Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Nataliia » 29 marca 2017, 22:41

chocolate Monster pisze:A ile kupujesz kg CN że Ci tak drogo wychodzi?



Właśnie sprawdziłam wybacz płace 47,- coś mi się ubzduralo :p
A worek karmy ma 2,5 kg.
Wiec wychodzi, ze miesięcznie jeszcze mniej płace :D


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Dona » 30 marca 2017, 8:42

Nataliia pisze:Właśnie sprawdziłam wybacz płace 47,- coś mi się ubzduralo :p
A worek karmy ma 2,5 kg.
Wiec wychodzi, ze miesięcznie jeszcze mniej płace :D

To mocno przepłacasz, w Hipciu ta karma jest za 38 zł, a przy zakupach powyżej 100zł transport to tylko: 6,49zł.
http://hipcio.sklep.pl/produkt/versele- ... ature-25kg
Jeszcze taniej jest w w zooplusie. Jak kupujesz od razu 2 opakowania po 2,5 kg to płacisz 69,80, więc wychodzi 1 paczka po 34,90, a darmowy transport jest od 79 zł, więc wystarczy dobrać paczkę ziółek i masz gratis transport.
https://www.zooplus.pl/checkout/overview


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Nataliia » 30 marca 2017, 11:11

Przeplacam bo kupuje w zoologicznym, a nie przez strone internetową ;p
Ale może kiedys się skusze :D


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Peggy » 30 marca 2017, 15:57

W nie wyjdzie tyle samo z przesylka? Co w zoologu?

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Kotone » 30 marca 2017, 16:12

Peggy pisze:W nie wyjdzie tyle samo z przesylka? Co w zoologu?


Jeśli kupowałaby samą karme to może i tak dlatego jeśli już robić zakupy przez internet to większe i wtedy za przesyłke płacisz raz a masz wiele rzeczy dużo taniej niż jakbyś kupowała wszystko w zoologicznym czyli oszczędność jest jak by nie było :yes:


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Peggy » 30 marca 2017, 20:19

Kotone pisze:
Peggy pisze:W nie wyjdzie tyle samo z przesylka? Co w zoologu?


Jeśli kupowałaby samą karme to może i tak dlatego jeśli już robić zakupy przez internet to większe i wtedy za przesyłke płacisz raz a masz wiele rzeczy dużo taniej niż jakbyś kupowała wszystko w zoologicznym czyli oszczędność jest jak by nie było :yes:


No to tak, z tym się zgodzę, jak się zamawia więcej to wychodzi taniej :naughty:
Tylko ja sianko mam od kogo brać <3 trociny w zasadzie muszę "wysępić" :P i zostaje mi kupowanie karmy ( którą muszę zmienić bo nie bardzo chcą ją jeść :bored: :sad: )
Pellet też kupiłam już, podkłady to "podkradam" rodzicom :sly:
Więc wydawać w późniejszym czasie będę na:
- pellet, siano, suszki, karmę , warzywa i owoce. O.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Dona » 30 marca 2017, 21:45

Ja raz na miesiąc kupuję i jak wezmę karmę, żwirek, siano i ziółka to mi dużo taniej niż z zoologicznego wychodzi, nawet z kosztami przesyłki. W sklepie internetowym każdy produkt jest tańszy i to sporo, więc jak 6,5 za transport zapłacę to jeszcze mam sporo do przodu. Na samej karmie prawie 10 zł różnicy, a i dźwigać tego nie trzeba bo pod same drzwi dostarczą.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Peggy » 1 kwietnia 2017, 8:05

Jesteście mi w stanie powiedzieć.. czy duża jest różnica w wydawaniu pieniędzy przy dwóch świnkach,a trzech?
Bo gdzieś " w kącie" mojej głowy marzy mi się jeszcze trzecia panienka, ale taka jasnawa, taki tam kontraścik.
Nie chciałabym jednak przedobrzyć sprawy.. bo marzenia to jedno, ale możliwości drugie.

Kurczę.. liczyłam, że do 150zł ale czytając Wasze posty łapię się za głowę bo się obawiam, że wyjdzie mnie to miesięcznie z około 300z ł :sleepy: Kiedyś artykuł czytałam, dziewczyna wyliczyła, że na dwie świnki 75zł..... ale czytając Wasze posty zastanawiam się jak ona to liczyła ^^'' Może miała jakieś udogodnienia, ehhh.
Moja nadzieja chyba umiera... :bored: :sad:

Dobra, znalazłam artykulik
http://swinkonomicon.blogspot.com/2015/ ... manie.html
idę się w niego zagłębić i podliczę jej sposobem xD może nadzieja urośnie (wątpię).

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Kotone » 1 kwietnia 2017, 19:28

Peggy pisze:Jesteście mi w stanie powiedzieć.. czy duża jest różnica w wydawaniu pieniędzy przy dwóch świnkach,a trzech?
Bo gdzieś " w kącie" mojej głowy marzy mi się jeszcze trzecia panienka, ale taka jasnawa, taki tam kontraścik.
Nie chciałabym jednak przedobrzyć sprawy.. bo marzenia to jedno, ale możliwości drugie.

Kurczę.. liczyłam, że do 150zł ale czytając Wasze posty łapię się za głowę bo się obawiam, że wyjdzie mnie to miesięcznie z około 300z ł :sleepy: Kiedyś artykuł czytałam, dziewczyna wyliczyła, że na dwie świnki 75zł..... ale czytając Wasze posty zastanawiam się jak ona to liczyła ^^'' Może miała jakieś udogodnienia, ehhh.
Moja nadzieja chyba umiera... :bored: :sad:

Dobra, znalazłam artykulik
http://swinkonomicon.blogspot.com/2015/ ... manie.html
idę się w niego zagłębić i podliczę jej sposobem xD może nadzieja urośnie (wątpię).


Przeczytałam to i za nic w świecie nie mogę pojąć jak ona na warzywa i owoce może wydawać jedynie 20 zł i to porą zimową kiedy wszystko jest najdroższe! Przykładowo taka sałata rzymska u mnie nie spada poniżej 6 zł za sztukę a miesięcznie moje dwa prosiaki zjadają dwie takie więc za samą sałatę już wychodzi 12zł a gdzie reszta? Szpinak 6zł za 250g, cykoria za kg 12zł i 1kg mniej więcej zjadają, pietruszka 1.70zł za mały pęczek moje potrzebują minimum 15 takich pęczków na miesiąc. I tak można wymieniać i wymieniać bo prośki muszą mieć urozmaiconą dietę czyli wszystkiego po trochu. Ta dziewczyna musi strasznie oszczędzać na świniakach żeby jej 2 dychy na miesiąc za warzywa wyszły :shock:


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Peggy » 1 kwietnia 2017, 20:06

Cykoria teraz u mnie z 5,50 albo 6,40 (ale cykoria idzie ino mig, uwielbiają ją!). Seler naciowy najtaniej w biedronce widziałam po 4,50.
Nie wiem jak ona to robi.. ehh.. sama od jutro zaczynam prowadzic zeszycik na co ile XD

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas