się różnić, ale nie jakoś bardzo, czasem nawet komuś niedoświadczonemu trudno jest rozróżnić samca i samicę :D Samiec zazwyczaj kręci kuprem (tak jakby chodzi w miejscy tylnymi łapkami) i grucha przy tym. Chociaż samiczki też tak robią żeby pokazać że to ich teren i to one dominują ale myślę że robią to dużo rzadziej niż samiec.


Moja swinka tak robi wobec drugiej a jestem pewna ze to dziewczynka. I druga tez :D tylko ta pierwsza jest ze mna o wiele dluzej a druga od jakiegoś miesiąca, więc może dlatego. Pewnie czuje się ważniejsza.



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas