Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kiedy mogę z powrotem włożyć samca do klatki

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Gurgi124
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:37
Kontaktowanie:

Kiedy mogę z powrotem włożyć samca do klatki

Postautor: Gurgi124 » 19 kwietnia 2017, 17:05

Pan w sklepie sie pomylił i zamiast dwóch świnek tej samej płci mam parke :/ No i po jakimś czasie okazało sie, ze samiczka jest w ciąży (co zdarzyło sie za nim wiedziałam, że to parka). Czytałam w internecie, że trzeba oddzielić samca, żeby nie zagryzł małych, ale kiedy mogę go z powrotem włożyć do małych? (czy w ogole mogę). Oraz po jakim czasie mogę oddzielić młode od matki? (Bo niestety nie mogę ich zatrzymać)


Awatar użytkownika

Karolinaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 22:05
Kontaktowanie:

Re: Kiedy mogę z powrotem włożyć samca do klatki

Postautor: Karolinaa » 19 kwietnia 2017, 17:19

Nie wkładaj samca do małych i samicy bo znowu zapłodni samicę!Jedyne co możesz zrobićnto albo wykastrować samca albo go oddać,a samicę zostawić z córka.A synów od matki oddziela się po ok.21 dniach.Samice mogą zostać z nią w.klatce.


Gurgi124
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:37
Kontaktowanie:

Re: Kiedy mogę z powrotem włożyć samca do klatki

Postautor: Gurgi124 » 19 kwietnia 2017, 17:48

Karolinaa pisze:Nie wkładaj samca do małych i samicy bo znowu zapłodni samicę!Jedyne co możesz zrobićnto albo wykastrować samca albo go oddać,a samicę zostawić z córka.A synów od matki oddziela się po ok.21 dniach.Samice mogą zostać z nią w.klatce.


Właśnie planuje wykastrować samca, ale gdy będzie juz wykastrowany to czy będzie można go trzymać w klatce razem z małymi?


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Kiedy mogę z powrotem włożyć samca do klatki

Postautor: madzia0902 » 20 kwietnia 2017, 0:34

Dopiero 6 tygodni po kastracji samiec staje się 100 % bezpłodny więc nie nie może być w jednej klatce z matką i małymi dopóki nie minie ten okres 6 tygodni.


equestrian
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2017, 18:16
Świnki morskie: Misia i Misiu
Kontaktowanie:

Re: Kiedy mogę z powrotem włożyć samca do klatki

Postautor: equestrian » 27 października 2017, 19:06

madzia0902 pisze:Dopiero 6 tygodni po kastracji samiec staje się 100 % bezpłodny więc nie nie może być w jednej klatce z matką i małymi dopóki nie minie ten okres 6 tygodni.



Ja włozyłam po 6 dniach wdg zaleceń weta i jest dobrze.


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kiedy mogę z powrotem włożyć samca do klatki

Postautor: ita79 » 27 października 2017, 21:59

czy "jest dobrze" to się przekonasz za kilka miesięcy. I nie chodź już do tego weta ze świnką, bo jak podstaw nie zna to tylko jej może krzywdę zrobić.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas