Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogą się spotkać ?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
souie.21
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:31
Kontaktowanie:

Czy mogą się spotkać ?

Postautor: souie.21 » 29 maja 2017, 19:30

Cześć.
Posiadam świnkę morską od pięciu dni.
Jest to samczyk. Zaczynam go oswajać, ale trochę żal mi go, że jest samotny.
Planuję dla niego kolegę za jakiś miesiąc, ale na razie nie mam takich możliwości.
No i właśnie teraz mam taki pomysł aby on mógł spotkać się z innymi świnkami.
Moja przyjaciółka ma dwie samiczki, ale iż nie za bardzo wiem to chcę się dopytać.
Czy gdyby świnki przebywały ze sobą kilka godzin (3 - 4), to jest szansa, że one ze sobą ten tego ? :naughty:
Bo właśnie chciałybyśmy tego uniknąć.
My takie nie doinformowane, a tutaj ludzie wiedzą bardzo dużo o prosiaczkach. :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Awatar użytkownika


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Czy mogą się spotkać ?

Postautor: Caviova » 29 maja 2017, 20:04

Tak, i to jest w zasadzie BARDZO DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, że dojdzie do zapłodnienia. A to jest dla świnki bardzo niebezpieczne - nie bez powodu rozmnażaniem zajmują się tylko doświadczeni hodowcy.
A poza tym, druga sprawa - nie ma sensu łączyć je na chwilę, a później rozdzielać, gdyż takie rozstania są trudne dla świnek. Później świnka będzie 'tęsknić' za innymi, przez co może się zrobić apatyczna. Lepiej zaczekaj ten miesiąc, nic się prosiakowi nie stanie, a uwierz mi - takie rozstanie jest gorsze od tego miesięcznego czekania.
A tak w ogóle, bardzo dobrze, że planujesz kolegę dla swinka. To się chwali. :D
Proponuje zaadoptować świnkę, zamiast kupować w zoologu. (UWAGA, do naszego kochanego nietoperka, co się tak o to stowarzyszenie rzuca, że cytuję "z buta Ci włażą do mieszkania": NIEKONIECZNIE Z SPŚM, ale jezeli komuś pasują warunki, to zachęcam, bo stamtąd jest pewność, że świnki są zdrowe lub zostaniesz poinformowany o ewentualnych schorzeniach świnki).


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Czy mogą się spotkać ?

Postautor: Batman » 29 maja 2017, 21:13

I już teraz nie mam nic do powiedzenia :(

Może jakieś majtki dla prosiaka skombinuj i wtedy nie będzie miał jak zapłodnić :hmmm:



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas