Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
miksa123456
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 lutego 2017, 10:55
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: miksa123456 » 1 lutego 2017, 11:04

Witam mam pytanie ostatnio z żoną robiliśmy pierogi i kawałek ciasta (tylko woda i mąka) spadło na podłogę nie uszło to uwadze naszej śwince która bardzo szybko je zjadła. Zastanawiamy się z żoną czy świnki maga jeść takie ciasto i czy im nie zaszkodzi nadmieniam ze śwince bardzo smakowało i aż prosiła o więcej.


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: befana30 » 1 lutego 2017, 11:10

miksa123456 pisze:Witam mam pytanie ostatnio z żoną robiliśmy pierogi i kawałek ciasta (tylko woda i mąka) spadło na podłogę nie uszło to uwadze naszej śwince która bardzo szybko je zjadła. Zastanawiamy się z żoną czy świnki maga jeść takie ciasto i czy im nie zaszkodzi nadmieniam ze śwince bardzo smakowało i aż prosiła o więcej.


Nie, nie moga- rozumie, ze taki przypadek sie zdarzyl i ilosc byla na tyle znikoma, ze swince nie zaszkodzilo, ale swinka morska to nie pies.
Ukl.pokarmowy swinek jest nastawiony na trawienie roslinne, dodam pokarmu surowego, a nie przetworzonego- a ciasto pierogowe juz pod takowe podchodzi. Poza oczywistym faktem, ze swinki nie powinny jesc zadnych macznych rzeczy- czy to bedzie pierog, czy ciasteczko, chleb, nie wolno sie dac nabrac na piekne slepia i zalosne kwiki, bo moga to przyplacic wlasnym zyciem.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

miksa123456
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 lutego 2017, 10:55
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: miksa123456 » 1 lutego 2017, 11:54

befana30 pisze:
miksa123456 pisze:Witam mam pytanie ostatnio z żoną robiliśmy pierogi i kawałek ciasta (tylko woda i mąka) spadło na podłogę nie uszło to uwadze naszej śwince która bardzo szybko je zjadła. Zastanawiamy się z żoną czy świnki maga jeść takie ciasto i czy im nie zaszkodzi nadmieniam ze śwince bardzo smakowało i aż prosiła o więcej.


Nie, nie moga- rozumie, ze taki przypadek sie zdarzyl i ilosc byla na tyle znikoma, ze swince nie zaszkodzilo, ale swinka morska to nie pies.
Ukl.pokarmowy swinek jest nastawiony na trawienie roslinne, dodam pokarmu surowego, a nie przetworzonego- a ciasto pierogowe juz pod takowe podchodzi. Poza oczywistym faktem, ze swinki nie powinny jesc zadnych macznych rzeczy- czy to bedzie pierog, czy ciasteczko, chleb, nie wolno sie dac nabrac na piekne slepia i zalosne kwiki, bo moga to przyplacic wlasnym zyciem.




Ok dziękujemy za odpowiedź.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Batman » 21 kwietnia 2017, 15:43

Mam w sadzie orzechy włoskie. Orientuje się ktoś jak tutaj wygląda sprawa gałązek i liści?


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Dona » 21 kwietnia 2017, 21:59

Batman pisze:Mam w sadzie orzechy włoskie. Orientuje się ktoś jak tutaj wygląda sprawa gałązek i liści?

Rozmowa o liściach orzecha jest na stronie 109 w tym temacie.


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: ŚwinkoLubka » 2 maja 2017, 17:53

A czy liście brzozy można podawać prosto z drzewa? Mam na myśli to, że nie ususzone.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: chocolate Monster » 2 maja 2017, 20:43

Wydaje mi się.że tak acz może ktoś mądrzejszy odpowie


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Batman » 3 maja 2017, 4:34

Poczekaj aż wypowie się ktoś mający pojęcie w temacie. Dzieciom wiele rzeczy się wydaje a później znicze internetowe wstawiają.
Przeglądając stare tematy widziałem wiele merytorycznych postów i ludzi z wiedzą.
Większość się nie udziela bo nie ma sensu dyskutować z dziećmi, które potrafią powtarzać slogany, których nawet nie rozumieją.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Batman » 3 maja 2017, 4:59

I pomijając dziecko, które nabija posty bo coś mu się wydaje - możesz podawać liście brzozy jeżeli nie było niczym pryskane w okolicy.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: chocolate Monster » 3 maja 2017, 11:46

Rozśmieszyłeś mnie xD Dzięki za poprawienie humoru :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas