Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Piętrowa klatka

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Piętrowa klatka

Postautor: krycha92 » 3 lutego 2018, 12:16

Witam. Czy ktoś może myślał o ustawieniu dwoch klatek piętrowo? Mam klatkę 70*40 to trochę mało na prosiaka i pomyślałem o tym żeby postawić na swoją klatkę drugą klatkę najlepiej o takich samych wymiarach i połączyć je trapem. Moja klatka ma możliwość otwarcia u góry na środku więc myślę że to mogłoby się udać. Co o tym myślicie? Oczywiście w klatce która będzie u góry wyciąłbym dziurę w dnie na wejście z dołu.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Świnkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 3 grudnia 2017, 12:27
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Świnki morskie: Leoś, Lucjan
Kontaktowanie:

Re: Piętrowa klatka

Postautor: Świnkomaniaczka » 3 lutego 2018, 13:19

To i tak będzie 70. Świnki nie są przystosowane do życia "na górze". Ja radziłabym po prostu nową klatkę.

Daj jeść! - zapewne to bym usłyszała, jakbym rozumiała świnkowy. :kiss:

https://swinkimorskiell.blogspot.com/ < nowy post!!

krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Piętrowa klatka

Postautor: krycha92 » 3 lutego 2018, 13:28

Niestety na większą nie mam miejsca :(


krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Piętrowa klatka

Postautor: krycha92 » 3 lutego 2018, 13:48

A jak myślicie czy od zewnetrznej strony klatki mogę dodatkowo zastosować siatkę na krety z Castoramy? Moje prosię wyrzuca ciagle siano a przez taką kratkę by nie przelecialo.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Piętrowa klatka

Postautor: Kluzka » 3 lutego 2018, 14:03

Liczy się powierzchnia dołu. Minimalna długość klatki na dwie samiczki to 100 cm, na dwóch samców 120 cm. Jeśli nie masz miejsca na większą, to niestety musisz rozważyć oddanie prosiaka. Nie jesteś w stanie zapewnić mu podstawowych warunków do życia.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Piętrowa klatka

Postautor: Brigantia » 3 lutego 2018, 14:39

Ja myślę, że piętrowa klatka to dobry pomysł. Mój świnek lubi się wdrapywać na wyższe poziomy, więc to do końca nie prawda, że świnki nie lubią życia "na górze". Są po prostu mniej odważne świnki :) zresztą, jestem zdania, że nie przekonasz się, jak tego nie sprawdzisz. Możesz wykonać swój plan, tylko pamiętaj o bezpieczeństwie świnki. Po pewnym czasie zobaczysz, czy Twoja świnka jest zadowolona, czy wręcz przeciwnie :)


krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Piętrowa klatka

Postautor: krycha92 » 3 lutego 2018, 15:43

Moje prosię ma domek i często na niego wskakuje może dlatego że ma tam miseczkę z siankiem i smakołyki :p myślę że po trapie też dałaby rade


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas