Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kąpiel świnki morskiej

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Kąpiel świnki morskiej

Postautor: świnkawikamorska » 4 lutego 2016, 19:50

Witam! Szukałam czy jest podobny temat i nie znalazłam.
O uszy mi się obiło, że trzeba kąpać świnkę morską. Nie chcę zrobić głupstwa, ale też nie chcę zaniedbać obowiązek pielęgnacji. Czy to prawda? A jeśli tak to czym mam ją umyć? Samą wodą? Może mydłem biały jeleń? Mam też pytanie dotyczące czy jest to obowiązkowe czy kąpać można jak świnka się ubrudzi lub będzie brzydko pachnieć? A może w ogóle nie powinnam tego robić. Liczę na szybką i sytą odpowiedź. :) ;)

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika

Scoobana
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 5 stycznia 2015, 11:49
Świnki morskie: Kłębek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Scoobana » 4 lutego 2016, 20:00

Ja kąpie kłębka w szamponie dla szczeniąt lub od czasu do czasu w nizoralu, co zapobiega grzybicą itd


Awatar użytkownika
Kisei
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 5 lutego 2016, 0:02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Świnki morskie: Selena i Niunia
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Kisei » 5 lutego 2016, 0:53

Odradzam wszelkich mydeł... Najwyżej właśnie szampon dla szczeniąt, jednakże również nie za bardzo to się nadaje.
Woda i jeszcze raz woda. Ciepła, a wiadomo, woda nie jest szkodliwa jak wszelakie chemikalia. I uwierz mi, jak dobrze opłuczesz wodą, to nawet nie śmierdzi. No chyba że świnką :3
Delikatną szczotką można sobie jeszcze dopomóc.
Chociaż są przypadki kiedy trzeba użyć tego szamponu dla szczeniąt...
Ostatnio zmieniony 5 lutego 2016, 12:16 przez Kisei, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieraz bywa tak że lekarze potrafią siedzieć 8 godzin i operować pacjenta. Jednakże mało kto to docenia... Bo to przecież cud że przeżył, to wszystko dzięki Bogu!

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: befana30 » 5 lutego 2016, 8:41

Ja myje w glicerynowym mydelku, czyste, bez dodatku alkoholu czyli nie przesusza i nie podraznia naskorka, a nawet zawiera skl. nawilzajace- u mnie na razie sie sprawdza, wiec nie chce kombinowac z innymi plynami, szamponami :)
Kap tylko wtedy kiedy swinka tego naprawde potrzebuje, czyli jesli jest brudna, smierdzaca i sama nie potrafi sobie oczyscic porzadnie futerka, ba! u mnie nawet gdy zaczynaja nieprzyjemnie pachniec wystarczy zmiana podloza na inne i po problemie bez potrzeby kapania.
Przede wszystkim nigdy nie myj w zimnych sezonach roku, aby swinki nie przewialo i sie nie przeziebila.
Podam ci moj przyklad takiej kapieli- przyszykuje sobie 2 miski z ciepla czysta woda, ktore ustawiam na podlodze i rozlozony recznik od razu obok, ja wole na podlodze aby mi ktores niespodzianki nie wywinelo i nagle nie wyskoczylo, wiec osobiscie odradzam kapania np w umywalce. W jednej je myje mydelkiem ktore rozprowadzam recznie, jakos nie potrafie gabka czy szczoteczka, musze czuc cialko swiniaka pod palcami i tym samym czuc gdzie myje :) wogole to sie koncentruje bardziej na tylku i kapie maksymalnie do szyi omijajac cala glowe, uszy, nosek itd- zapomnialabym: wody w misce jest tyle, aby im siegalo tak do polowy brzuszka, po czym splukuje i przestawiam do drugiej miski z czysta woda by porzadnie oplukac, nieraz probowalam przeplukac pod bierzaca woda w umywalce wlasnie, ale byly nieziemsko sterroryzowane, wiec zaniechalam i powrocilam do sposobu plukania w misce :) Potem przekladam na recznik, owijam swiniaka calego i wycieram delikatnie tym recznikiem ile sie da, nastepnie przekladam w drugi recznik i susze suszarka z odleglosci ok.20cm srednio cieplym powietrzem pomagajac sobie reka podczas przeczesywania siersci by sie dosuszyla oraz grzebyczkiem ;) Na koniec zostawiam swiniaki owiniete w kocyk przez minimum 30-60min w zaleznosci od tego ile wysiedza ;)
Raz zdarzylo mi sie Gacka umyc w samej wodzie i choc "mietosilam" mu te futro i plukalam jak nalezy to i tak "wonial".

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Konto usunięte

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Konto usunięte » 5 lutego 2016, 8:45

Widzę, że każdy stosuje co innego :) Ja kąpię świniaki w płynie do kąpieli dla niemowląt.


Awatar użytkownika
mimii
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 12 listopada 2015, 10:21
Lokalizacja: Belgia
Świnki morskie: Gucio i Bolek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: mimii » 5 lutego 2016, 12:23

Befana -twoje odpowiedzi są zawsze takie wyczerpujące,super :D Ja właśnie tez się przymierzam do pierwszej kąpieli chłopaków -widziałam w necie szampon dla gryzoni,wiec chyba go wypróbuję.


świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: świnkawikamorska » 5 lutego 2016, 15:19

Oczywiście wszystkim bardzo dziękuję. befana30 - pozwolisz, że będę stosowała twój sposób? :D Myślę, że do kąpieli poczekam jeszcze dwa, trzy miesiące, żeby maluszek miał czas jeszcze do oswojenia się. Podejrzewam, ze za pierwszym razem wykąpię go samą wodą, a jeśli świniaczek będzie miał swój specyficzny zapaszek to użyję glicerynowego mydełka :)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;)

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: befana30 » 6 lutego 2016, 9:01

Wiesz, moj sposob akurat sie sprawdzil z tymi moimi cwaniaczkami, takze jak na razie jest w moim przypadku najlepszy- ale Twoj pros jest pewnie zdecydowanie bardziej spokojny to mozesz sprobowac kapieli np w wannie..? Nie ma ryzyka, ze "spitoli" :D
U mnie Gacek po kapieli w samej wodzie wonial niestety jak mokry pies, az nos zatykalo :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: enka5152 » 6 lutego 2016, 13:00

Można kąpac świnkę, jeśli jest brudna np. po biegunce. Ja moją, niestety już nie żyjącą świnkę [*] myłam mydłem bezzapachowym, ale możne również myc w tak jak wymienionych wcześniej postach: szamponem dla niemowląt, psów. Można również myc specjalnym szamponem dla gryzoni :)

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: świnkawikamorska » 6 lutego 2016, 16:47

Dziękuję. :)

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas