Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy świnka jest ciężarna?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Nelka
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 lipca 2017, 17:26
Lokalizacja: Koszalin
Świnki morskie: Pyxie
Kontaktowanie:

Czy świnka jest ciężarna?

Postautor: Nelka » 26 sierpnia 2017, 18:07

Witam, mam Pyxie od miesiąca, do wczoraj była sama. Kilka dni temu zwróciłam uwagę na jej brzuszek, który dosyć dużo urósł. Dziś zauważyłam, że jej sutki zdecydowanie się powiększyły. Myślę, że owa "figura gruszki" jest tutaj dobrym stwierdzeniem, bo ewidentnie mała tak wygląda. Dodam również, że sporo je, ale nie jestem pewna czy więcej niż wcześniej, bo mam ją od niedawna. Ale jakby porównać ją do Fiory, to pożera zdecydowanie mniej. Odkąd się u mnie znalazła nie miała kontaktu z żadnym samcem, jedyną możliwością jest to, że zaadoptowałam ciężarną świnkę, aczkolwiek nie jestem do końca pewna "(niekoniecznie)błogosławionego stanu". Załączam zdjęcia, jeżeli ktoś z Was jest w stanie stwierdzić co i jak, bardzo proszę o pomoc. Dla pewności i tak udam się do weterynarza w najbliższy dzień roboczy, ale do tego czasu chciałabym być mniej więcej zorientowana. Dzięki!

Obrazek
Obrazek
Zdjęcie sutka może tego nie oddaje, bo Pyxie się wierciła, ale jest on sterczący i dość "podłużny".


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka jest ciężarna?

Postautor: Moreni » 26 sierpnia 2017, 18:39

Tak na oko to nie da się stwierdzić ciąży. Ale skoro miesiąc jest u Ciebie, to niedługo powinno się dać wyczuć ruchy młodych w brzuchu (pod warunkiem, że jest więcej niż jeden). Polecam pójście do weta, najlepiej specjalisty od gryzoni - czterotygodniowa ciąża powinna być już ładnie widoczna na USG.


Awatar użytkownika
Nelka
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 lipca 2017, 17:26
Lokalizacja: Koszalin
Świnki morskie: Pyxie
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka jest ciężarna?

Postautor: Nelka » 26 sierpnia 2017, 19:29

Taki mam zamiar. Jeśli okaże się, że mała jest w ciąży będę musiała ją odizolować od Fiory? Jeżeli tak, to na jak długo?


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka jest ciężarna?

Postautor: Moreni » 26 sierpnia 2017, 19:42

Odizolowujesz tylko wtedy, jeśli Flora będzie agresywna wobec maluchów lub matki.


Awatar użytkownika
Nelka
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 lipca 2017, 17:26
Lokalizacja: Koszalin
Świnki morskie: Pyxie
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka jest ciężarna?

Postautor: Nelka » 26 sierpnia 2017, 20:09

W takim razie bardzo dziękuję za informacje :)


paulinah0
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 lutego 2018, 22:26
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka jest ciężarna?

Postautor: paulinah0 » 16 lutego 2018, 22:36

[NIECH TO PRZECZYTA KAŻDY KTO ZAMIERZA ŁĄCZYĆ ŚWINKI RÓŻNEJ PŁUCI] >Starsza< świnka samiczka nie powinna być łączona z samcem (jeśli jest płodny), bo istnieje ryzyko zagrożenia życia świnki jak i młodych.. Mogą udusić się przez miednice. Niestety moja świnka Pusia była w ciąży i urodziła martwe maleństwa, ale Pani weterynarz powiedziała, że to jest po prostu cud, że Pusia wgl żyje podkreślając to wielokrotnie. Ważne jest żeby rozpowszechniać takie informacje, by zapobiec jak największej ilości takich przykrych wydarzeń, więc jeśli tylko napotkacie jakiś post itp. dotyczące tego tematu - informujcie o wszystkich wszelkich konsekwencjach. MOŻE TO ZAPOBIEC PRZEDWCZESNEMU ODEJŚCIU NASZEGO PUPILA.. piszę to dla osób które są jeszcze przed zakupem i nie są świadomi wszystkiego. Jeśli mój komentarz odbiega od problemu pod postem proszę się nie irytować, ponieważ to dla dobra świniaczków.


pinki77
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 2018, 18:35
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka jest ciężarna?

Postautor: pinki77 » 19 lutego 2018, 18:53

Witam. Niedawno przynioslam do domu świnke w wieku 3 i pół tygodnia. Ku mojemu zdziwieniu 2 miesiąc później świnka urodziła na szczęście tylko jedno zdrowe młode. Nie przypuszczalabym nawet, że tak młoda świnka może zostać mamą...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas