Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Grzybica ale lek nie pomaga

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
novum
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2017, 14:35
Kontaktowanie:

Grzybica ale lek nie pomaga

Postautor: novum » 3 maja 2017, 14:43

Witam! Potrzebuję pomocy. Mam 2 świnki samiczki obie podłapały grzybicę. Lekarz przepisał maść Clotrimazol i kazał smarować/aplikować 2-3 razy dziennie powiedział, ze przejdzie a dodatkowo kazał skrócić fiterko w miejscach chorych by móc zaaplikować maść. Dzisiaj zauważyłam że młodsza samiczka jest w gorszym stanie, ma ranki które sobie wydrapała. Skróciłam już jej pazurki. Moj wet nie jest od zwierząt egzotycznych i niestety nie mam takiego w okolicy ( mieszkam w małej wiosce ). Jeśli ktoś potrafi powiedzieć jak moge pomóc zwierzętom w męce to proszę napisać co mogę jeszcze zrobić. Tylko proszę bez hejtu. Kocham je obie i nie chce by cierpiały :'( Czytałam że część wetów bez wykształcenia nie ma pojęcia jak pomagać takim zwierzątkom i tego też się obawiam w moim przypadku...
Edit: Może powinnam te ranki odkazić np. rozcieńczonym roztworem jodyny lub rovanolum ? żeby nie piekło
Edit2: Piszcie co pomagało waszym prosiakom albo też co wet przepisywał. Jak będe to poprosze o to samo. Ratunku...


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Grzybica ale lek nie pomaga

Postautor: Konto usunięte » 3 maja 2017, 17:44

Idź do innego weta i poproś o lek Imaverol (z reguły dają kilka ml w strzykawce do rozcieńczenia z wodą w domu). U mnie 1ml kosztował 1zł. Możesz świnkę w tym kąpać jak i smarować wacikiem. Zależy ile da Ci tego płynu. Jeśli mało to kup w aptece szampon Nizoral (1 saszetka kosztuje kilka zł) i wykąp w nim świnki (muszą siedzieć namydlone 3-5min. i potem spłukać) + smarowanie Imaverolem co 2-3dni.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2017, 17:46 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Grzybica ale lek nie pomaga

Postautor: Moreni » 3 maja 2017, 17:45

Najlepiej by było zmienić weta. A jeśli nie ma takiej możliwości, to pójść i powiedzieć, że kuracja nie pomaga i niech da coś innego. Clotrimazolum nie jest zalecany dla świnek z uwagi na to, że sporo tych gryzoni wykazuje na niego nadwrażliwość. Swoje leczyłam fungidermem (mój wet leczył właściwie), dwa psiknięcia w odstępie tygodnia pomogły. Dodatkowo, jeśli świnki masz krótko, rozważyłabym, czy grzybowi nie towarzyszy świerzb.
A, i wydrukuj sobie listę leków szkodliwych dla świnek, żeby sprawdzić, co wet przepisuje - niestety, nie wszyscy wiedzą, że niektóre leki psio-kocie mogą być zabójcze dla świnek.
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... f=21&t=102


novum
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2017, 14:35
Kontaktowanie:

Re: Grzybica ale lek nie pomaga

Postautor: novum » 3 maja 2017, 18:50

O jejku dziękuje wam. Nie mam możliwości zmieny weta ale poprosze o imaverol i będe je obie kąpać. Wydaje mi się że to grzybica gdyż prosiaki mają skórę w tych miejscach suchą, łuszczącą się z włoskami. Dziękuje za pomoc :)
Edit: Fungiderm też jest na bazie Klotrimazolu (Clotrimazolu) zarówno jak maść więc nie wiem czy to ma jakiś sens, skoro i tu i tu stężenie substancji i rodzaj są takie same :( (tak właśnie sprawdziłam)


Konto usunięte

Re: Grzybica ale lek nie pomaga

Postautor: Konto usunięte » 4 maja 2017, 17:54

Męcz weta o Imaverol :) U większości świnek sprawdza się przy grzybicy.


Leonqa
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 12 września 2016, 16:12
Lokalizacja: Gliwice
Świnki morskie: Leon <3.
Kontaktowanie:

Re: Grzybica ale lek nie pomaga

Postautor: Leonqa » 4 maja 2017, 18:07

Męcz o Imaverol, mój świniaczek miał grzybicę na uszkach i już na drugi dzień było widać różnicę.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas