Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Rozmnażanie cudzych świnek

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Paska
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2017, 20:44
Kontaktowanie:

Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Paska » 24 lutego 2017, 20:54

Witam. Mam swoją świnkę już koło roku i chciałabym rozmnożyć z świnką mojej koleżanki ale są one sobie obce. Jak to zrobić?
Moja świnka to dziewczyna
A jej to chłopiec trochę stary bo ma już koło 6 lat


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Caviova » 24 lutego 2017, 21:02

PO PIERWSZE: CZY TY WIESZ, ŻE NIE WOLNO ROZMNAŻAĆ ŚWINEK NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ? JEST TYLE NIECHCIANYCH PROSIAKÓW, PO CO DOKŁADAĆ NASTĘPNE? CHCESZ KOLEJNĄ ŚWINKĘ - ZAADOPTUJ! 2 SPRAWA - ROCZNA ŚWINKA NIE NADAJE SIĘ JUŻ DO ROZMNAŻANIA, PONIEWAŻ BĘDZIE MIAŁA POWAŻNE KOMPLIKACJE, BO JEJ MIEDNICA NIE JEST JUŻ TAK ELASTYCZNA, I W EFEKCIE ŚWINKA TEGO NIE PRZEŻYJE. DOPUSZCZAJĄC ŚWINKI DO SIEBIE, SKAZUJESZ SAMICE NA PEWNĄ ŚMIERĆ.
BŁAGAM, NIE RÓB TEGO!


Paska
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2017, 20:44
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Paska » 24 lutego 2017, 21:04

Chciałam rozmnożyć świnki żeby oddać do sklepu zaprzyjaźnionego zoologicznego. Naprawdę już nie da rady ? Ale dlaczego skaze ją na śmiec ?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Caviova » 24 lutego 2017, 21:10

Rozmnożyć, żeby oddać do zoologicznego? PO CO?! I NIE, nie da rady, bo świnka jest już za stara, bo tak jak napisałam - JEJ MIEDNICA NIE JEST JUŻ TAK ELASTYCZNA, I MALUCHY BY SIĘ NIE PRZEDOSTAŁY, DUSZĄC PO KOLEI SIEBIE I ZABIJAJĄC MAMĘ. A POZA TYM - NIE ROBI SIĘ TEGO! Świnki mogą rozmnażać i sprzedawać TYLKO zarejestrowane hodowle. Zrobiłabyś to nielegalnie. Więc proszę.... ZAPOMNIJ O TYM POMYŚLE!


Paska
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2017, 20:44
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Paska » 24 lutego 2017, 21:12

A w jakim wieku się rozmnaża świnki? Przecież ona dopiero teraz jest dorosła to już za dorosła?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Caviova » 24 lutego 2017, 21:20

Paska, błagam Cię... czy byś miała świnkę 3 miesięczną, czy 3 letnią - NIE RÓB TEGO! W ten sposób krzywdzi się świnki i napędza PSEUDOHODOWLĘ. I tak jak napisałam wcześniej - (zwłaszcza oddanie do zoologicznego!) jest to nielegalne. Jeżeli chcesz się bawić w rozmnażanie, załóż ZAREJESTROWANĄ hodowlę.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Dona » 24 lutego 2017, 22:11

Zwierzęta to nie są zabawki. Żeby założyć hodowlę to trzeba mieć duże doświadczenie i się na tym znać. Nie chce Cię urazić Ale z Twojego postu wynika że niestety nie masz wiedzy ani doświadczenia. Możesz skrzywdzić te zwierzęta nawet nie mając takiego zamiaru. Tutaj nie dostaniesz porady jak rozmnozyc świnki. Z zasady jesteśmy temu przeciwni. Poczytaj trochę to forum to zrozumiesz czemu. Poczytaj również stronę SPŚM to też otworzą Ci się oczy. A jeśli hodowla jest twoim marzeniem, to możesz kiedyś jak nabierzesz doświadczenia taką hodowlę zarejestrować i założyć. Ale kolejność jest właśnie taka: najpierw wiedza, doświadczenie, właściwe warunki, a dopiero potem kolejny krok jakim jest hodowla.


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Kotone » 24 lutego 2017, 23:31

Planujesz rozmnażać świnki nie mając o tym zielonego pojęcia? Bez urazy ale najpierw dorośnij, ogarnij się a potem jak już dziewczyny wspomniały MYŚL o założeniu własnej hodowli bo pomysł o oddaniu maluchów do zoologicznego jest chory. Ktoś kto prawdziwie kocha te stworzenia nigdy przenigdy by im czegoś takiego nie zrobił! To jak urodzić trojaczki i oddać do sierocińca, bo co? Bo taki ma ktoś kaprys...brak słów normalnie. Obyś oprzytomniała i wybiła sobie ten genialny pomysł z głowy, tego ci życzę. Pozdrawiam!


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: befana30 » 25 lutego 2017, 10:42

Zaniemowilam :sleepy:
Normalnie brak mi slow- wszystko zostalo az za dobrze wytlumaczone, wiec nie ma sensu sie powtarzac, mam tylko nadzieje, ze pomimo wyjasnien nie postapisz wedlug wlasnego widzimisie i nie doprowadzisz do ciazy, bo to bedzie oznaczalo pewna smierc dla samiczki i maluchow- czytaj, przyswajaj informacje, i jeszcze raz czytaj, bo naprawde masz niesamowite braki dotyczace wiedzy o swinkach morskich.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie cudzych świnek

Postautor: Nataliia » 25 lutego 2017, 12:24

Hej, ja również jestem przeciwna rozmnażaniu świnek, ale jak to możliwe że niby roczna świnka nie powinna już mieć młodych?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas