Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samiec razem z małymi, możliwe?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Gurgi124
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:37
Kontaktowanie:

Samiec razem z małymi, możliwe?

Postautor: Gurgi124 » 19 kwietnia 2017, 17:54

Pan w sklepie sie pomylił i zamiast dwóch świnek tej samej płci mam parke :/ No i po jakimś czasie okazało sie, ze samiczka jest w ciąży (co zdarzyło sie za nim wiedziałam, że to parka). Czytałam w internecie, że trzeba oddzielić samca, żeby nie zagryzł małych, ale kiedy mogę go z powrotem włożyć do małych? (czy w ogole mogę). Oraz po jakim czasie mogę oddzielić młode od matki? (Bo niestety nie mogę ich zatrzymać)

Chciałabym tez dodać, że samiec będzie niedługo kastrowany


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Samiec razem z małymi, możliwe?

Postautor: Kotone » 19 kwietnia 2017, 21:48

Samca oddzielić kategorycznie do czasu kastracji już teraz, zaś po zabiegu należy odczekać jeszcze 6 tygodni bo w tym czasie samiec może być jeszcze płodny. Jak się urodzą młode trzeba będzie mniej więcej po tygodniu określić płeć i w stosownym czasie także oddzielić młode samczyki żeby nie dobierały sie po pewnym czasie do sióstr czy mamusi co może skutkować kolejnymi ciążami z chowu wsobnego.
Jeśli oddajecie młode to nie widzę sensu wpuszczania tam przedwcześnie samca, niech samiczka najpierw je spokojnie odchowa. Po za tym jak już mówiłam, najlepiej od razu go oddziel bo samica po porodzie dostaje ruje i to kwestia sekund kiedy ponownie dojdzie do ciąży co tym razem może się skończyć śmiercią mamy i młodych. Ile czasu samiczka już jest w ciąży?
Samca po kastracji możesz ponownie umieścić z samicą dopiero po bezpiecznych 6 tygodniach od zabiegu bo w tym czasie może być jeszcze płodny.
Młode od matki można oddzielić po ok 4 tygodniach, kiedy przestanie karmić.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Samiec razem z małymi, możliwe?

Postautor: madzia0902 » 20 kwietnia 2017, 0:38

Młode samczyki oddziela się od matki i sióstr jak mają 21 dni :) Reszta tak jak napisał Kotone



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas