Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Możliwa ciąża?? POMOCY

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
avqcrv11
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29 czerwca 2017, 10:48
Kontaktowanie:

Możliwa ciąża?? POMOCY

Postautor: avqcrv11 » 4 lipca 2017, 14:19

Cześć,
dzisiaj u mojej samiczki zauważyłam 2 sutki.. jest to normalne? czy tylko w czasie ciązy one się pojawiają.?
Kupiłam 2 świnki myśląc że obie są samiczki, ale jednak..Świnka ma 5 miesięcy, samiec również.. razem przebywały przez dłuższy czas, sprawdziłam to, ponieważ samiec zaczął podskakiwać na samicy :D
Czy normalne są takie sutki ?
Załączam zdjęcia.
Załączniki
19692593_1577808422252186_1972083121_n.jpg
19576378_1577808435585518_666202573_n.jpg


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Możliwa ciąża?? POMOCY

Postautor: Moreni » 4 lipca 2017, 22:30

Sutki mają wszystkie świnki, zawsze. Ale jeśli masz parkę, to samica i tak może być w ciąży (świnka jest zdolna do zajścia w ciążę już od 4 tygodnia życia). Musisz je jak najszybciej rozdzielić, oczywiście o ile to parka. Skąd wiesz, jakiej są płci?


paulinah0
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 lutego 2018, 22:26
Kontaktowanie:

Re: Możliwa ciąża?? POMOCY

Postautor: paulinah0 » 16 lutego 2018, 22:37

[NIECH TO PRZECZYTA KAŻDY KTO ZAMIERZA ŁĄCZYĆ ŚWINKI RÓŻNEJ PŁUCI] >Starsza< świnka samiczka nie powinna być łączona z samcem (jeśli jest płodny), bo istnieje ryzyko zagrożenia życia świnki jak i młodych.. Mogą udusić się przez miednice. Niestety moja świnka Pusia była w ciąży i urodziła martwe maleństwa, ale Pani weterynarz powiedziała, że to jest po prostu cud, że Pusia wgl żyje podkreślając to wielokrotnie. Ważne jest żeby rozpowszechniać takie informacje, by zapobiec jak największej ilości takich przykrych wydarzeń, więc jeśli tylko napotkacie jakiś post itp. dotyczące tego tematu - informujcie o wszystkich wszelkich konsekwencjach. MOŻE TO ZAPOBIEC PRZEDWCZESNEMU ODEJŚCIU NASZEGO PUPILA.. piszę to dla osób które są jeszcze przed zakupem i nie są świadomi wszystkiego. Jeśli mój komentarz odbiega od problemu pod postem proszę się nie irytować, ponieważ to dla dobra świniaczków.



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości

  • Dołącz do nas