Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podsumowanie zakładki w księdze o wszystkim "Świnka morska, kawia domowa, Cavia porcellus.

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Podsumowanie zakładki w księdze o wszystkim "Świnka morska, kawia domowa, Cavia porcellus.

Postautor: Ptyś i ... » 1 października 2017, 16:47

Nie jest to pytanie, ale to w końcu temat ;). Przejdźmy do rzeczy. Świnka morska to bardzo wymagające zwierzę. Wszystko może ją uszkodzić, zachorować i nie wszystko uszczęśliwić. Kawia domowa to tak słabe zwierzę stworzone przez Boga, podczas ewolucji czy kto w co wierzy. Kanał na YouTuber Top 10 wszystkiego, czy Planeta Faktów itd. powinien ktoś zrobić filmik 10 najdziwniejszych śmierci świnek morskich np: Numer 1: pewna dziewczynka Kasia zkądśtam po zakupieniu dla swojej kawii obrożę z szelkami wyszła ze świnką na spacer. Kiedy świnka zoabczyła psa rzuciła się do ucieczki. Jednak po naciągnięciu smyczy śwince złamał się kręgosłup i zdechła [widownia: :rotfl: :no: :tooth: xP ]. Przechodząc dalej kawia = łańcuch kosztów: Kupiłem kawię - klatka za mała kupuję większą, mam to - potrzeba drugie więc kupuję drugą świnkę, klatka za mała na dwie kupuję jeszcze większą klatkę. Dwie zamiast jednej świnki - więcej żarcia i tak przez 5 do 7 do nawet 12 lat. Nie integrują się z żadnymi zwierzętami, nawet królikami. Już pisać się nie chce bo na zapotrzebowania kawii musiałbym pisać dłuugo. Reasumując: dzikie świnki na wolności żyją pewnie 2-3 lata. Dlatego ludzie posłuchajcie: Jeśli chciałybyś kupić świnkę morską lepiej się zastanów. Dla mnie już za późno.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika

SkinnyPimpcia
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2017, 21:13
Lokalizacja: Żagań,lubuskie
Świnki morskie: Pimpcia♡
Kontaktowanie:

Re: Posumowanie zakładki w księdze o wszystkim "Świnka morska, kawia domowa, Cavia porcellus.

Postautor: SkinnyPimpcia » 18 listopada 2017, 20:58

Dla mnie też za późno, bo wiele decyzji źle podjęłam, np.kupiłam mniejszą klatkę dla jednej.Teraz zastanawiam się,czy kupić wielką klatkę i drugą swinke. .. xD


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Posumowanie zakładki w księdze o wszystkim "Świnka morska, kawia domowa, Cavia porcellus.

Postautor: Ptyś i ... » 19 listopada 2017, 14:04

Lol. Nie myślałem, że ktoś coś napisze. xD
Podsumowanie: łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Herbatka2021 i 3 gości

  • Dołącz do nas