Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Darom » 1 kwietnia 2017, 20:31

Żeby nie było tak, że te świnie puszczą nas z torbami. Bo jakby nie patrzył, zwierzaki te są drogie w utrzymaniu.
Gorzej jak są wybredne i się im coś kupi do jedzenia np. za 8,99 zł suszone liście malin i 13,99 zł korzeń wierzby i tego nie chcą jeść później te świnie. I wtedy 22,98 zł - prawie 23 złote poszło w piach. Ja niestety mam wybredne świnie. Staram się im kupować te rzeczy, o których tu piszecie na tym forum, a te świnie i tak tego nie jedzą.
A mi potem jest przykro, że tyle latałem po sklepach żeby im to kupić i wydałem tyle kasy, a one tego nie żreją :(


Awatar użytkownika

Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Figa » 1 kwietnia 2017, 21:45

U nas są dwie świnki i mniej więcej wydajemy w ten sposób:

1. karma CN - na miesiąc idzie około półtorej opakowania o,75 kg (paczka za 13 zł), więc około 20 zł na karmę suchą
2. zioła suszone/mieszanki ziołowe/gryzaki - co miesiąc kupuję na Super Świstaku ziółek za około 50 zł (plus 10 zł przesyłka). Wychodzi to około 10 paczek ziół, zazwyczaj biorę 8 standardowych, które wiem, że znają i lubią oraz 2 paczki nowości - zatem co miesiąc wychodzą trochę inne zioła, choć podstawa jest ta sama
3. sianko - około 15 zł miesięcznie
4. zielonka/warzywa/owoce - większość kupujemy i tak "dla ludzi", no ale liczę, że tak dodatkowo, typowo dla świnek (pietruszka czy koperek w większych ilościach, cykoria) to tak około 50-60 zł miesięcznie

Czyli, jakby nie licząc, te minimum 150 zł się miesięcznie wydaje (na jedzenie, nie liczę trocin, podkładów higienicznych, weterynarzy, dodatkowych rzeczy typu pluszowa norka itp.). W sezonie wiosennym i letnim jest to oczywiście mniej, ceny warzyw/owoców/zielonek są o wiele niższe. Można też spróbować poszukać "zaprzyjaźnionego" warzywniaka, często można taniej lub też za darmo dostać różne rzeczy typu nać z marchewki, którą klienci zostawiają czy liście innych warzyw. Można samemu w domu posadzić wiele rzeczy (np. zielony owies). Możliwości jest sporo, także jak się dobrze to rozplanuje to nie wychodzi tak źle ;)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Batman » 7 kwietnia 2017, 11:33

Warzywa za 60 zł miesięcznie? :D
Błagam napisz ile i jakich warzyw miesięcznie nakupisz dla świnek za 60zł :D

U mnie po podsumowaniu wyjdzie około 25/30 zł miesięcznie za wszystko.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Darom » 7 kwietnia 2017, 12:50

Batman przeczytaj sobie mój post pierwszy to się przekonasz.
Jeśli co tydzień kupujesz świnką szpinak za 7 zł to miesięcznie wychodzi to 28 zł jakieś.
Kupując świnką natkę pietruszki za 2 zł dwa razy w tygodniu to jest 4 zł tygodniowo - więc miesięcznie jest to 16 zł
Seler naciowy za nie cale 4 zł tygodniowo, co na miesiąc wychodzi mi około 16 zł miesięczne.
To już jest miesięczny wydatek 60 zł a gdzie tu jeszcze reszta ? - w sensie korzeń pietruszki sianko itd. ?
Jakby nie patrzył świnka jest zwierzątkiem drogim w utrzymaniu.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Caviova » 7 kwietnia 2017, 14:59

Darom pisze:Jeśli co tydzień kupujesz świnką szpinak za 7 zł to miesięcznie wychodzi to 28 zł jakieś.


:shock: Darom, nie dawaj tak często szpinaku, ze względu na dużą ilość szczawianów, które szkodzą na nerki. 1-2 (3 maksymalnie) razy w tygodniu, po kilka/kilkanaście listków w zupełności wystarczy. A ze raczej w dużych paczkach sprzedają, więc ile ty musisz dawać tego..? Chyba, ze kupujesz gdzieś małe opakowania...? :hmmm:


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Darom » 7 kwietnia 2017, 15:24

Caviova ja kupuje duże opakowania w kauflandzie za 6.99 zł i potem wrzucam te listki do dużej miski z zimną wodą i tam sobie leżą. Potem wylewam wode, do miski wkładam wilgotny papierowy ręcznik i daje na to te wszystkie liście szpinaku. I tak trzymam to w lodówce. Przed podaniem świnkom zawsze susze na ścierce po kilka listków tak po 5,6 czasem listków. I codziennie jak robię świnkom kolacje na noc to im daje między innymi szpinak. Także na tydzień gdzieś mi to starcza.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Caviova » 7 kwietnia 2017, 15:30

Ale mówię Ci, nie dawaj im go codziennie, bo nie wyjdzie im to na dobre. Lepiej dawać więcej rzeczy różnych, a mniejsze porcje :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Darom » 7 kwietnia 2017, 15:43

Caviova ok. Dziękuje za cenną rade. Moje świnki tak jedzą, że jak im napakuje całą miseczkę jedzenia, że aż wystaje ponad miseczkę i wygląda to w sumie jak jakiś tort szpiczasty to kilka sekund i już nie ma nic. Zostają tylko plasterki cienkie marchewki i plasterki pietruszki, które zjadają w nocy jak zgaszę światło i śpie. I rano jest pusta miska. Ale tak jak mówie, zielone zjadają w pierwszej kolejności.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Caviova » 7 kwietnia 2017, 16:08

No pewnie, bo tak jak kiedyś, kiedyyyś befana30 mówiła, że pasowałoby je przechrzcić ma "zielonożerne" :naughty:


Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Figa » 7 kwietnia 2017, 21:09

Batman pisze:Warzywa za 60 zł miesięcznie? :D
Błagam napisz ile i jakich warzyw miesięcznie nakupisz dla świnek za 60zł :D

U mnie po podsumowaniu wyjdzie około 25/30 zł miesięcznie za wszystko.


Wystarczy, że co drugi dzień kupisz świnkom koperek lub natkę pietruszki - oba produkty kosztują ok. 2 zł, zimą ta cena jest jeszcze wyższa - i miesięcznie wychodzi 30 zł. Jeśli to mnie "błagasz" o wymienienie produktów to już piszę. Paczka cykorii kosztuje ok. 5 zł. Jedna średnia cukinia to koszt około 2-3 zł. Seler naciowy - 3-4 zł. Papryka czerwona - ok. 2-3 zł. I tak dalej. Fajnie, że miesięcznie udaje Ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jestem tylko zdziwiona, jak na WSZYSTKO dla świnek wydajesz tylko 30 zł miesięcznie (chyba, że coś źle zrozumiałam). Ogólnie każdy wydaje, ile może i ile uważa za stosowne, mając przede wszystkim na uwadze dobro zwierząt i nie karmiąc ich śmieciowym jedzeniem. Znam osoby, które na 3 świnki miesięcznie potrafią wydać kilkaset złotych. Stać ich - mogą wydawać. Ogólnie trzeba zauważyć, że świnki do najtańszych zwierząt nie należą i trzeba się z tym liczyć. A takie przegadywanki i ironiczne docinki chyba nie mają zbytniego sensu ;)
Ostatnio zmieniony 7 kwietnia 2017, 21:29 przez Figa, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas