Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Ptyś i ... » 2 grudnia 2017, 15:42

Na początku opowiem historię. Byłem dzisiaj w pobliskim większym mieście Wołomin ok. 25 km od Warszawy. Babcia miała kupić coś w Biedronce (i nic nie kupiła :rotfl: ), mama coś tam z kartą Orange, a ja wybrałem się do pobliskiego zoologa. Miałem na myśli kupić jakieś ziółka np. Zuzali, ale kupiełem karmę Versele Laga Cavia Complete (prosiek jakoś się nie bierze :O ). Przedtem jednak rozejrzałem się po zwierzętach. Pierwsze były papużki faliste i nimfy. Potem przyszła kolej na gryzonie. Już było widać ich koszmarne warunki. Siedziały w klatkach wielkości kartki A4. Była jedna pusta klatka z DIY kołowrotkiem, który był zrobiony z metalowej kratki i nie był zabezpieczony z drugiej strony przez co chomik wchodząc sobie mógł się zranić. Był także chomik (może Roborowskiego... nie znam się...) i był w małej także klatce. Widziałem także klatkę, w której zamiast trocin czy pelletu była... KARMA?!?! Przyszło właśnie to czego się obawiałem. Klatka z świnką morską. Byłem z nią dłużej więc tu dokładniej wszystko opiszę:
1. Sama.
2. Jakaś karma, która była w "karmidełku", które wyglądało jak chrzcielnica, a w środku 90% zbożowa karma
3. Podłoże z siana, na które świnka może nasikać i zjeść
4. Jakieś warzywka i jabłko.
5. KAWAŁEK BUŁKI!?!??!?!?!?!?!?
6. Mała, pordzewiała klatka.
7. Trudny do określenie stan poidełka.
Na szczęście jednak nie była z królikami jednak czy za mała by odejść od matki to określić nie umiem.
Nie wyglądała na zdziczałą. Nie widziałem oznak grzybicy czy świerzbu. Patrząc na to wszystko bym się rozpłakałem patrząc ile miłości wkładam na swojego prośka oraz jakie dziecko "mamo chcę świnkę" może je kupić. Jednak jestem chyba zbyt stary i obeszło się bez łez. Poczekałem na matkę kupiliśmy tą karmę VL i to było tyle.

Co mogę teraz zrobić? Na pewno nie kupię o jeszcze biznes podkręcę. Ja mam 12 lat, ale nie wiem czy dałoby się to zgłosić do SPŚM. Czytałem ich akcje przeróżne. Mógłby to zrobić ktoś z nas?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Kluzka » 3 grudnia 2017, 14:09

Zasada jest taka - póki gryzoń ma na tyle miejsca w klatce, żeby się obrócić wokół własnej osi, to jest ok. To chyba jedyna regulacja wzgledem zwierząt w zoologach. Możesz zgłosić to do SPŚM albo TOZu, może Vivy... Wątpię, że ktokolwiek coś z tym zrobi. Nie ma w Polsce żadnych paragrafów na sklepy zoologiczne, a gryzonie i zajęczaki nie są w żaden sposób chronione przez prawo, tak jak psy i koty. Nie chwaląc się, mam "na sumieniu" zamknięcie jednego zoologicznego w moim mieście, prowadzonego prywatnie, przez jedną osobę, żadna sieciówka. Grupka ludzi, którzy undergroundowo ratują zwierzaki, bardzo "przyzwoicie" zajęła się kilka razy dobytkiem, było kilka włamań, kradzieży zwierząt i zastarszania, aż w końcu właściciel zamknął sklep. No cóż, podziałało, ale raczej nie pochwalam tej metody :D
Teotetycznie można zgłaszać obsłudze, że zwierzęta żyją w złych warunkach, ale powiedzmy sobie szczerze - jeszcze nigdy pokojowe metody nie dały pożądanego efektu.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Ptyś i ... » 3 grudnia 2017, 14:26

Nom to już nie wiem. Ej wiesz co? Kurde chwalą i chwalą netach, że Vitapol to g****, a Versele Laga Cavia Complete to najlepsza. I tak "najlepsza", że świnek nie chce jeść i wyrzuciłem 18 zł w błoto.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Kluzka » 3 grudnia 2017, 15:20

Bo świnki są wybredne. Ale poczuje głód, to zje CC. Zresztą, podstawą diety jest siano, więc nie ma co się martwić, lepiej zostawić w misce CC i niech zje, jak będzie miał ochotę. Powinieneś się cieszyć, bo u mnie worek 8 kg za 140 zł schodzi w niecały miesiąc :D

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Ptyś i ... » 3 grudnia 2017, 15:51

Dzisiaj trochę go zmuszałem na chwilę wyjmując sianko by za bardzo go nie męczyć, ale i tak nie zjadał. Jak go wziąłem na kolana trochę wściekły to zaczął jeść. :sleepy: Jak go wpuściłem do klatki to znowu nie chciał. :sleepy: :sleepy:

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Andzia001 » 5 marca 2019, 7:40

Miałam podobną sytuację, z tym że ja kupiłam świnkę z takich warunków i było z nią bardzo źle, wydałam majątek na leczenie i kosztowało mnie to bardzo dużo czasu i nerwów a świnkę dużo bólu. Nie chciałam tego tak zostawić więc zgłosiłam się do TOZ, niestety nie mogli mi pomóc, bo podobno nie zajmują się takimi rzeczami i mogę to zrobić na własną rękę, tylko że z dużym marketem nie wygram. Napisali, że sklep może mieć zaprzyjaźnionego weterynarza i za drobną opłata wystawić lewe badania, a z tym dyskutować już nie mogę, bo nie wygram z opinią weterynarza. Od czasu do czasu odwiedzam ten sklep tylko i wyłącznie po to żeby sprawdzić w jakich warunkach żyją i ku mojemu zdziwieniu warunki się polepszyły. Kilka zwierząt ma powiększoną klatkę, kilka jest w normalnej klatce a nie akwarium.


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Andzia001 » 5 marca 2019, 7:45

Ptyś i ... pisze:Nom to już nie wiem. Ej wiesz co? Kurde chwalą i chwalą netach, że Vitapol to g****, a Versele Laga Cavia Complete to najlepsza. I tak "najlepsza", że świnek nie chce jeść i wyrzuciłem 18 zł w błoto.

Moje świnki tak samo nie chciały jeść karmy która jest najlepsza na rynku, więc kupiłam nieco gorszą i zaczęłam im mieszać tak aż łapały się na tym i zjadały wszystko, i stopniowo zmniejszałam ilość gorszej karmy, bo szkoda było mi wyrzucić tyle pieniędzy. Następnym razem już kupiłam Versele Laga Cavia Nature i tą bardzo chętnie jedzą


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Darom » 6 marca 2019, 19:54

Andzia001 pisze:więc zgłosiłam się do TOZ

Co to jest TOZ ? i co to ma wspólnego z tematem dyskusji z przed ponad 2 lat ? :shock: :hmmm:


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Zgłaszanie sklepu zoologicznego.

Postautor: Andzia001 » 9 marca 2019, 0:44

Darom pisze:
Andzia001 pisze:więc zgłosiłam się do TOZ

Co to jest TOZ ? i co to ma wspólnego z tematem dyskusji z przed ponad 2 lat ? :shock: :hmmm:


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, a ma tyle wspólnego z postem, że opisałam swoją historię która była podobna do tej od autora. A czemu z przed 2 lat? bo ostatni komentarz był z marca i wyświetlił mi się na głównej w wątkach nie przeczytanych i nie zauważyłam, że post jest stary. W każdym bądź razie jeśli nadal widnieje na forum to mogę na niego odpowiedzieć, z tego względu że osoby które będą szukały pomocy mogą tu zajrzeć zamiast na nowo zakładać podobne posty.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas