Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

2samiczki i maluch

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
MajAlaOla
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2017, 18:41
Kontaktowanie:

2samiczki i maluch

Postautor: MajAlaOla » 24 lipca 2017, 18:48

Od 3mce mam 2swinki Maja i Ala a teraz to w sumie trzy bo Ali urodzila sie Ola. (Bynajmniej na.ta chwile bo moze to Olaf) . Maja to napewno samiczka wiec poprostu ktos sprzedal mi juz zaciazona swineczke. Moje pytanie jest takie kiedy moge znowu polaczyz Ale i.Maje? Chwilowo sa rozdzielone bo Majka podgryzala malenstwo. Maluch ma 10dni. Na co zwrocic uwage jesli chodzi o malucha i matke w ich jadlospisie. I jesli by sie okazalo ze to samiec.to kiedy moge go odlaczyc od matki i oddac do adopcji?


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: Darom » 24 lipca 2017, 19:08

MajAlaOla pisze:odlaczyc od matki i oddac do adopcji?

Gdybyś chciała tę świnkę dać komuś lub oddać ją, to możesz mi ją podarować.
Jeśli chcesz to proszę pokaż mi zdjęcie tej świnki tutaj na forum i potem zdecydujemy. Może tak być ? bo ja chętnie tę świnkę przygarnę. Oczywiście jeśli to chłopak. :)


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: Moreni » 24 lipca 2017, 20:57

Maluszek powinien być przy mamie co najmniej trzy tygodnie. Po tym czasie samczyk może już zostać tatą, więc jeśli zaczyna obskakiwać mamę, trzeba go oddzielić. Jeśli po trzech tygodniach ciągle interesuje się tylko cycem, to może zostać kolejny tydzień (jeśli to samiczka też trzymamy 4 tygodnie; choć wtedy w ogóle nie trzeba rozdzielać i można połączyć w trzyświnkowe stado, jeśli masz warunki). Oczywiście łączenie przeprowadzamy według standardowych regół, wrzucenie całego towarzystwa po prostu do klatki może się zakończyć katastrofą.

W jadłospisie zwracamy uwagę, żeby było dużo odpowiedniego dla świnek jedzenia. Maluszek już od początku podjada to, co mama, ale to pewnie zauważyłaś.

Skąd wiesz, że druga świnka to samiczka? Nawet weterynarze specjalizujący się w psach i kotach miewają trudności z prawidłowym oznaczeniem płci...


MajAlaOla
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2017, 18:41
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: MajAlaOla » 24 lipca 2017, 21:33

Bo bylam u weta. I sami my sprawdzalismy. Ma to samo co ta druga :-). Poza tym jak byly razem to nie skakala jedna na druga.


MajAlaOla
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2017, 18:41
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: MajAlaOla » 24 lipca 2017, 21:36

Darom pisze:
MajAlaOla pisze:odlaczyc od matki i oddac do adopcji?

Gdybyś chciała tę świnkę dać komuś lub oddać ją, to możesz mi ją podarować.
Jeśli chcesz to proszę pokaż mi zdjęcie tej świnki tutaj na forum i potem zdecydujemy. Może tak być ? bo ja chętnie tę świnkę przygarnę. Oczywiście jeśli to chłopak. :)


Tii czy to chlopak to nie wiem bo jest jeszcze malutka. Jesli bedziw chlopakiem to tak pewnie ja oddamy aczkolwiek czy na pewno to nie wiem bo wszyscy juz bardzo sie do niej przywiazalismy.


pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: pyzka26 » 25 lipca 2017, 9:47

jeżeli kupiłaś świnki to raczej nie z zarejestrowanej hodowli, nie sprzedaliby Ci zaciążonej. siłą rzeczy masz samca i samiczkę, ciąża trwa ca. 2 miesiące u świń. Ty masz je 3 więc na litość, matematyka. masz parkę, nie łącz ich, broń boże! żeby się upewnić, daj zdjęcia tego co mają między łapkami, ktoś z sokolim okiem sprawdzi jaka to płeć (malucha też daj). i weterynarz, jak nie jest od zwierząt egzotycznych to się czasem może nie znać, tylko rzadko się przyzna. także, nie łącz prośków póki co, wklej zdjęcia i się zobaczy


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: Caviova » 25 lipca 2017, 13:16

MajAlaOla pisze:Tii czy to chlopak to nie wiem bo jest jeszcze malutka. Jesli bedziw chlopakiem to tak pewnie ja oddamy aczkolwiek czy na pewno to nie wiem bo wszyscy juz bardzo sie do niej przywiazalismy.


Ja jeszcze tylko powiem, że jeżeli okaże się, że to chłopak i postanowicie go u siebie zostawić, to musi zostać wykastrowany. :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: Darom » 25 lipca 2017, 23:23

MajAlaOla pisze:Jesli bedziw chlopakiem to tak pewnie ja oddamy

Czy dasz mi tę świnkę ? czy odsprzedasz ?


MajAlaOla
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2017, 18:41
Kontaktowanie:

Re: 2samiczki i maluch

Postautor: MajAlaOla » 27 lipca 2017, 15:09

Oddam
pyzka26 pisze:jeżeli kupiłaś świnki to raczej nie z zarejestrowanej hodowli, nie sprzedaliby Ci zaciążonej. siłą rzeczy masz samca i samiczkę, ciąża trwa ca. 2 miesiące u świń. Ty masz je 3 więc na litość, matematyka. masz parkę, nie łącz ich, broń boże! żeby się upewnić, daj zdjęcia tego co mają między łapkami, ktoś z sokolim okiem sprawdzi jaka to płeć (malucha też daj). i weterynarz, jak nie jest od zwierząt egzotycznych to się czasem może nie znać, tylko rzadko się przyzna. także, nie łącz prośków póki co, wklej zdjęcia i się zobaczy


Od momentu kiedy wzielam je do siebie minelo 70dni a w 70 urodzilq swinia swinke. Takze jest taka mozliwosc. Jesli pani u ktorej kupilam prosiaczka sama stwierdzila ze rozmnozylq juz je ktorys raz z koleji i trzyma cale towarzystwo razem. Umiem liczyc spokojnie. I to napewno nie jest parka zostalo to skrupulatnie sprawdzone.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas