Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Suzie
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2017, 0:16
Kontaktowanie:

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Postautor: Suzie » 27 lutego 2017, 19:29

befana30 pisze:Dokladnie jak @madzia0902 pisze- wyciagnij konsekwencje ze swojej niewiedzy i przede wszystkim zabierz sie za uzupelnianie jej brakow.
Tutaj nie chodzi o sile swinki tylko o warunki, przede wszystkim zywieniowe- trzeba nadrobic braki witaminowe jakie obecnie napewno ma: byla raz w ciazy, ktora ja nawyrezyla w wiadomy sposob, bo plod skl.odzywcze sciaga z matki, potem musiala wykarmic, czyli drugie tyle z niej maluchy sciagaly nadwyrezajac coraz bardziej te braki, a na dobite karmila jeden miot noszac drugi w lonie- nawet sobie sprawy nie zdajesz co to znaczy dla jej swinkowego organizmu, jest zwyczajnie wyjalowiona.
Zapewnij jej staly dostep do swiezego i suchego pokarmu, zadnego wydzielania- rozpieszczaj ja po prostu zeby chociaz w czesci nadrobic wspomniane ubytki skl.odzywczych, zaczelabym jej rowniez podawac multiwitamine albo wit c w kroplach codziennie, az do rozwiazania a nawet okresu karmienia kolejnych oseskow.
Kolejna sprawa- swinke, ktora jest w ciazy sie nie wyciaga, nie obmacuje, nie podnosi itd by nie uszkodzic plodu, a ze jej organizm jest bankowo slabszy niz 2 miesiace temu to szybciej moze dojsc do komplikacji podczas porodu z byle blahostki.
Trzymam kciuki za szczesliwe rozwiazanie i zycze zdrowia samiczce i mlodym.


Moje świnki mają cały czas dostęp do suchej karmy, sianka i świeżej wody. Daje im rownież warzywa i owoce codziennie. Świeżą wodę rownież mają cały czas. Dodaje do niej wit. C w kropelkach. Dbam o nie jak o własne dzieci, przez całą ciąże nie wyciągałam Flo z klatki, dopiero przedwczoraj jak chciałam wybadać ciąże. Przy tym bardzo uważałam, nie uciskałam jej brzuszka, delikatnie podtrzymywałam ją za pupę. Miejmy nadzieje, że wszystko dobrze się skończy. Dzięki za rady. :)


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Postautor: Caviova » 27 lutego 2017, 19:37

Dobrze, że o nią dbasz, ALE- NIGDY nie dodawaj wit, C w kropelkach do wody, ponieważ ta po 2 godzinach się utlenia, i nie ma z niej żadnego pożytku. A tak poza tym - lepiej dawaj więcej (na prawde BARDZO dużo zieleniny/warzyw, zwłaszcza, że jest w ciąży - w zasadzie co chwilę powinna mieć coś świeżego w klatce) warzyw/zieleniny/owoców, aby nie potrzebnie nie faszerowac jej chemią. Poczytaj na stronie SPŚM jakie świezynki polecane są szczególnie dla samic w ciąży, i nimi przede wszystkim wzbogać dietę. ;)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Postautor: Peggy » 27 lutego 2017, 20:36

Caviova pisze:Dobrze, że o nią dbasz, ALE- NIGDY nie dodawaj wit, C w kropelkach do wody, ponieważ ta po 2 godzinach się utlenia, i nie ma z niej żadnego pożytku. A tak poza tym - lepiej dawaj więcej (na prawde BARDZO dużo zieleniny/warzyw, zwłaszcza, że jest w ciąży - w zasadzie co chwilę powinna mieć coś świeżego w klatce) warzyw/zieleniny/owoców, aby nie potrzebnie nie faszerowac jej chemią. Poczytaj na stronie SPŚM jakie świezynki polecane są szczególnie dla samic w ciąży, i nimi przede wszystkim wzbogać dietę. ;)


a ja głupia dałam się namówić babie w zoologu i kupiłam te kretyńskie krople. Straciłam tylko pieniądze, ciągle sobie pluję z tego powodu w brodę ://///

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Postautor: Kotone » 27 lutego 2017, 20:44

Ojej...no cóż stało się nic nie poradzisz oprócz jak już dziewczyny wspomniały dbania o nią najlepiej jak możesz, rozpieszczaj na maksa i już nigdy przenigdy nie dopuszczaj do niej samca chyba że go wykastrujesz a i wtedy poczytaj co nieco najpierw na temat takich zabiegów i kiedy ewentualnie bezpiecznie możesz wpuścić tatusia z powrotem. Mam szczerą nadzieję, że mimo wszystko będzie dobrze. Trzymajcie się :) :bye:



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości

  • Dołącz do nas