Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

[Świnoujście/Szczecin] Kastracja świnki morskiej

Dyskusje na temat godnych polecenia (lub też nie) klinik weterynaryjnych.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: Darom » 14 czerwca 2017, 15:19

Nagraj filmik krótki z tej sytuacji i wstaw linka do niego na forum żebyśmy wiedzieli o co chodzi.


Awatar użytkownika

pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: pyzka26 » 15 czerwca 2017, 7:47

Aneta199311 pisze:Hej. Proszę o pomoc. 3 tygodnie temu poddałam kastracji mojego Rudzika. Lekarz kazał mi trzymać je osobno do 6 tygodni. Dzisiaj postanowiłam je policzyć razem i Rudzik od razu wskoczył na Rustke. Czy on ju tak zawsze będzie ?? Jak długo wy trzymaliście swoje świnki osobno. On jest teraz mega nadpobudliwy. Skacze cały czas jak ja widzi i kwiczy jak podchodzi do jego klatki. Proszę pomóżcie.


nie bez powodu świnki trzyma się po kastracji oddzielnie- samiec po kastracji może nawet przez dobry miesiąc być jeszcze płodny (nie że fuszerka weta, ale plemniki jeszcze krążą w organizmie) i zrobić nowe świnki... :distrustful: oby to nie było to. inną przyczyną może być po prostu chęć dominacji i ustalenie hierarchii, tylko że to akurat może się epizodycznie przewijać całe życie świnek. moje kobiety przy każdej rui się ganiają, gwałcą i trukają.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 12:19

Aneta, a ta druga świnka (Rustka?) to samica? Jeżeli tak, to pod żadnym pozorem nie łącz ich, a jeżeli już to zrobiłaś, to jak najszybciej oddziel! O ile już nie jest za późno i samica jest w ciąży...
Dobrze lekarz Ci powiedział - co najmniej sześć tygodni po kastracji powinno się trzymać prosiaki oddzielnie, ponieważ, tak jak pyzka wspomniała, samiec przez ten czas jest jeszcze płodny.


Aneta199311
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 18:01
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: Aneta199311 » 15 czerwca 2017, 12:45

Tak samiczka. Wczoraj byli przez max 10 minut razem jak sprzątałam jej klatkę. Mam nadzieje, ze nie zaciążyła. A mam jeszcze pytanie. Jak on będzie się zachowywał jak już ich połączę razem?? Czego mam się spodziewać. Teraz kwiczy i skacze jak ja widzi i podchodzi do klatki i stykają się pyszczkami. Czytalam gdzies, ze nawet do pol roku jak nie dluzej on Będzie na nią wskakiwał. Jak się wasze świnki zachowują ???


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 12:54

Nie łącz nawet na 10 minut, bo świnkom wystarczy nawet 10 sekund na zapłodnienie!
Mogą się stykać pyszczkami PRZEZ KLATKĘ, ale na razie nic więcej.
Co do tego czego masz się spodziewać - nie mam pojęcia, bo mam samice.


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: ita79 » 15 czerwca 2017, 13:32

odczekałaś te 6 tygodni jak wet radził ? Jeśli tak to bez obaw.. może sobie teraz skakać do woli - o ile mówisz o "kopulacji" a nie agresji.
Ja trzymałam świnki oddzielone tyle ile było trzeba - tak jak tu dziewczyny polecały - nie pamiętam już dokładnie ile tygodni. Mój samiec po tym zachowywał się tak samo jak i przed kastracją. Co jakiś czas ładnie śpiewał i tańczył do samiczki a w okresie rui na nią (chętną) wskakiwał. Tak było przez kilka kolejnych tygodni. Później się to jeszcze bardziej uspokoiło- bo skończyły się regularne próby kopulacji. Praktycznie nie zauważam już teraz u nich kiedy samiczka ma ruję.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 13:41

Aneta199311 pisze:Hej. Proszę o pomoc. 3 tygodnie temu poddałam kastracji mojego Rudzika. Lekarz kazał mi trzymać je osobno do 6 tygodni. Dzisiaj postanowiłam je policzyć razem i Rudzik od razu wskoczył na Rustke.


ita - ten fragment pokazuje, że niestety połączyła je po 3 tygodniach.. :(


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: ita79 » 15 czerwca 2017, 13:51

aha.. gapa jestem.. :blush:


Aneta199311
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 18:01
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: Aneta199311 » 16 czerwca 2017, 10:24

Teraz to mnie zmnartwiliscie. Jeżeli on zdążył ja zapłodnić? Będę teraz czekać kolejne 3 tygodnie tak jak vet powiedział. Ale jeżeli przez mija głupotę ja zaciążył Jakie będą pierwsze objawy u niej??


pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Kastracja świnki morskiej

Postautor: pyzka26 » 16 czerwca 2017, 12:46

zasadniczo żadne, dopiero na ok. 2 tygodnie przed porodem świnka zaczyna przypominać gruszkę i rosnąć wszerz. może też być niechętna podnoszeniu, gdyż nieumiejętne łapanie może uszkodzić maluszki. najlepiej byłoby powiedzieć o wszystkim weterynarzowi, mógłby wykonać za niedługi czas USG żeby potwierdzić czy wykluczyć ciążę. i na drugi raz nie słuchaj weta :) jak się zna na tych zwierzątkach to na pewno dobrze radzi, a Ty zaoszczędziłabyś sobie nerwów


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Kliniki weterynaryjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas