Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ząbki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Juliuszjulajulcia123
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 5 grudnia 2016, 19:56
Świnki morskie: Moja świnka ma na imię Łatka.
Kontaktowanie:

Ząbki

Postautor: Juliuszjulajulcia123 » 28 grudnia 2017, 11:44

Cześć! Mam problem i nie wiem co zrobić.
Wczoraj gdy głaskałam świnkę pod bródką to zauważyłam że ma jakieś dziwne zęby (górne siekacze)
w sensie chodzi mi o to że z góry lekko krwawiły i nie były że tak powiem złączone tylko była tak jakby pusta linia pomiędzy nimi.
A jak delikatnie dotknęłam tych zębów to zobaczyłam że się lekko ruszają..
Co robić?
Do weta nie mg iść bo mam bardzo daleko a nie mam samochodu.
Czy te nowe ząbki wrosną w te co jeszcze nie wypadły????
CO ROBIĆ???!


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Ząbki

Postautor: Konto usunięte » 28 grudnia 2017, 15:50

Nie ma wytłumaczenia nie mogę iść, bo nie mam auta. Prosisz kogoś o podwózkę lub jedziesz autobusem/idziesz pieszo. Musisz iść na wizytę, świnka to żywe zwierzątko, cierpi tak samo jak Ty, pomyśl o tym.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Ząbki

Postautor: Kluzka » 28 grudnia 2017, 18:22

Odwiedź weterynarza-specjalistę od egzotyków. Być może świnka jest bardzo chora i potrzebuje natychmiastowego leczenia, a może trzeba będzie poddać ją korekcie siekaczy. Tylko specjalista może pomóc. Brak samochodu nie jest usprawiedliwieniem, jeśli bierze się zwierzę, to jest się za nie odpowiedzialnym.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Ząbki

Postautor: MixQQ » 28 grudnia 2017, 19:42

Jak ja kiedyś nie miałem auta to zawsze prosiłem sąsiadów o podwiezienie. Także może też masz taką możliwość?


Juliuszjulajulcia123
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 5 grudnia 2016, 19:56
Świnki morskie: Moja świnka ma na imię Łatka.
Kontaktowanie:

Re: Ząbki

Postautor: Juliuszjulajulcia123 » 29 grudnia 2017, 14:33

[quote="TaMi"]Nie ma wytłumaczenia nie mogę iść, bo nie mam auta. Prosisz kogoś o podwózkę lub jedziesz autobusem/idziesz pieszo. Musisz iść na wizytę, świnka to żywe zwierzątko, cierpi tak samo jak Ty, pomyśl o tym.[/quoJ

Już jest ok, wypadły mu dzisiaj rano i poczekam aż mu odrosną.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Ząbki

Postautor: Kluzka » 29 grudnia 2017, 15:06

Jeśli prosiak nie da rady jeść normalnie, dobrze jest podawać rozmoknięty granulat (CC jest super pod tym względem) przez strzykawkę, do tego papkę ze zmiksowanych warzyw, absolutnie żadnych gerberków itp. A z siankiem świnka powinna sobie poradzić sama, najwyżej będzie wybierać bardziej miękkie źdźbła.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas