Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Krople na biegunkę Trixie

Opinie o producentach akcesoriów dla świnek morskich.
Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Krople na biegunkę Trixie

Postautor: Kotone » 15 kwietnia 2017, 19:58

Zastanawiałam się czy nie wrzucić tego do działu o chorobach ale chciałam jedynie o opinie tych bardziej doświadczonych zapytać o pewien produkt więc daję tutaj. W razie czego jeśli jest jakiś aktywny mod to proszę o przeniesienie. Wracając do tematu, znalazłam taką oto rzecz http://animalcity.pl/product-pol-2464-T ... -15ml.html nawet nie miałam pojęcia że coś takiego jest...czy ktoś z Was miał z tymi kroplami do czynienia i co o nich myślicie? Czy są bezpieczne i czy nie warto byłoby je mieć w swojej świnkowej apteczce? Oczywiście wiadomo że najlepiej jest nie dopuścić do biegunki ale różne sytuacje w życiu mają miejsce więc ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie?


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Krople na biegunkę Trixie

Postautor: Cavcia » 15 kwietnia 2017, 21:11

Myślę że jest to bezpieczne ale dla świnki zdarza sie miec biegunke np; od warzyw i owocow ktore mają dużo wody,dużej ilosci owocow lub warzyw itp.Wtedy kropli stosować nie trzeba bo świnka bedzie miec biegunke raz czy dwa ;) Krople nie zawsze działają,wtedy trzeba udac sie do weta :)


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Krople na biegunkę Trixie

Postautor: Kotone » 15 kwietnia 2017, 21:47

Tyle to i ja wiem...Zasadnicze pytanie Cavcia...Stosowałaś je? Można udać się do weta jeżeli sprawa jest poważniejsza niż tylko nadmiar warzyw, bo w takiej sytuacji można zadziałać samemu przestawiając świniaka na większą ilość spożycia suchego jak sama karma, ziółka, siano czy wysuszone warzywka przez kilka dni. Bez obrazy moja droga ale Twoja wiedza o świnkach nie jest jeszcze na tyle rozległa żeby doradzać w tych kwestiach ;) Miałam na myśli forumowiczów którzy coś o tym specyfiku jednak wiedzą :)


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Krople na biegunkę Trixie

Postautor: Dona » 15 kwietnia 2017, 23:14

To jest suplement, nie lek, więc jego działanie jest łagodne. Znalazłam jego skład: minerały, ekstrakt z kopru włoskiego, ekstrakt z gałgantu chińskiego, ekstrakt z kminu, ekstrakt z ostryżu. Tak wiec głównie wyciąg z ziół. Nie zaszkodzi, ale czy pomoże, niewiadomo.
Ja na biegunkę polecam mieć w apteczce smecte.
Działa naprawdę rewelacyjnie. A na problemy z wzdęciem, herbatkę koperkową i espumisan w kroplach. Do tego probiotyk też zawsze warto mieć. Ponieważ są to leki które stale ktoś z nas używa, są na bieżąco dokupowane i nie przeterminowują się. A takie specjalistyczne dla zwierząt, to pewnie jak kupisz to postoją rok nieużywane i się przeterminują. Ja bym ich nie kupowała.
Jedyne co zalecam zawsze mieć z leków typowo dla zwierząt, to saszetkę karmy ratunkowej.


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Krople na biegunkę Trixie

Postautor: Kotone » 16 kwietnia 2017, 11:41

Hmm tak myślałam, że może być na bazie ziół więc skoro zwykła herbata koperkowa pomaga na wzdęcia to może taki zestaw jest w stanie wstrzymać albo przynajmniej złagodzić biegunkę. Na szczęście moje prosiaczki nigdy takowych problemów nie miały, właściwa dieta zdziała cuda jakby nie było. Smecte zawsze w domu mam ale jest paskudna :disgusted: :-P , tak samo herbatkę koperkową głównie ze względu na dziecko ale znam jej działanie na świniaczki, co do espumisanu to nie wiem, na mnie ani na nikogo z mojej rodziny nigdy nie działał już prędzej ta herbatka koperkowa, jak dla mnie jest po prostu słaby ale może na delikatny świński brzuszek rzeczywiście działa, zawsze można skoczyć do apteki. No i probiotyk oczywista rzecz ale najlepiej zakupić go jednak bezpośrednio u weta w razie potrzeby, ponoć te dla ludzi nie bardzo nadają się dla świnek nie wiem na ile to jest prawdą gdyż jak mówię nigdy nie miałam żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych z prosiaczkami oprócz delikatnego wzdęcia przez zjedzenie z pazerności jednej ze świnek porcji brokuła przeznaczonej dla drugiego wieprzka. Ale herbatka z kopru włoskiego szybko problem rozwiązała.
Zastanawiam się nad karmą ratunkową, nie wiem jak długi ma termin przydatności do spożycia. Od biedy można też rozmoczyć zwykłą suchą karmę.



Wróć do „Sprzęt i wyposażenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas