Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Batman » 8 kwietnia 2017, 23:47

Pod tym linkiem jest ten sam skład co podawałem wyżej czyli podana zdecydowana mniejszość zawartości.
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... kie/155821 - Tutaj jest produkt opisany w całości i takiej rozpiski właśnie szukam.


Awatar użytkownika

strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: strzyga » 5 maja 2017, 18:21

Mam pytanko odnośnie karmy. Po wielu przejściach JEDYNA jaka pasuje mojej śwince to Bunny Nature Shuttle Guinea Pig. Spotkałam się gdzieś (na opakowaniu? w jakimś opisie karmy w sklepie internetowym ?), że jest to karma przejściowa do zwykłej bunny nature. Natomiast tej drugiej ona w ogóle nie chce jeść :( Czy można na tej "shuttle" pozostać ?
Wybredne to stworzenie :? jak jej karma nie pasuje to żyje na samym sianie...


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: chocolate Monster » 5 maja 2017, 22:16

Moim zdaniem tak.I tak trzeba pamiętać że karma jest jedynie dodatkiem do diety świnki i równie dobrze może tej karmy nie być w diecie (ale trzeba mieć odpowiednią wiedzę o żywieniu,żeby dopasować wszystkie składniki odpowiednio do wymgań świniaków). podstawą jest oczywiście siano,świeże warzywa i owoce (te w małych ilościach bo tuczą) i ziółka.Co prawda ziółla nie są obowiązkowe,ale są naturalnym przysmakiem,i miłym urozmaiceniem dla świnek


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: strzyga » 6 maja 2017, 19:59

Dzięki za odp. :-)
Świnki dostają siano 2 x dziennie, świeże warzywa i owoce to dopiero się zaczną - teraz niestety marginalnie, bo nie wiem gdzie miałabym je kupić w zimę (btw - gdzie je kupujecie w niesezonowym czasie ? ), więc jednak ta karma się przydaje ;) ziółka też dostają na zmianę /najbardziej lubią babkę lancetowatą i pokrzywę/.


Karolinaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 22:05
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Karolinaa » 6 maja 2017, 23:35

Siano musi być cały czas.Jak te 2x dziennie sprawia że czasem pasnil jest pusty to trzeba dołożyc.
Co do wątku o karmach-zaczynałam z JR Farm i CC,ale niestety te karmy mnie lekko zawiodły teraz dostają te dwie karmy zmieszane z Trovetem i Selective.Ich futerko robi się miększe i jest super.Polecam :D


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: strzyga » 7 maja 2017, 0:24

Nie no, sianka oczywiście nigdy nie braknie :)

A co sądzicie o tej karmie?
(Mam ją teraz domieszaną do bunny, bo mi szkoda było wyrzucić /to jedna z nieudanych prób odnalezienia karmy, która by posmakowała starszej/ młodsza świnka nawet ją je, druga oczywiście wygrzebuje swoją)
https://www.real-nature.com/pl/produkty ... -morskich/

Pytam pod kątem, się czy jakbym trafiła na jakąś promocję to czy warto ją dokupić i domieszać, tak jak to zrobiłam teraz?

Karolina, czemu te karmy Cię zawiodły? Pod jakim kątem?


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Batman » 8 maja 2017, 17:15

Skład wygląda ok. Zdecydowanie lepsza niż pasza dla świniaków od VL, która ma tak cudowny skład, że całego nigdzie nie podali :D

Nie wiem jak cenowo to wygląda :)


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: strzyga » 8 maja 2017, 21:16

VL nie wchodzi w grę - starsza świnka tak samo jej nie lubi.
Cenowo raz udało mi się kupić opakowanie 1,5 kg za 20-kilka zł (to jest połowa standardowej ceny)
Bunny kosztuje ok 25 zł / 600 gr


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Batman » 8 maja 2017, 22:15

Przynajmniej masz jasno rozpisane co podajesz - za to płacisz.
Tak czy inaczej dla mnie cena zaporowa gdy pomyślę, że to trochę posuszonych chwastów :D
Jak jej posmakuje i możesz tyle wliczyć w dietę - to skład jeden z lepszych jakie widziałem ;)

Ale proponuję zaczekać na grono ekspertów gdyż ja mylę się 101 razy odpowiadając na 100 pytań :(


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: strzyga » 8 maja 2017, 22:54

Trochę dużo chwastów :P Jeśli chodzi o cenę bez przesady - świnki nie jedzą tego nie wiadomo ile - zazwyczaj daję garść dziennie. Dostają masę innych rzeczy z sianem na czele. Szeroko rozumiane zioła pewnie wynoszą mnie drugie tyle jak nie więcej...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas