Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Miniporadnik codziennego menu świnki morskiej (skinny)

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Miniporadnik codziennego menu świnki morskiej (skinny)

Postautor: befana30 » 7 grudnia 2016, 8:55

Olusieeeek pisze:Miałam właśnie pisać co mam mu do jedzenia dawać bo on non stop ŻRE :D Nie je - ON ŻRE :D ale to nic, karmię go ile wlezie.... jakie ilości dawać mu np. na śniadanie, obiadek i kolację :*


I dobrze robisz, dokladnie tak jak sama piszesz- karm go tak, jak sobie tego zazyczy. Rosnie, odchorowuje przeszle niedociagniecia, wiec sila rzeczy bedzie czesciej kwiczal za jedzonkiem i pochlanial wieksze ilosci- poza tym przeciez mamy zime, jak kazdy ssak, rowniez i swinki nabieraja sadelka, by im bylo cieplej.
Trudno jest mi okreslic ile moze zjesc, dlatego zasugerowalam podawanie wiekszych ilosci i obserwowanie co z tego zostanie/ czy tez nie. Kazdy swiniak jest inny, kazdy ma swoje wlasne potrzeby, smaczki i w konsekwencji je inaczej niz pozostale. Ty dawaj, urozmaicaj, dziewczyny na Forum wiele razy wlepialy link ze stronki SPSM z zywieniem takze korzystaj z tych informacji- wiesz, tu nie chodzi o to by specjalnie obleciec cale miasto w poszukiwaniu takiej przykladowej cykori, bierz co znajdziesz, bo w zimowym okresie o pewne warzywa trudniej. Rzymska jak najbardziej mozesz podawac, tylko zawsze umyj i osusz- kiedys zle wyplukalam liscie i swinie nie jadly, potem sie okazalo ze tam jakies swinstwo siedzialo, a salata lekko sie lepila :/ ale po porzadnej "kapieli" i osuszeniu spalaszowaly ja w mig. Podaj dla proby jeden wielki lisc i zobacz czy zje wszystko naraz czy moze bedzie podskubywal w czasie- moje akurat dostaja po 3-5 lisci w zaleznosci od wielkosci. Pozostalej zieleniny tez jakos za specjalnie nie dozuje, mam trawe to daje cala garsc na 1 glowe, czy tam pietruszke- nie wydzielam, tylko od razu caly kepek, w lato zasadzilam na tarasie, podalam bez ceregieli cala dluga donice balkonowa trzem wieprzkom i po 2 min zostaly kikuty pietruszki obgryzione do samej ziemi :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika

Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Miniporadnik codziennego menu świnki morskiej (skinny)

Postautor: Olusieeeek » 7 grudnia 2016, 9:43

befana30 pisze:
Olusieeeek pisze:Miałam właśnie pisać co mam mu do jedzenia dawać bo on non stop ŻRE :D Nie je - ON ŻRE :D ale to nic, karmię go ile wlezie.... jakie ilości dawać mu np. na śniadanie, obiadek i kolację :*


Trudno jest mi okreslic ile moze zjesc, dlatego zasugerowalam podawanie wiekszych ilosci i obserwowanie co z tego zostanie/ czy tez nie. Kazdy swiniak jest inny, kazdy ma swoje wlasne potrzeby, smaczki i w konsekwencji je inaczej niz pozostale. Ty dawaj, urozmaicaj, dziewczyny na Forum wiele razy wlepialy link ze stronki SPSM z zywieniem takze korzystaj z tych informacji- wiesz, tu nie chodzi o to by specjalnie obleciec cale miasto w poszukiwaniu takiej przykladowej cykori, bierz co znajdziesz, bo w zimowym okresie o pewne warzywa trudniej. Rzymska jak najbardziej mozesz podawac, tylko zawsze umyj i osusz- kiedys zle wyplukalam liscie i swinie nie jadly, potem sie okazalo ze tam jakies swinstwo siedzialo, a salata lekko sie lepila :/ ale po porzadnej "kapieli" i osuszeniu spalaszowaly ja w mig. :lol:


No wlasnie tak robie. Salate lubi :) oczywiscie daje mu rzymska :) Dzisiaj na noc zostawilam mu caly talerzyk z brokulami, papryka, buraczkiem i salata. Wstalam z rana a tam nic nie ruszone. Cos sie dzieje czy po prostu nie byl glodny? Bo z rana zieleninke (koperek i pietruszke) palaszowal :) sucha karme tez ma w miseczce :) prawda taka ze wieczorem duzo zjadl, 'moze byc ze nie byl glodny?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Miniporadnik codziennego menu świnki morskiej (skinny)

Postautor: befana30 » 7 grudnia 2016, 10:42

Ja wychodze z prostego zalozenia, ze zielenina prosiaki nigdy nie pogardza, takze jesli podsunac im pod nos przykladowa marchewke i koperek/pietruszke/trawe zawsze w pierwszym odruchu wybiora zielenine. To lezy w ich naturze- na wolnosci przeciez przewazajaca czesc ich diety sklada sie wlasnie z zielska. Najwidoczniej zestaw wczorajszego talerzyka nie przypadl panowi do gustu i rzucil fochem ;) a juz kiedy mendy cwane zalapia, ze zamiast salaty moze dostac pietruche, nic ich nie przekona by ruszyc ta pierwsza :lol: no chyba, ze wybor bedzie pomiedzy taka marchewka a salata, to z braku "laku" wybiora zielone. Jeszcze zalezy od rodzaju salaty- widze, ze moim zdecydowanie bardziej smakuje rzymska anizeli maslowa, z pierwszej pozostawia tylko srodkowa jasna czesc liscia, a druga ledwo obgryza wzdluz brzegow.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Miniporadnik codziennego menu świnki morskiej (skinny)

Postautor: Żaneta_Radom » 8 grudnia 2016, 21:45

U mnie jeżeli chodzi o sałatke chłopaki rzucaja się na tą, której dawno nie mieli :) dawno to np. ze 3 może 4 dni :)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Miniporadnik codziennego menu świnki morskiej (skinny)

Postautor: Olusieeeek » 11 grudnia 2016, 21:48

Fifi kilka dni nie mial pomidorka i od razu zjadl. Kupilam w biedronce ogorki gruntowe i nie ruszyl. Dopiero zjadl te w folii :p oczywiscie wszystko zawsze myje zeby nie jadl brudnego...


Nakisa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 sierpnia 2018, 10:05
Kontaktowanie:

Re: Miniporadnik codziennego menu świnki morskiej (skinny)

Postautor: Nakisa » 24 sierpnia 2018, 10:11

Widzę, że masz na spodzie klatki jakiś kocyk. Mogę wiedzieć jak się to sprawdza? Czy pierzesz go np. I co masz pod kocykiem? Opis jedzonka ekstra!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas