Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: Ulfhildr » 22 marca 2016, 17:54

W tym miejscu chciałabym powspominać i pożegnać moją wieloletnią towarzyszkę- Pepsi. Przygarnęłam ją, kiedy miałam 14 lat. Była bardzo dzielna, aż do samego końca.
Odeszła dziś rano. Zaniepokoiło nas zachowanie jej koleżanki z klatki. Piszczała głośno jak nigdy. Mój chłopak poszedł więc do kuchni po coś dobrego do jedzenia dla nich, bo myślał, że żarłoki już zgłodniały. Zastał Kokosankę czuwającą i liżącą biedną Pepsi, która leżała na boku. Trzymaliśmy ją na zmianę na kolanach, bo pospiesznie szykowaliśmy się do weterynarza. Mówiłam jej, żeby się nie wygłupiała, że niedługo będzie wiosna i będzie siedzieć całymi dniami w trawie, jak co roku. Żeby zrobiła to dla nas, dla Koko, bo co my bez niej poczniemy. Nie pomagały nawet zapewnienia o tym, że dostanie tyle ogórków, ile tylko zapragnie. Była mięciutka, wiotka, przelewała się nam przez dłonie. Najpierw oddychała rzadko i łapczywie, potem płycej ale częściej, aż wreszcie wydała ostatni oddech, leżąc na moich kolanach. Było to kilka minut po 10. Nie mogliśmy i nadal nie możemy w to uwierzyć. Zamknęła oczka i zasnęła spokojnie. Mój kochany bialutki aniołeczek.
A jeszcze wczoraj wszystko było dobrze, jadłaś ze smakiem i miałaś przeżyć nas wszystkich.
Dziękuję Ci za tyle wspólnie spędzonych lat. Nie zapomnimy Cię nigdy. Bez Ciebie nasze życie już nigdy nie będzie takie samo.


Obrazek

Już na zielonej łączce z Rudą, Chojrakiem i królikiem Gryzałkiem

Obrazek

Żarłok aż do końca

Obrazek

Śpij dobrze, mój kochany rozczochrańcu

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: ita79 » 23 marca 2016, 16:33

jaka piękność.. i jak dobrze że mogła odejść tak szybko i spokojnie, nie każdemu zwierzakowi to dane .. żal że zostawiła dziurę w sercu, ale nic na to się nie poradzi.
trzymaj się Ulfhildr


enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: enka5152 » 23 marca 2016, 16:34

Współczuję [*]
Sama straciłam nie dawno świnkę.
Pepsi była u Ciebie szczęśliwa i to najważniejsze :) Dałaś jej ciepły dom i miłość. Na pewno była Ci za to bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: Ulfhildr » 24 marca 2016, 0:42

Dzięki za dobre słowa. Dziś Pepsi spoczęła pod drzewem obok swoich przyjaciół. Cieszę się, że mogłam jej towarzyszyć w tych ostatnich chwilach, a nie znalazłam jej martwej leżącej w klatce. Tego widoku bym nie zniosła. Tymczasem wyglądała, jakby naprawdę zasnęła, z tą różnicą, że już nie oddychała, a jej serducho przestało bić. Tak trudno było przytulić ją i pogłaskać po raz ostatni... Zdawałam sobie sprawę z tego, że ma już swoje lata i to może stać się w każdej chwili. Miała już 9 lat, a przy jej apetycie i ogólnej kondycji liczyłam na 12, bo i takie egzemplarze się zdarzają. Widocznie to był już TEN moment. Wcześniej jakbym zauważała, że powoli gaśnie ale postanowiłam, że chociaż jest już staruszką, będę ją ratować i umilać jej życie. Niecałą dobę wcześniej skończyliśmy lecznicze kąpiele przeciwalergiczne. Wszystko było już pięknie. Bardzo żałuję, że nie uwinęłam się wystarczająco z kupnem tej różowej chatki w kształcie prosiaczka. Jak tylko ją zobaczyłam, wiedziałam, że będzie idealna dla niej. Chciałam, żeby miała ciepły i przytulny kąt na starość. Nie dożyła też niestety degustacji nowej pysznej karmy, którą na 100 % byłaby zachwycona. Zawsze lubiła dobrze i dużo zjeść, była pierwsza do miski. Na szczęście jeszcze dzień przed swoim odejściem zdążyła zasmakować tego, co wyrosło na naszej ''łące'', którą zasiałyśmy razem z moją mamą w pojemnikach po pieczarkach. Nie mogłyśmy uwierzyć, że może jej to aż tak smakować, bo najchętniej skosiłaby całość w 5 minut ale musiała też pomyśleć o swojej koleżance.
Teraz już niczego jej nie brakuje.
Cieszę się, że udało mi się uchwycić jej ostatnie dni i tygodnie na zdjęciach całkiem niezłej jakości. Zostały mi one oraz wspomnienia w głowie.

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587


Awatar użytkownika
LubięMakaron
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 lipca 2016, 8:04
Świnki morskie: Gwiazdka [*] i Tundra
Kontaktowanie:

Re: Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: LubięMakaron » 18 lipca 2016, 21:58

[*]
Dobrze, że nie musiała się zbyt długo męczyć.

Obrazek

jerry
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 września 2016, 18:38
Kontaktowanie:

Re: Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: jerry » 21 września 2016, 17:50

prześliczna,podobna do mojej Mimi lekko


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: SwinekDuduś » 22 września 2016, 18:22

[*]
Szczerze? Czytając ten tekst rozpłakałam się jak małe dziecko


Awatar użytkownika
Groszek101
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lipca 2016, 13:24
Świnki morskie: Ptysio (rozetka)
Kontaktowanie:

Re: Pepsi- nasza ''świnka- prababcia''- zasnęła

Postautor: Groszek101 » 3 października 2016, 16:59

[*] :(



Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas