Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pierwszy dzień świnki w moim domu

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Julkazzz
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 14:17
Kontaktowanie:

Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: Julkazzz » 10 stycznia 2018, 14:24

Hej pisze ponieważ mam pytanie do was.
Wczoraj wieczorem kupiłam prosiaczka włożyłam do klatki, od wczoraj siedzi cały czas w domku nic nie je nie pije nie rusza się nawet w nocy nie wyszła choćby po sianko, nie wiem co się dzieje nie chce jej ruszać żeby się nie przestraszyła. Podpowiedźcie proszę czy to jest normalne zachowanie czy mam się udać do weterynarza. :sad:


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: Cavcia » 10 stycznia 2018, 17:00

Wybierz sie do weta,może jest chora,może wystraszona,ale nie powinno być tak,że nic nie je.


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: Felaja4 » 10 stycznia 2018, 17:16

To normalne, świnki na początku boją się nowego właściciela i nie jedzą a ni nie piją w jego obecności. Radziłaby zostawić w pokoju z klatką świnki telefon z włączonym nagrywaniem i ustawić go tak by filmował to co dzieje się w klatce, ale tak żeby świnka go nie widziała.Ty sama wyjdź z pokoju i niech nikt tam nie wchodzi przez godzinę lub dwie godziny. Po tym czasie wejdź do pokoju i odtwórz nagranie, zobacz czy świnka jadła lub piła na nagraniu.Jeśli w ogóle nie ruszała się z domku to wtedy możesz jechać do weta. Świnka ma miskę czy poidełko? Bo jeśli miała wcześniej np. miskę a ty dałaś jej poidełko to świnka nie będzie wiedziała jak z niego korzystać, i odwrotnie jeśli miała wcześniej poidełko a ty dałaś jej miskę to może nie wiedzieć jak z tego korzystać. Mam nadzieję że pomogłam :blush: Życzę wiele szczęścia z nową świnką ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Julkazzz
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 14:17
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: Julkazzz » 10 stycznia 2018, 18:17

Mieszkam w kawalerce i nie bardzo jak mam zrobić ten eksperyment :( ale świnka ma wodę w miseczce i w poidełku jedzonko ma w miseczce i w domku a do tej pory nic nie zjadła. Poczekam do jutra zobaczę jag wyglada sprawa z odchodami i czy coś zjadla.


Awatar użytkownika
CaviaNilaiLusia
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 8 stycznia 2018, 12:06
Świnki morskie: Lusia, Nila, Łatka, Lily, Dyzio, Maksio
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: CaviaNilaiLusia » 10 stycznia 2018, 18:23

Hej :)
Dobry wybór, świnki są bardzo oddanymi i kochającymi zwierzątkami (jak będzie się nimi dobrze opiekować, oczywiście) :D
Sama jestem posiadaczką dwóch, prawie rocznych świnek- Nili i Lusi.
Jeśli twoja świnka zakupiona wczoraj boi się ciebie-to jak najbardziej normalne!
Moja Nila na pierwsze trzy dni wcale się nie ruszała-byłam bardzo wystraszona więc na siłę podawałam jej karmę ratunkową i picie. W końcu tak się przeraziłam, że siadłam z mamą do samochodu i pojechaliśmy do weta. Jednak gdy pani powiedziała, że to całkowicie normalne bardzo mi ulżyło :love:
Po tej wizycie świnka zaczęła pić i jeść samodzielnie i po kilku dniach całkiem się oswoiła :love:
Więc powinno i z twoją być dobrze,ale taka rada-jeżeli twoja świnka nie je, to nie ma co czekać Jedź do weta! To na pewno rozwiąże twoje problemy.
On stwierdzi czy to w twoim przypadku normalne, czy może twój prosiak jest chory ;)
Pozdrawiam i życzę szczęścia oraz przyjemności i radości ze świnki.
Trzymam kciuki, żeby była zdrowa :D

:naughty: :tooth:

Awatar użytkownika
CaviaNilaiLusia
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 8 stycznia 2018, 12:06
Świnki morskie: Lusia, Nila, Łatka, Lily, Dyzio, Maksio
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: CaviaNilaiLusia » 10 stycznia 2018, 20:23

Julkazzz pisze:Mieszkam w kawalerce i nie bardzo jak mam zrobić ten eksperyment :( ale świnka ma wodę w miseczce i w poidełku jedzonko ma w miseczce i w domku a do tej pory nic nie zjadła. Poczekam do jutra zobaczę jag wyglada sprawa z odchodami i czy coś zjadla.

No nie wiem :/ Może daj jej ogórka i wyjdź z pokoju. Powróć za kilka minut i zobacz czy coś zjadła :/ Jeżeli się nie uda to znaczy tylko to, że musisz wybrać się do weta :/

:naughty: :tooth:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: Ptyś i ... » 10 stycznia 2018, 21:00

Oj widzę, że jesteś nowa i wiesz tyle co chłop ze wsi o komputerach. :) Poczytaj nasze forum tzn. klknij Świnki Morskie i masz poradnik.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: Kluzka » 10 stycznia 2018, 22:28

Prosiak jest przerażony i potrzebuje towarzysza, żeby się oswoić. Poza tym, przez pierwsze kilka dni nikt nie powinien mu przeszkadzać i do niego zaglądać. Musi przyzwyczaić się do zapachów i dźwięków, tym bardziej, że jest z zoologicznego, więc pewnie jest zdecydowanie za młody i za szybko zabrano go od matki. Możesz spodziewać się też poważnych problemów zdrowotnych, wynikających z pochodzenia świnki.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy dzień świnki w moim domu

Postautor: Felaja4 » 11 stycznia 2018, 9:06

Julkazzz jeśli zmartwiło cię to co napisała Kluzka o poważnych problemach zdrowotnych, to trochę cię uspokoję ;) Tak faktycznie może się zdarzyć ale nie musi. Ja też mam świniaczka z zoologicznego i jak na 5-letnią emerytkę świetnie się trzyma :) W całym swoim 5-letnim życiu nigdy jeszcze na nic nie była chora ani w ogóle nie miała żadnych problemów takich jak np. przerośnięte zęby itd. :D


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas