Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Prosze o porade

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
aurelion
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 2018, 22:48
Kontaktowanie:

Prosze o porade

Postautor: aurelion » 18 lutego 2018, 22:55

Witam! Jestem na forum nowa takze z gory przepraszam jesli powtarzam watek. Przed 45 dniami kupilismy 2 swinki, podobno wtedy 12-tygodniowe. Wczoraj zauwazylam, ze jedna jest w dosc wysokiej ciazy (czuc dosc spory plod-plody i ruchy malucha/-chow). Czy ma ktos doswiadczenie z porodem u tak mlodej swinki (obrcnie ma okolo 5 mcy)? Obawiam sie porodu, bo swinka jest drobniutka. Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki.


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Prosze o porade

Postautor: pimproczek » 10 marca 2018, 22:31

zazwyczaj świnki same sobie radzą z porodem i zazwyczaj lecz nie zawsze rodzą w nocy lub nad ranem aby mieć spokój najlepiej się nadmiernie nie przejmuj tym że jest za młoda na ciąże tylko zapewnij jej spokój i najlepiej nie bierz jej na ręce aby nie uszkodzić płodów jeśli jednak nie jesteś pewna radzę pójść do weterynarza specjalizującego się w małych zwierzętach.

Mam nadzieję że pomogłam


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Prosze o porade

Postautor: Moreni » 11 marca 2018, 0:22

5 miesięcy to nie jest zły wiek na poród, ale ponieważ masz świnki z niepewnego źródła (pewne nie sprzedałoby Ci samiczki w ciąży; a przy okazji, jesteś pewna, że to nie parka?), mogą być młodsze - zwłaszcza, że piszesz, że drobne. Pozostaje dobrze karmić matkę i czekać. Dobrze jest umówić się z jakimś wetem, żeby w razie komplikacji można było do niego dzwonić. No i zaopatrzyć się w wagę kuchenną - codzienne ważenie maluchów i matki pozwoli określić, czy prawidłowo się rozwijają.



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas