Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zakup szelek

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
souie.21
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:31
Kontaktowanie:

Zakup szelek

Postautor: souie.21 » 30 lipca 2017, 17:28

Witam.
Wczoraj oraz dzisiaj byłam z moim prosiaczkiem na dworze tylko, że cały czas był w transporterze.
Dlaczego ? Położyłam świnkę na trawce ale musiałam ją przytrzymywać bo chciała uciekać.
Rozważam zakup szelek aby mogła sobie pogonić po trawie, a ja nie musiałabym się martwić, że ucieknie.
Wiem, że o wiele lepszym pomysłem jest postawienie góry od klatki na trawie i świnka mogłaby bezpiecznie sobie podjadać świeżą trawkę, ale mieszkam na 4 piętrze w bloku i męczące jest samo wchodzenie a co dopiero z takim wyposażeniem..
Nie chcę z nią chodzić na spacery jak z psem (Pies chodzi przy tobie, za tobą lub przed tobą a czasami trzeba ciągnąć mocno za smycz gdy nie nadążasz) tylko normalnie stanąć na trawie a świnka chodziłaby po niej i jadła.
Normalnie bym przeniosła mojego prosiaka w transporterku a na trawę wypuściłabym dopiero gdy bym na niej stała (BEZ CIĄGNIĘCIA ZA SMYCZ).
Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? Mi też nie za bardzo odpowiada ale wszelkie zagrody nie wchodzą w grę.


Awatar użytkownika

LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: LadyLilyStyle » 30 lipca 2017, 17:49

Zakup szelek to nie jest dobry pomysł. Świnka może zacząć panikować, plątać się itp. Prosiaki mają bardzo delikatne kręgosłupy i szelki po prostu nie są dla nich. Poza tym jak chcesz jej nie ciągnąć, skoro mówisz, że ucieka. Chcesz za nią biec? Skoro i tak będziesz za nią chodzić, to czemu nie możesz robić tego bez szelek? Ja również mieszkam na czwartym piętrze. Zwykle po prostu siadam sobie po turecku na trawie, a następnie tworzę "zagrodę" z transportera i ręcznika. Świnka siedzi w środku na trawie i nie ucieka :)


souie.21
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: souie.21 » 30 lipca 2017, 18:09

LadyLilyStyle pisze:Zakup szelek to nie jest dobry pomysł. Świnka może zacząć panikować, plątać się itp. Prosiaki mają bardzo delikatne kręgosłupy i szelki po prostu nie są dla nich. Poza tym jak chcesz jej nie ciągnąć, skoro mówisz, że ucieka. Chcesz za nią biec? Skoro i tak będziesz za nią chodzić, to czemu nie możesz robić tego bez szelek? Ja również mieszkam na czwartym piętrze. Zwykle po prostu siadam sobie po turecku na trawie, a następnie tworzę "zagrodę" z transportera i ręcznika. Świnka siedzi w środku na trawie i nie ucieka :)

Dzięki za radę ;)


Unknown
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 4 listopada 2018, 11:54
Lokalizacja: Plock
Świnki morskie: Dino, Maniek
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: Unknown » 5 listopada 2018, 20:52

Tak jak poprzedni sądze że nie kupuje się świnkom szelek. Nie musisz robić wielkich zagród wystarczy taka jak w poprzednkm komentarzu czyli transporter i ręcznik świnka raczej nie ucieknie i będzie mogła swobodnie jeść trawę tylko uważaj aby nie była mokra.


Awatar użytkownika
Rysh
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 listopada 2018, 9:50
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Banan, Śledź
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: Rysh » 26 listopada 2018, 9:56

Plus dodajmy, ze szelki raczej nie uratuja swinki przez ewentualnym atakiem innego zwierzecia.

Czy znasz już https://sinial.pl?

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: Darom » 26 listopada 2018, 17:32

:-/


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: Gegoru » 7 lutego 2019, 11:12

Zamiast szelek, lepiej kupić kojec, jakieś ogrodzenie. Szelki to jakieś wymysłów producentów, za bardzo nie wiem po co. Można świnkę uszkodzić, są delikatne, zwłaszcza trzeba zwrócić uwagę na ich kręgosłupy. Szelki to koszt. Nawet jak je kupisz, to zwierzątko może się denerwować, bo ubranie takiej uprzęży, może świnkę zestresować. Nie wiadomo jak zareaguje w niej. Może się tak bać, że w niej się nawet nie ruszy, ani drgnie. Nawet jak będzie wszystko ok, wylądują na trawie i nagle coś sprawi, że zacznie uciekać i Ty ją będziesz trzymać, to może bardzo się stresować, bo chce uciec, a coś ja trzyma, można przy tym zrobić jej krzywdę.

Z trawką trzeba uważać czy przy okazji czegoś niezdrowego nie zje. Trzeba uważać, aby przy okazji nie zjadła "posiusianej trawy".


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: Gegoru » 8 lutego 2019, 9:22

Karol Majewski, możesz wyjaśnić dlaczego? Chyba nie spotkałem artykułu lub wypowiedzi eksperta/hodowcę/weterynarza, który pochwala szelki.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas